Zkrášlovací rituály Leony Machálkové: Na krásné blond vlasy a zdravé hlasivky má tajný recept

Leona Machálková (56) věří přírodní léčbě: Bylinkový odvar inhaluje a na blond vlasy vyživuje kokosovým olejem
Zdroj: Se souhlasem Levandulového údolí
Zpěvačka Leona Machálková navštívila společně se svou kolegyní, zpěvačkou Kamilou Nývltovou, levandulový brunch. Leona Machálkovi i Kamila Nývltová důvěřují síle bylin.Leona Machálková tvrdí, že raději se bude léčit bylinkami, nežli zdraví zatěžujícími léky.Leona Machálková si kvůli hlasivkám pořídila sonický inhalátor díky kterému inhaluje své oblíbené bylinky.+ 22 fotek+ 23 fotek

Zpěvačka Leona Machálková (56) patří mezi známé ženy, které raději důvěřují bylinkám, než aby svěřily své tělo do rukou lékaře se skalpelem. Jak nám zpěvačka prozradila, s oblibou užívá levanduli, heřmánek, nebo dokonce celou směs 14 bylin. Odvary podle ní sice nechutnají nejlépe, zato ale účinně pomáhají na její cenné hlasivky. Další tajnou vychytávkou zpěvačky je sonický inhalátor a dopustit nedá ani na oleje, které vtírá do konečků vlasů.

Veronika Nováková
Veronika Nováková 29. 02. 2024 12:00

Zpěvačka Leona Machálková (56) překročila padesátku, věk ji ale netrápí. Krásu i zdraví podporuje bylinkami namísto krémů od luxusních značek. A když už, sahá po českých výrobcích. "Já si ráda nechám poradit a navštěvuji také různá pražská bylinkářství. Mám ráda kvalitní českou kosmetiku a vybírám ji tam, kde mi dobře poradí," nechala se slyšet zpěvačka na dopoledním brunchi pořádaném k oslavě levandule chodouňské, která se v Česku pěstuje ve velkém. Má také prokázané účinky na lidské zdraví, včetně toho psychického."

Jsem zastánkyní přírodní cesty, protože slovo alternativní je zavádějící. Jsem přítelem myšlenky, abychom se zamysleli nad svým životním stylem a pamatovali na prevenci. K tomu všemu nám už dopředu pomáhají právě bylinky," míní Leona.

Doporučené video: Leona Machálková o své štíhlé linii

Leona Machálková důvěřuje levanduli i heřmánku

Zpěvačka říká, že ráda relaxuje formou aromaterapie a z dlouhodobého hlediska jí pomohly bylinky, jako je levandule, heřmánek nebo světlík lékařský. Jak sama naznačuje, chorobám se člověk nevyhne, ale díky znalosti bylin se jim dá účinně bránit. "To či ono se v životě občas vyskytne, u mladých i u starých, a já mám ty nejlepší zkušenosti s tím, že léky jsou mnohdy zbytečně brutální, když se dá důvěřovat bylinkám, byť s nimi léčba trvá déle," míní Leona Machálková. Co by v tomto ohledu poradila čtenářům Lifee? "Dělat si různé obklady, kúry, pít čaje, no a samozřejmě nepít alkohol a nekouřit. To k tomu patří, nějaká ta disciplína. V dnešní době, kdy mnozí utíkají k lékům jako k rychlému řešení, tak to není dobře. Přírodní medicína je úžasná."

Na hlasivky sonický inhalátor a čaj ze 14 bylinek

Zpěvačka pochopitelně o svoji tělesnou schránku pečuje také kvůli hlasivkám, které ji živí. Na jejich správné fungování má hned několik "fíglů". "Jsou to nejrůznější čaje. Já třeba už dlouho a ráda popíjím čaj, který se jmenuje Samahan. Je to čaj připravený ze 14 bylin od kurkumy přes různé kořeny, pepř a zázvor. Ten mám velice ráda," přidává svůj oblíbený tip Leona. "Ráda také piji různé bylinkové směsi, nejznámější je asi Pulmoran, který nechutná, ale pomáhá. A k tomu samozřejmě šalvěj na všechny neduhy horních a dolních cest dýchacích."

Když je Leoně Machálkové nejhůř, dá na dobrou radu své ošetřující lékařky a nebojí se do svého zdraví také nějakou tu korunu investovat. "Na radu paní doktorky z ORL jsem si koupila kvalitní sonický inhalátor, do kterého mohu lít nejen úžasnou Vincentku z Luhačovic, ale třeba i nějaký fajn odvar z těchto průduškových směsí, kde nechybí šalvěj, heřmánek nebo pampeliška," prozradila nám Leona, kterému technickému zázraku v tomto směru naprosto důvěřuje.

Krásné blond vlasy díky kokosovému oleji

Závěrem nás pochopitelně zajímalo, zda přírodní cestou pečuje Leona Machálková také o svůj zevnějšek - například o své kvalitní blond vlasy. "Žloutek do vlasů, to už je překonaná věc z dob, kdy u nás nic nebylo ke koupi. Používám kvalitní bio za studena lisované oleje, ať už olivové nebo mandlové či kokosové. Kokosový olej někdo dává do konečků vlasů," přidává dobrou radu zpěvačka. "Dělají to všechny ženy, které žijí v destinacích, kde od rána do večera pálí slunce. Vlasy tím hezky naimpregnujete," pochvaluje si Leona.

Jak to padesátnici Leoně Machálkové sluší v obklopení voňavých bylinek či se synem Arturem, na to se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články