Lina Medina porodila své první dítě v pěti letech, další pak ve 30. Mohla za to předčasná puberta

vesnice, Peru
Zdroj: Pixabay

V roce 1939 došlo v odlehlé peruánské vesničce k události, kterou by mnozí nazvali zázrakem. Teprve pětiletá dívka jménem Lina Medina porodila zdravé dítě. Jak se to mohlo stát? Díky symptomu zvaném předčasná puberta.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 10. 10. 2023 16:00

Přestože se příčina Linina předčasného těhotenství dala určit, spousta dalších okolností halí tajemno, které dlouhou dobu nedávalo lékařům spát.

Těhotenství Liny Mediny

Lina se narodila v roce 1933 jako jedno z devíti dětí do velmi chudé rodiny z Peru. Její rodiče tak zažili velký šok, když se jí jednoho jarního dne záhadně zvětšilo břicho. Logicky je napadlo, že může jít o nádor nebo jinou vážnou nemoc. Přivezli ji tak do nejbližší nemocnice. To znamenalo strávit dvě hodiny na hrbolatých silnicích.

Po vyšetření přišli lékaři s překvapivým závěrem. Nešlo o rakovinu, ale o to, že je v jiném stavu. Lina byla v sedmém měsíci těhotenství. Jelikož měla narozeniny až 27. září, otěhotněla již ve čtyřech letech. Tato neuvěřitelná zpráva se začala brzy šířit po celém světě. O rozhovor ji žádaly noviny a reportéři z celého světa. Různé vědecké instituce chtěly zase její těhotenství zaznamenat pro vzdělávací účely. Lina a její rodina ale netoužili po pozornosti.

Jen po pár týdnech od vyšetření porodila císařským řezem chlapečka (14. května 1939). Její malé tělo ani neumožňovalo jiný způsob porodu. Dítě dostalo jméno Gerardo po Dr. Gerardu Lozadovi, dohlížejícímu lékaři. Jakmile to bylo možné, Lina se vrátila s rodinou domů. Chlapec byl zcela normální, dokonce s abnormální inteligencí. Že je jeho matkou Lina, ale zjistil, až když jí bylo 15. Bylo to tak lepší.

Předčasná puberta

Po porodu lékaři mohli potvrdit, že má Lina plně vyvinuté reprodukční orgány. Stav nazývající se předčasná puberta mění dětské tělo na dospělé u dívek před dosažením osmi let, u chlapců to je o rok později. Dívky tento problém postihuje desetkrát častěji. Příčina není známá, nicméně léčí se podáváním syntetických hormonů (Zpověď Daniela Blacka, bývalé trans ženy), které zpomalují postup dospívání.

V Linině případě se měla menstruace objevit v osmi měsících, jiní ale hlásili, že poprvé dostala měsíčky ve třech letech. Začala se jí také zvětšovat prsa, růst kosti a rozšiřovat boky.

Kdo byl otec?

Je jasné, že v takovém věku musela být Lina buď znásilněná, nebo sexuálně zneužitá. Ona sama jméno otce nikdy neprozradila. Možná ani v té době netušila, že je onen dotyčný otcem jejího dítěte. Tehdy policie zatkla jejího otce, avšak kvůli nedostatku důkazů musel být propuštěn. Další dítě Lina porodila ve třiceti. To již byla provdaná za muže jménem Raul Jurado.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Lina Medina
Historydefined.net: Lina Medina, the world's youngest mother gave birth at 5

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články