Martin (32): Zamiloval jsem se do manželky svého nejlepšího kamaráda. Udělám všechno pro to, aby jednou byla moje

Opravdové příběhy čtenářů: Zamiloval jsem se do manželky svého nejlepšího kamaráda. Udělám všechno pro to, aby jednou byla moje
Zdroj: Freepik

Martin v poslední době myslí jenom na jednu ženu. Chtěl by ji získat pro sebe, ale má to háček. Vanda je totiž manželkou jeho nejlepšího kamaráda...

Jana Jánská
Jana Jánská 21. 10. 2023 10:00

Honzu (33) znám od střední školy. Zažili jsme spolu leccos a vím, že se na něj můžu vždy spolehnout. Je to můj nejlepší kamarád a nedávno jsem mu šel za svědka. Právě tehdy jsem si uvědomil, jak skvělou ženu si vzal.

Kamarád má novou holku

Když Honza přišel s tím, že potkal zajímavou holku a možná z toho bude něco víc, potěšilo mě to. Táhlo mu na třicet a vážný vztah by mu prospěl. Pak začal Vandu (29) vodit i do naší party. Hned zapadla, nestyděla se, když jsme si z ní dělali legraci. A dokázala uzemnit kohokoliv.

Byla to prostě holka, která si umí poradit sama a nic si nenechá líbit. Také dobře vypadá. Má krátké černé vlasy a vysportovanou figuru. Přistihl jsem se, jak Honzovi závidím. Ale stejně jsem mu to přál. Je to přeci můj nejlepší kámoš.

Když spolu chodili dva roky, začal mít Honza takové "stařecké" řeči. Ptal se mě, jestli by se už neměl usadit. A zajímalo ho, jestli je Vanda ta pravá. Na všechny otázky jsem mu odpověděl, že by měl dělat to, co sám cítí. Pokud si myslí, že už je ten správný čas, tak ať do toho praští. Navíc je Vanda fajn, neviděl jsem na ní nic špatného.

Miluji úžasnou ženu, bohužel je zadaná

A tak mě Honza poslechl. Vandu požádal o ruku u nějakého vodopádu a samozřejmě řekla ano. Dobře jsme to tehdy oslavili. Poté mě Honza poprosil, abych mu šel za svědka. Byl jsem na to hrdý a měl jsem radost, že můj kámoš se bude ženit.

Pak ale přišla veselka a když jsem spatřil Vandu v bílých šatech, něco se ve mně pohnulo. Chvilku jsem s ní tančil a pohled do těch jejích pomněnkových očí způsobil, že jsem se prostě zamiloval. Věděl jsem, že je fajn, ale když si vzala někoho jiného, najednou jsem k ní pocítil něco víc.

No a teď nevím, co s tím. Honzovi to říct nemůžu, Vandě taky. Nepočítám s tím, že to bude jako v nějakém filmu a ona zjistí, že ve skutečnosti jsem láskou jejího života já. Pokoušel jsem se přijít na jiné myšlenky a s partou obrážel bary, ale ani krátkodobé známosti mi nepomohly přestat myslet na Vandu.

Chci ji získat pro sebe

Ještě nikdy jsem se nepokoušel někomu přebrat holku, nevím, jak se to dělá. Začal jsem nenápadně Vandě občas říkat, jak jí to sluší. Nechci tlačit na pilu, s komplimenty raději šetřím. Ti dva si teď zařizují společné bydlení, takže jim pomáhám s malováním a stěhováním. Zatím jsem si nevšiml, že by se mezi nimi objevil nějaký spor nebo neshody. Bohužel to vypadá tak, že jsou spolu spokojeni.

Ale to nevadí, pracuju na tom, aby jednou byla moje. A navíc v každém vztahu jednou přijde krize. Doufám, že až k tomu dojde, rameno, na které se Vanda půjde vyplakat, bude patřit nejlepšímu kamarádovi jejího manžela...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články