Míša Kuklová je na své zahradě obklopena zvířaty: Tygr se drápy dobývá do ložnice, ale kvůli chlupům tam nesmí

Míša Kuklová pozvala na návštěvu naši redaktorku Šárku Schmidtovou.Domeček Míši Kuklové je chaloupka jako z pohádky.Zápraží domečku.Míša upekla pro štáb Lifee skvělý perník politý čokoládou.+ 18 fotek+ 19 fotek

Herečka Míša Kuklová (56) nechala magazín Lifee.cz nahlédnout nejen do svého domu, ale poodhalila i krásnou zahradu. Pod pergolou pohovořila o svých mazlíčcích, kteří mají přísný zákaz do její ložnice. Míša je na své království náležitě pyšná a vy se můžete podívat proč. 

Šárka Schmidtová
Šárka Schmidtová 25. 06. 2024 06:00

Magazín Lifee navštívil Míšu Kuklovou s pořadem Vítejte! začátkem léta, kdy vše rozkvétalo. Zahrada herečky není úplně malá a je téměř kolem celého domu, který budovala částečně sama. 

Návštěvy zve Míša pod pergolu, kam je usadí – ale svoje místečko, kde sedává ona sama, si hlídá. „Ale kdyby někdo moc chtěl, tak mu ho půjčím,“ směje se. Má z něho rozhled po svém „království“, koutkem oka zahlédne i zahradu, která je odshora až dolů pokrytá trávníkem. „… který sekám sama…“ přiznává herečka.

Míša Kuklová umí přiložit ruku k dílu

Když si tak sedíš pod pergolou, máš krásný výhled na svůj domeček. Máš z něho radost?
No jistě! Vždyť jsem na něm nechala kus života. Nejen cihly jsem si vozila sama, ale vezla jsem půjčenou dodávkou třeba i dlouhé trámy s červeným praporkem. A štukovala jsem! Ale už je to deset let, nevím, zda bych to ještě dnes uměla.

Vím, že jsi pracovala i se dřevem, kde se tyhle dovednosti v tobě vzaly?
Ano, vyrobila jsem třeba vikýř, opravila dveře nebo vrátka… Musela jsem – nouze naučila Dalibora housti, nebylo moc peněz, tak jsem se naučila za pochodu hodně věcí sama.

I zahrádku jsi vybudovala ty?
Ani ne, už byla přibližně taková, jakou ji vidíš. Nemám čas na to ji dokončit nebo něco dalšího vymýšlet. Třeba jezírko tady už bylo, krb také vybudoval předchozí majitel.

Jasněnka je věčná

K domečku a zahrádce patří zvířátka, představíš mi je?
Můj kocourek se jmenuje Tygr a fenečka Justy. A do postele mi nesmí! To bych měla chlupy i tam. Nic jsem jim nevysvětlovala, jednoduše jsem zavřela dveře. Tygr už poškrábal futra, jak se za mnou ráno dobývá a chce jíst.

Máš ráda přírodu?
Přírodu mám moc ráda, je nádherné, když se podívám doma z okna a dívám se do zeleně. A měla jsem štěstí, že jsem hodně točila právě v přírodě, na zámcích, hradech, ta moje Jasněnka se točila i na zříceninách… Cesta k ní vedla přes film Poklad hraběte Chamaré, kde jsem se poprvé líbala před kamerou – s Tomášem Hanákem!

A s kým ses líbala v Jasněnce?
Přece s Honzíkem Potměšilem! No byly to jen takové pusinky… A těší mě, že se ta pohádka pořád líbí, dorůstají k ní další generace a je nádherné, že až tu jednou nebudu, pořád se na ni budou dívat. A moje pravnoučata uvidí svoji prababičku. Takže i já budu – nesmrtelná.

Ve videoreportáži na zahradě s Míšou Kuklovou se ještě dozvíte:

  • Co na své zahrádce Míša pěstuje
  • Kolik let je její fenečce Justy
  • Proč se kocourek jmenuje Tygr
  • Jaká dramata se odehrávala při natáčení pohádky O Jasněnce a létajícím ševci
  • Čím si Míša popíchala při natáčení nohy
  • Proč hrála Míša Kuklová ve hře Bez roucha
  • Co se stalo Josefu Abrhámovi v této hře

Související články

Další články