Módní trend, který (téměř) nikomu nesluší: Capri kalhoty jsou zpět, i když nám zkracují nohy a deformují postavu

Capri kalhoty jako módní trend roku 2024: Ani po dvaceti letech téměř nikomu nesluší
Zdroj: Profimedia, oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Roztomilý diblík Jennifer Lopez v capri kalhotách oslňovala v roce 2004. Dnes si je, doufejme, raději odpustí.Styl teenagera. To je zpěvačka Rihanna v modelu přiléhavých capri legín z roku 2006. Taky se vám k této módě už nechce vracet...?Ani dáma rozměrů Sharon Stone jejich vábení neunikla. Ovšem camo varianta s širšími nohavicemi a hippie topíkem by dnes zarezonovala maximálně u zálesáků. Do současných šatníků se snad, doufejme, nevrátí.I když, i současné značky chrlí skvosty. Tak třeba kalhoty s károvanými motivy a diblíkovským řasením se stahovací šňůrkou si u značky Collina Strada můžete pořídit za krásných 10 800 Kč. Nebo raději ne.+ 8 fotek+ 9 fotek

Nejčernější scénáře se vyplnily. S jarem 2024 se do našich šatníků snaží vrátit nechvalně proslulý střih kalhot, který důvěrně známe především z konce “devadesátek” a začátku nového tisíciletí. A nemáme na něj ty nejlepší vzpomínky. Už brzy budou zpátky zkrácené kalhoty zvané capri, které víc než zdobit, dovedou své nositelce spíše ublížit.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 27. 02. 2024 08:00

Delší než šortky, ne tak dlouhé jako kalhoty. Obvykle tedy končí ve zcela nevhodném místě pár centimetrů pod kolenem, a tím připravují veškeré typy postav o pořádných pár optických centimetrů. Když je navíc současné trendy předhazují jako vhodné i pro majitelky plus size křivek, vyloženě je tím vybízí k nošení naprosto nevhodného střihu, který nemá šanci nikomu slušivě padnout.

Retro vlna pokračuje

Odhalená lýtka v capri nohavicích si troufla znovu ukázat světu už na podzim loňského roku modelka Bella Hadid (27). A tím jen potvrdila, že i další stěžejní prvek z přelomu milénia s nechvalnou pověstí nás co nevidět poctí svou přítomností v nejnovějších kolekcích. A už je to tady. Vrací se modely, kterým před lety podléhaly ikony jako Jennifer Lopez (54) nebo Rihanna (36) a dnes by možná nad svými tehdejšími outfity rozpačitě zamrkaly. Schválně, poznali jste je na úvodním obrázku ve "slušivých" modýlcích ze začátku tisíciletí?

Klasický capri střih, to je obvykle přiléhavá silueta nohavic, často s krátkým rozparkem v délce. Ta osciluje od ohbí kolene až téměř ke kotníkům. A upřímně řečeno, čím níže kalhoty takového střihu sahají, tím lépe, žádná varianta ale není bezpečná, pokud máte bujnější křivky, nejste vysoká jako modelka nebo nemáte nohy až do nebe. V opačném případě se vždy dostaví efekt zkrácení u každého typu postavy.

Zkrácené slim džíny ano. Legíny ale rovnou zahoďte

Hladké modely bez přehnaných zdobných prvků, jako jsou zkrácené džíny či formálně vyhlížející cigaretové nohavice v délce capri, lze jako jediné považovat za jistých okolností za slušivé. Samostatnou a nejspíš i nejhrozivější kategorií jsou modely capri kalhot v podobě legín.

Přiléhavý střih sice leckoho láká jako kousek pro vrstvení pod šaty či sukně, do moderního šatníku ani v tomto pojetí ale rozhodně nepatří. Jediné akceptovatelné využití tak pro ně najdeme v případě sportování. I tehdy je ale vhodnější délka, která končí nad koleny nebo naopak hluboko pod nimi. A modely se vzory, nedejbože s řasením? Ty nesluší opravdu nikomu.

Krátké nohy? To nechcete!

A co novátorský způsob nošení elegantních krátkých kalhot s nízkými střevíčky a ponožkami? Další z příkladů, jak si trestuhodně ubrat ještě více výškových centimetrů. Čím větší prostor odhalující lýtko, o to je výsledný efekt nežádoucího zkrácení fatálnější. Ano, takto vypadá letošní aktuální vzhled.

I přes všechna negativa vás láká capri kalhoty v nové módní sezóně vyzkoušet na vlastní kůži? Pak si projděte jejich nejnovější dostupné modely v naší fotogalerii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články