Nejvysmátější spisovatel Patrik Hartl míří do StarDance: Moji rodiče byli zděšeni, ale děti mi věří

Spisovatel Patrik Hartl míří do StarDance 2024: Moji rodiče byli zděšeni, ale děti mi věří
Zdroj: Pavel Dvořák/Extra
Spisovatel Patrik Hartl bude hvězdou letošní třinácté řady StarDance.Spisovatel Patrik Hartl se svou taneční partnerkou Terezou Pruckovou. Patrik Hartl říká, že se taneční soutěží StarDance hodlá prosmát.Patrik Hartl si chce ve StarDance odpočinout od svého sedavého zaměstnání.+ 4 fotky+ 5 fotek

Spisovatel Patrik Hartl (47) v říjnu vtančí na televizní obrazovky s taneční partnerkou Terezou Pruckovou (39). V rozhovoru pro magazín Lifee.cz teď spisovatel odhaluje, s jakým očekávání do StarDance jde, nebo jak se aktuálně udržuje v kondici po únorové operaci nohy. Hodlá na tanečním parketu krotit svůj pověstný hurónský smích? Podědily tuto zvláštnost jeho dvě děti, Ája (7) a Hynek (18)? A co slíbil (a nedodržel) své milované manželce Martince (46)?  

Veronika Nováková
Veronika Nováková 07. 06. 2024 12:00

Spisovatel Patrik Hartl (47), autor románů Gazely, Prvok, Šampón, Tečka a Karel nebo Malý pražský erotikon, říká, že si do StarDance jde odpočinout od sedavého způsobu svého zaměstnání, rozhýbat se a nasát novou inspiraci. Říká, že práce spisovatele je osamělá a udělala z něj nerda.

"Už jsem hrozně potřeboval přestat dřít. Potřebuji se proběhnout, udělat si radost pohybem, něco zažít, poznat radostně a kamarádsky někoho blízkého – protože já jsem pořád sám a pořád pracuji. A to je na hovno," postěžoval si v našem rozhovoru majitel divokého hurónského smíchu, který se bude linout letošní třináctou řadou taneční soutěže StarDance.

Doporučené video: Rozhovor s vítězkou StarDance 2023 Darijou Pavlovičovou

Patrik Hartl: Lidé nám píšou, že se StarDance prosmějeme

Patriku, jdete do StarDance s tím, že ho chcete vyhrát?
Patrik: Takhle neuvažuju. Pro mě je důležité, aby diváci poznali, že se snažím – to za prvé. Já nejsem zvyklý pracovat se svým tělem a vůbec nevím, co udělá. Umím si představit, že bych mohl být elegantní a přitažlivý, ale obávám se, že nebudu mít žádné prostředky, jak toho dosáhnout. Snad mi Terezka pomůže.

Prý jste si už vyrazili na procházku po Praze, abyste se poznali. Jaký tedy, Terezo, pan Hartl je?
Tereza: Měli jsme procházku dlouhou hodinu a půl, což je dostatek času na oťukání a poznávání. Patrik je nadšený, což je první dobrá zpráva, a také odhodlaný. Už teď se fyzicky připravuje, těší se na to a má touhu naučit se tančit. Pro učitele tedy ideální materiál. Těším se, že mu budu moci nějaké to know-how předat. Přátelé a známí už nám oběma píšou, že se tím StarDance prosmějeme.

Neutrpí tím, Patriku, nějaké vaše projekty? Divadlo, knihy?
Patrik: Já jsem změnil svůj pracovní plán. Aktuálně ho mám až do roku 2027. Zastavil jsem psaní knížky a po dobu mého tancování tam budou volná okénka. Před dvěma lety jsem slíbil své ženě, že v roce 2024 budu mít volnější rozvrh. A to prázdno jsem zaplnil tancem, protože jsem už hrozně potřeboval přestat dřít. Potřebuji se proběhnout, udělat si radost pohybem, něco zažít, poznat radostně a kamarádsky někoho blízkého – protože já jsem pořád sám a pořád pracuji. A to je na hovno.

Jak na tuto informaci reagovaly vaše děti?
Patrik: Ája se moc těší a Hynek také. Oni mi z nějakého zvláštního důvodu věří. Na rozdíl od mých rodičů, kteří byli zděšeni. Asi to bude tím, že děti jsou se mnou na světě kratší dobu (hurónský smích).

Divoký smích podědily obě mé děti

Co se stane, když na parketu dostanete tento váš záchvat smíchu?
Patrik: Při tanci se to určitě nestane, to ne. Já se bud velice soustředit a budu se fakt snažit zuby nehty, abych dostál nějaké noblese. Líbí se mi, že StarDance umí být divoká, ale pořád má nějakou noblesu. Já nevím, jestli toho dokážu dosáhnout, ale moc bych to chtěl. Myslím tím také pohybovou eleganci. No, a to mi do smíchu určitě nebude. Ale možná, že potom se smát budu, protože je možné, že v tom stresu ztratím všechny komunikační zábrany, to se může klidně stát.

Prý po vás tento druh smíchu podědily vaše děti. Je to pravda?
Patrik: Můj syn ho má a moje dcera také, ale každý trošičku jinak. Dceru jsem nikdy neviděl v kolektivu dětí tak, aby o mě nevěděla, takže vám bohužel nemůžu říct, jak na její smích děti reagují. Když se směje, tak se nadechuje, namísto aby vydechovala – to je ten její omyl. Je to sranda, když to slyšíte od malé holčičky.

Jak teď vypadá vaše denní rutina ohledně cvičení? Chodíte pravidelně do fitka?
Patrik: Každý den mám tréninky. Jednak mám poměrně drsnou sportovní fyzioterapii s mou operovanou nohou, to je moc důležité a pořád to probíhá. Každý den také fyzioterapii střídám s posilováním horní poloviny těla, protože jsem měl zablokovaná záda, krk a moje ramena byla hrozně slaboučká. Teď už jsou v takovém stavu, že snad věřím tomu, že je během tance udržím mít nahoře. Bez toho denního posilování a protahování těla bych StarDance určitě nevydržel. Já jsem nerd, který prostě už třicet let čumí do počítače – a fakt to tak je.

Na první fotografie spisovatele Patrika Hartla s jeho taneční partnerkou Terezou Pruckovou se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články