Peklo podle umělé inteligence: Mrazivé video ukazuje zoufalé výkřiky a lidi sápající se jeden přes druhého

Peklo podle umělé inteligence: Mrazivé video ukazuje lidi sápající se jeden přes druhého
Zdroj: Pixabay

Když se řekne peklo, lidé si představí cokoliv. Některým se vybaví to biblické, pro jiné jsou peklem sousedé nebo nějaký nepříjemný zážitek či období v životě. Co se pak stane, když všechny tyto informace necháte zpracovat umělou inteligencí? Jaká bude její vize pekla?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 19. 04. 2024 11:00

Tuto otázku si položil uživatel TikToku @realscarytok, který zveřejnil video, na němž je vidět i slyšet peklo dle AI (artificial intelligence). Reakce v komentářích jsou různé - někdo se bojí, jiný se tomu vysmívá. Ať tak či onak, jedno slovo se tam skloňuje nejvíc - znepokojivé.

Peklo podle umělé inteligence

Pro ty, kdo nejsou obeznámeni s tím, jak AI funguje, si to krátce vysvětleme. Umělá inteligence zkoumá velké množství informací (fotky, videa, slova, velký jazykový model a chat GPT), na jejíchž základě pak reaguje na dotazy či vede konverzaci. V reálu to pak vypadá jako byste si psali s člověkem, díky své rychlosti reaguje jako živá bytost.

Co přesně požadoval po AI uživatel TikToku nevíme. Každopádně s tím vším křikem a lidmi, kteří se sápou jeden po druhém to připomíná klasickou ranní hromadnou dopravu. Anebo extra výhodné slevy v nejmenovaném hypermarketu.

Není to spíše realita?

Jeden z komentujících uvedl, že peklo je to, v čem momentálně žijeme. Je to možné, a totéž si možná myslí i AI. Jistě, ještě předtím se na různých obrázcích objevovali rohatí démoni na ohnivém pozadí, či křičící hlavy, sopečná krajina a především temnota. Před několika lety se ale na internetu objevil obrázek s krvavou řekou, okolo níž stály shrbené postavy. Byla to ale opravdu krev, nebo šlo o ukázku znečištění životně důležitého zdroje?

A co takové krvavé lebky sténající v agónii? Mají nás jen vystrašit, nebo jde o zobrazení nevyléčitelné nemoci?

Zobrazení pekla

Zatímco dnes nám peklo zobrazí umělá inteligence, kdysi se toho ujali různí umělci. Vytvářeli ho v různých podobách po stovky a stovky let. Nahota, mučení, kostlivci, démoni požírajicí lidi, okřídlení ďáblové, a hlavně obrovská spousta lidí, což do onoho videa zapracovala i AI. Jsou právě davy a klaustrofobie tím, čeho se lidé nejvíce bojí?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Artificial intelligence
Grunge.com: AI Revealed What Hell Look Like And It's Scary

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články