Pět tipů na dokonalé žehlení vlasů bez poškození: Základem je přístroj s regulací teploty

Pět tipů na dokonalé žehlení vlasů bez poškození: Základem je přístroj s regulací teploty
Zdroj: Oficiální materiály prodejce
Žehlička s titanovými destičkami a ionizační funkcí. BaByliss, 2 495 KčŽehlička na vlasy s rychlonahříváním a třemi nastavitelnými teplotami, Dyson Corrale, 11 490 KčŽehlička se zaoblenými keramickými destičkami s mikrokondicionéry obohacenými kokosem, Remington Coconut Smooth, 1 049 KčProfesionální titanová žehlička na vlasy, Balmain, 5 790 Kč+ 11 fotek+ 12 fotek

Pokud si žehlíte vlasy pravidelně, jistě už klasické chyby, kterých se při žehlení můžete dopouštět, dobře znáte. Nikdy ale není na škodu znovu si je připomenout, vaše vlasy vám za to jistě poděkují.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 07. 06. 2024 05:00

Někdo sahá po žehličce denně, jiným stačí upravit si vlasy jejími horkými destičkami jen příležitostně. Za všech okolností ale platí několik rad, kterým chybám při žehlení se vždy zaručeně vyhnout. Jinak totiž své vlasy vystavujete velmi nebezpečným vlivům, které mohou vést až k nevratnému poškození a zásahu nůžek.

Nezapomínejte na termoochranu

Vždy začněte potřebnou péčí. Před samotným žehlením je bezpodmínečně nutné vlasům poskytnout dostatečnou termoochranu. Horký povrch žehličky nechráněné vlasy naruší, ty pak mají tendenci se lámat. Proto je vždy připravte speciálními produkty v podobě krému nebo spreje, které na vlasech vytvoří potřebnou ochrannou bariéru. Snížit riziko lámavosti napomáhají také speciální povrchy destiček žehličky. Keramické nebo turmalínové jsou k vlasům o poznání šetrnější než běžné ocelové. Přípravky chránící vlasy před vlivem vysokých teplot při žehlení najdete v galerii pod článkem.

Důkladné rozčesání před prvním dotykem horka

Před žehlením vlasy vždy perfektně pročešte hřebenem, snížíte riziko jejich poškození, zacuchané vlasy mají výraznější sklony k poškození. Rozdělení vlasů do menších pramenů navíc zaručí, že si jednoduše zapamatujete, které části hlavy už tepelnou úpravou prošly, a které to ještě čeká. Zamezíte tak opětovnému žehlení stejných pramenů a tím jejich vyššímu namáhání.

Volte modely s regulováním teploty

Vše ale začíná už výběrem správného přístroje. Pokud vybíráte novou žehličku, vyhněte se modelům bez možnosti regulování teploty. Žehličky s možností úpravy teploty bývají sice o něco dražší, zde se ale investice určitě vyplatí. „Přizpůsobení teploty je při žehlení vlasů základ. Doporučila bych poohlédnout se i po žehličkách s ionizační funkcí, která zabraňuje krepatění a poletování vlasů. Získáte tak perfektně rovné a hladké vlasy i při nižších teplotách,“ vysvětluje nutnost regulovat teplotu při žehlení vlasů Monika Kovačovská, odbornice z firmy BaByliss.

Dopřejte si dostatek času

Při žehlení rozhodně nikdy nespěchejte. Jednak si můžete horkými ploskami žehličky ve spěchu způsobit nepříjemné a bolestivé zranění na hlavě, obličeji, krku či uších. Dát si na čas ale prospěje i výslednému účesu. Vlasy rozdělené do zón a vrstev žehlete postupně po menších pramenech a myslete na směr vyhlazování, pokud je budete žehlit nepravidelně, na výsledku to bude nepříjemně znát.

Žehlete jen perfektně suché vlasy

Za každých okolností se vyhněte žehlení vlasů vlhkých či dokonce mokrých. A týká se to i aplikace ochranné bariéry, i tu nechte vždy dobře zaschnout a vlasy začněte žehlit až poté. Signálem, že jste moc hr, je jakékoliv syčení či tvorba páry, pokud tedy nedisponujete žehličkou s parní funkcí. V opačném případě se ale vaše vlhké vlasy necítí vůbec komfortně a žehlení jim v tomto případě doslova ubližuje. Před žehlením nepoužívejte ani žádné stylingové přípravky či lak na vlasy. Nejsou uzpůsobeny na vyšší teploty a také je může působení žehličky nepříjemně spékat a škodit tak vlasům.

Po dokončení žehlení dopřejte vlasům finální péči - vlasové sérum nebo olej, který zvýší lesk vlasů a zároveň je ochrání před vnějšími vlivy. Poškození vlasů při pravidelném žehlení předchází i pravidelná hydratace a výživa. Používejte proto masky a oleje speciálně určené pro tepelně upravované vlasy, které pomohou obnovit jejich strukturu a zachovat je zdravé.

V galerii pod článkem najdete zmíněné termoochranné produkty i tipy na přístroje s regulováním teploty, které minimalizuje poškození vlasů při žehlení.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články