Přiznání na stříbrném podnose: Vrah se doznal po 25 letech v televizi. Prý mu k tomu dopomohl Bůh a Ježíš

Přiznání na stříbrném podnose: Vrah se doznal  po 25 letech v televizi. Prý mu k tomu dopomohl Bůh a Ježíš
Zdroj: Pixabay

Když v roce 1994 objevila kalifornská policie tělo Franka McAlistera, nevěděla si rady. Jistý byl jen motiv. Devatenáctiletý mladík byl ubodán k smrti proto, že obdržel pojistné plnění ve výši 4 500 dolarů. Po pachatelích nebyla ale ani stopa. Dokud se v jednom z nich, po pětadvaceti letech, nehnulo svědomí.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 28. 06. 2024 11:00

V roce 2018 se v místní pobočce televize ABC KRCR objevil čtyřiačtyřicetiletý Brian Hawkins, který prý nalezl víru a musí nutně ulevit svému černému svědomí. A aby toho nebylo málo, prozradil i jména svých dvou kompliců.

Prahli po penězích

Frank McAlister dostal pojistné plnění za autonehodu, kterou přežil v březnu 1993. "Vražedná trojka", Brian Hawkins a sourozenci Curtis a Shanna Culverovi, ho vylákali do lesa poblíž Singletownu v Kalifornii, kde ho chtělI o peníze okrást. McAlister původně plánoval, že si za pojistku koupí metamfetamin, který pak s přirážkou prodá dál. Culverovi s Hawkinsem se mu nabídli jako dealeři. Jejich pomoc rád přijal. Netušil, že už mají dávno vymyšlený plán na jeho likvidaci.

V lese Franka napadli a ubodali k smrti. Tělo nechali v lesním porostu. Zetlelé ostatky našel až o rok později náhodný turista. Případ byl ale odložen na hodně dlouhou dobu. Pachatelé po sobě pečlivě zametli všechny stopy.

Přiznání servírované na stříbrném podnose

Dne 9. ledna 2018 bylo dopadení viníků policii naservírováno na stříbrném podnose. Hawkins již nebyl dále schopný žit v "pekle". Musel se přiznat. "Každá minuta každého dne byla noční můrou," prozradil. Prý ho k tomu dotlačil Bůh a Kristus. Z televize odjel muž přímo na policejní stanici. Sourozenci Culverovi byli dopadeni o 12 hodin později.

Bylo to stejně na nic

Curtis Culver vyfasoval u soudu třicet pět let za mřížemi, jeho sestra dvacet. Hawkins čelí, paradoxně, nejvyššímu trestu. Za to, že nepodepsal dohodu o vině a trestu mu hrozí doživotí. Je mu to ale jedno. "Bylo to na nic předtím a teď to bude taky o ničem. Neměl jsem žádný život a nikdy ho už asi ani mít nebudu," nechal se slyšet.

Zdroje informací:
NZherald.co.nz: Cold case murder solved - Man confesses to murder on TV 25 years later
Allthatsinteresting.com: Two Siblings Just Pleaded Guilty To This 1993 Cold Case Murder - After Their Accomplice Confessed On TV

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články