Rakovina Aničky Slováčkové: Její bratr Felix nemoc ještě nepřijal, táta věří ve štěstí

Rakovina Aničky Slováčkové: Její bratr Felix nemoc ještě nepřijal, táta věří ve štěstí
Zdroj: Extra/Pavel Dvořák
Zleva: Felix Slováček mladší, Anna Slováčková, Felix Slováček starší.Anička Slováčková bojuje po třech letech opětovně s rakovinou, která se vrátila.Oporou je Aničce celá rodina, včetně bratra Felixe.Celá rodina teď upíná pozornost na velký koncert s Ladislavem Bubnarem, Lady Carneval, který proběhne 19. ledna. Anička zde nebude chybět.+ 10 fotek+ 11 fotek

Zpěvačka Anička Slováčková (28) svádí boj s rakovinou, která se jí po třech letech vrátila a usadila na plicích. Její táta Felix Slováček (80) prozradil Lifee.cz, jak její nemoc prožívá a k čemu se v těžkých dnech upíná. Předeslal také, jak bude rodina letos slavit Vánoce. Aniččin bratr, Felix Slováček mladší (40), zase popsal její léčbu a vzkazuje všem fanouškům, že rodina nemá v plánu rušit žádné koncerty. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 06. 11. 2023 09:00

Bez ohledu na nepříliš dobré zprávy o znovuzahájení onkologické léčby se celá rodina Felixe Slováčka vrhla do práce. Lifee.cz například pozvali na tiskovou konferenci k velkému koncertu Lady Carneval s Ladislavem Bubnarem, který proběhne 19. ledna v pražském Kongresovém centru. Hrát bude Symfonický orchestr Felixe Slováčka mladšího, přičemž Anička Slováčková si zde zazpívá.

Nemoc sestry si nedovoluji prožívat

"Rád bych vzkázal čtenářům Lifee.cz, že žádné koncerty nerušíme! Lidé mi kvůli tomu neustále volají, tak bych všechny rád uklidnil," vzkazuje muzikant Felix Slováček mladší, vzdor tomu, že jeho sestra po třech letech opětovně svádí boj s rakovinou. Nálada v rodině je ale veskrze pozitivní.

"Já si to zatím nedovoluji prožívat. Nechci si připouštět nic špatného a nechci nic předjímat, protože to bych se musel zbláznit. Teď je zahájená léčba, Anička chodí na chemoterapie a je potřeba, aby byla v pohodě," vysvětluje pragmaticky starší bratr Aničky. "Dělá nám radost chalupa a mně třeba dělají radost mé dvě děti, které jsou zaplaťpánbůh zdravé," dodává s povděkem.

Anička Slováčková semkla rodinu, těší se na Vánoce

Jako rodina jsou na koncertních pódiích skvěle sladění, jeden druhého poslouchá. Platí to ale také mimo pódia? "Kdo u nás doma velí? Anička! Anička je Lev, takže to má v povaze," naznačuje Felix Slováček mladší, kdo u nich doma nosí kalhoty. Ostatně, za těchto okolností je logické, že se celá rodina pevněji semkla za jedním jediným účelem.

Jak muzikanti naznačují, všichni už se těší na Vánoce, které stráví společně – u Aničky v bytě. "Já přinesu dárky, Anička se postará o jídlo a táta s mámou o dobrou atmosféru. Koledy si zazpíváme na koncertech předtím, potom už si je doma nezpíváme," prozrazuje Aniččin bratr a táta, Felix Slováček starší, souhlasí. Také on už se těší na vánoční pohodu. "Cukroví pečeme tak různě, vždycky se tam toho najde spousta. Já ani nevím, kdo to všechno vždycky napeče," směje se Felix uvolněně, byť je jasné, že mu nemoc dcery dělá starosti – jenže je bezmocný.

Felix Slováček: U těchto nemocí jde o štěstí

"Co můžu dělat? Štve mě to, ale nemůžu nic dělat," rozhodí Felix Slováček starší rukama. "Důvěřuji té, kterou si Anička zvolila za lékařku. A důvěřuji medicíně, protože můj táta byl doktor a těm rádoby léčitelům nebo laikům nikdy nevěřil. Tohle já mám po něm," usměje se smutně. "Nemůžeme v podstatě dělat nic, než věřit tomu, co nám tahle poslední medicína přinese. Medicína udělala za poslední dobu neskutečné pokroky. Myslím, že knihy, ze kterých se učil můj táta, jsou teď už úplně k ničemu," vysvětluje Felix svoji filozofii. "Jak bych to řekl? U těchto nemocí jde prakticky o štěstí – jak to dopadne."

Byl bych Aničce špatným učitelem

Teď proto celá rodina upíná pozornost směrem k lednovému koncertu a také k těm, které s příchodem Vánoc budou muset odehrát. "Aničku jsem hudbě neučil, byl to spíše její dědeček, pan Patras, který byl v České filharmonii. Měl jsem totiž takový názor, že by ji to měl učit někdo jiný než já sám," vysvětluje se smíchem Aniččin táta, Felix. "Těžko bych na to měl nervy. Nechci tím říct, že jsem špatný učitel, ale je to asi podobné, jako učit vlastní manželku řídit auto," dodává s humorem sobě vlastním.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články