Romana (55): Syn nám přivedl přestavit vážnou známost. Když jsem ji spatřila, myslela jsem, že hrůzou omdlím

nostalgie
bilancování
Zdroj: Freepik

Romana s manželem vychovali dvě děti. Oba synové jsou sportovci, bez tetování, nekuřáci a abstinenti. Starší syn nedávno přivedl rodičům ukázat svou přítelkyni a Romana byla v šoku. Slečna má potetované celé tělo včetně obličeje.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 21. 06. 2024 10:00

"Mami, můžu o víkendu přijít s přítelkyní? Chci vám ji představit. Jsme spolu už skoro rok a je to vážné," zeptal se starší syn. S manželem jsme se těšili.

S manželem jsme tipovali, jak bude holka vypadat

Pár dní jsem strávila úklidem celého domu. Manžel zase posekal trávu na zahradě, poklidil okolo domu a pomohl mi v kuchyni. Pozvali jsme mladé na sobotní oběd. Abych byla připravená na všechny možnosti, měla jsem v plánu v sobotu dopoledne připravit zeleninový salát, grilovanou zeleninu a pečené maso. Z těchto kombinací si každý sestaví jídlo, které mu bude vyhovovat. Jako zákusek jsem zvolila roládu bez mouky plněnou šlehačkou a ovocem.

V pátek večer jsme s manželem u sklenky vína tipovali, koho si náš syn vybral za partnerku. Jaký má vkus, jaká slečna bude a oba jsme se shodli na tom, že nejdůležitější pro nás je, aby byli spolu spokojení. A my se budeme snažit být co nejlepší potencionální tchyně s tchánem a vyvarujeme se chyb, které se nám nelíbily u našich příbuzných.

Syn přivedl potetovanou divošku

V sobotu ráno jsem brzy vstala a začala kmitat v kuchyni. V deset jsem byla hotová. Maso se peklo v pomalém hrnci a já měla čas se jít upravit. Měla jsem z dnešního dne báječný pocit. Vše klapalo bez sebemenšího zádrhelu. Když zazvonil zvonek, manžel šel otevřít a přivedl syna s přítelkyní do obývacího pokoje. Stálo mě veškeré síly se tvářit normálně.

Možná jsem měla jen pocit, že se tvářím normálně. Možná jsem vypadala jako strnulá figurína. Přede mnou stál syn a jeho partnerka, která byla potetovaná od hlavy k patě. "Mami a tati, toto je Lucinka. Moje láska," představil nám syn přítelkyni. Podala jsem slečně ruku a při pohledu na náš stisk mě polilo horko. Ruku mi tiskla černá ruka s motivem hadí kůže.

Manžel mě nabádá k toleranci

Lucie byla milá, chytrá a evidentně se měli s Jakubem rádi. Byla umělkyně. Malovala obrazy. Možná kontrast s naším technicky zaměřeným synem je oba obohacoval. Mluvili o tom, že plánují společné bydlení a v budoucnu i svatbu. Celou dobu se drželi za ruku. Vnímala jsem je, ale hlavou mi běžel film. Představovala jsem si Lucii ve svatebních šatech. Kontrast bílé krajky s černým krkem. Svatební účes v kombinaci s tetováním nad levým okem.

Když mladí odešli, svalili jsme se s manželem na gauč. Oba psychicky vysátí. Manžel to bral s větším nadhledem než já. Smál se, že Lucie se toho nebojí a rozhodně není nudná. Smál se našim včerejším úvahám nad vkusem našeho syna. "Jakub teda umí rozhodně překvapit," shrnul situaci manžel. Já plakala. Manžel se na mě otočil a řekl: "Maru, neblbni, víš co jsme si řekli. Mladí nebudou zažívat to, co jsme od tchyně s tchánem zažívali my. Souhlas?" Kývla jsem a doufám, že si zvyknu a splním své předsevzetí.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články