Rút (33): Tušila jsem, že mi přítel zahýbá. Tak jsem se na něj zavěsila jako tajný agent a nestihla se divit

Skutečné příběhy o nevěře: Tušila jsem, že mi přítel zahýbá. Tak jsem se na něj zavěsila jako tajný agent a nestihla se divit
Zdroj: Freepik

Rút podezírá přítele z nevěry. Nemá konkrétní důkazy, jen pocit, že jí zahýbá. Chce znát pravdu, a tak se uchyluje k nedůstojným praktikám.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 02. 06. 2024 10:00

Oblékla jsem se do práce a rozloučila s partnerem Vlastíkem. Ten leží v posteli a předstírá, že je ospalý. Za ty roky ho už znám.

Už jednou jsem příteli nevěru odpustila

Poslední dobou na partnerovi pozoruji změnu v chování. Neustále mi lichotí, donesl mi dokonce květinu a doma je pohoda. Panuje u nás naprosto stejné klima jako před rokem. To mě můj přítel podváděl s kolegyní z práce. Přišla jsem na to, jelikož jsem našla v autě na zadních sedačkách její dlouhé vlasy. A partner se mi následně přiznal. Brečel, prosil o odpuštění a já hloupá ho vzala zpátky.

Jenže moje důvěra je na bodu mrazu a celý rok jsem jak na trní. Vlastně nešťastná a vztah udržuji převážně z rozumu. Nechce se mi zahodit tolik pěkných let. Doufala jsem, že zklamání odezní a bude zase dobře. Občas zapomenu a je mi fajn, ale převážně jsem někde na pozadí neustále ostražitá.

Přítel nenápadně opouštěl dům hned po mně

Minulý týden se mě sousedka zeptala: „Týno, proč nejezdíte do práce jedním autem? Včera jsem viděla, že jen jak jsi odjela, vycestoval i Vlastík.“ A bylo to. Přesně jako před rokem. Přítel čekal, až odjedu do práce, a pak vyrazil za kolegyní.

Začala jsem být všímavější. Vlastík ráno předstíral spánek, aby se vyhnul otázce ohledně denního programu. Ale na mě si nepřijde. Poprosila jsem starší osamělou sousedku, aby mi pohlídala, kdy se Vlastík vzdálí z domu. Už odpoledne mi donesla informaci: „Týno, je to tak. Ještě jsi ani neopustila ulici a už sedal do auta. Hele, budu ho sledovat a informovat tě.“ Pozvala jsem ji za její ochotu do cukrárny. Byla ráda, nemá žádnou rodinu.

Zjistila jsem, že tajně jezdí do paneláku v centru

Dnes na Vlastíkovi vidím, že předstírá spánek. Něco plánuje. Dělám, že jedu do práce, ale zastavím v ulici tak, abych viděla na jeho auto. Snažím se být nenápadná. Podařilo se mi nepozorovaně jet za ním až do centra. Zaparkoval u panelového domu. Pokusila se mu zatelefonovat, ale nebral to.

Za půl hodiny už měl mobil vypnutý. Bohužel jsem neměla čas zjišťovat víc a musela do práce. Takže vím, že Vlastík jel za někým a místo obvyklého trička měl na sobě košili. Po příjezdu z práce jsem se Vlastíka zeptala: „Jaký jsi měl den, lásko?“ Odpověděl: „ Nevystrčil jsem paty z domu. Dopoledne jsem prospal, omlouvám se, měl jsem mobil vypnutý. A pak jsem makal na baráku.“ Pokývala jsem hlavou a bylo mi jasné, že se budu muset rozhodnout, co dál.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články