Lea (39): Nikdy bych netipovala, že mě manžel dokáže podvést. Nevěra přesto nebyla to nejhorší, co mi přichystal

Skutečné příběhy o nevěře: Nikdy bych netipovala, že mě manžel dokáže podvést. Nevěra přesto nebyla to nejhorší, co mi přichystal
Zdroj: Freepik

Psychické týrání je stejně devastující a drastické jako to fyzické. Ženu vystresuje a uvrhne do depresí. Lea to zažila na vlastní kůži a nejraději by na tuto etapu vymazala z paměti. Bohužel to ale není tak lehké.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 16. 12. 2023 07:00

S bývalým mužem Gustavem (43) nežiji už déle než dva roky, přesto mám stále živé vzpomínky na naše manželství. Byli jsme svoji skoro deset let, narodily se nám dvě děti. Mladšímu Honzovi je sedm a starší Alence deset.

Zjistila jsem, že mě manžel podvádí

Začátky našeho manželství vypadaly skvěle. Byla jsem si jistá, že Gustav je ten pravý. Byl na mě hodný, byl pracovitý a k dětem se choval vždy ukázkově. Byli jsme šťastní, tak jsem si to aspoň myslela. Jenže Gustavovi v našem manželství evidentně něco chybělo.

Nevím, jestli zda jde o šestý smysl nebo jak jinak to nazvat, ale ženy vždy vytuší, když je jejich muž podvádí. Já to měla stejně. Náhodné pracovní cesty a časté přesčasy mě znepokojily, a tak jsem si řekla, že se podívám na společný bankovní účet.

Vyhrožoval mi, že se zabije

Byl natolik hloupý, že dárky pro tu ženu platil z něj. Stejně tak společné večeře a noci v hotelu. Byla jsem zklamaná tím, jak se Gustav vybarvil. Opravdu jsem si myslela, že by nic takového nikdy nedokázal, že podvádění je pod jeho úroveň. On ale dokázal, že nic pro něj není nemožné, a to nejhorší mělo teprve přijít.

Když jsem ho konfrontovala se svým zjištěním, dušoval se, že to s ní skončí. Přitom jsem byla pevně rozhodnutá, že ho opustím. „To mi nemůžeš udělat. Jestli opravdu odejdeš, zabiju se,“ řekl mi. „Přece nechceš, aby děti vyrůstaly bez otce,“ dodal. Já se zalekla a raději s ním zůstala.

Nakonec jsem se rozhodla odejít

On svoje slovo ale nedodržel. Měl sice plno řečí, jak bude úžasný otec a ještě lepší partner, ale za víc než měsíc jsem zjistila, že znovu jezdí za ní. Podruhé sliboval, že se polepší a jestli ho opustíme, zabije se. Vydíral mě tím skoro dva roky, než jsem toho už měla plné zuby a odešla jsem.

Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. A také nejtěžší. Přesto, že mě podváděl, milovala jsem ho a nechtěla jsem, aby spáchal sebevraždu. Dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, že jsou to jen řeči. Kéž bych to věděla dřív, ušetřila bych si spoustu trápení.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články