Šestinásobná babička Marie Rottrová rozmazluje vnoučata jídlem: Vařím italskou, řeckou i českou kuchyni

Ideální léto podle Marie Rottrové: Rozmazlování šesti vnoučat a pravnoučka vyvářením jídel z celého světa
Zdroj: Herminapress
Lady soul Marie Rottrová se svým synem Vítem. Syn Marie Rottrové, Vít, se rovněž věnuje hudbě.Zpěvačka Marie Rottrová má dva syny, Víta a Martina. Syn Vít vystoupil s Marií Rottrovou v pražské O2 areně.+ 24 fotek+ 25 fotek

Zpěvačka Marie Rottrová (82) se těší ze šesti vnoučat a jednoho pravnoučete. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz prozrazuje, jak své vnoučky nejraději rozmazluje a jak hodlají strávit letošní letní prázdniny - a nebude to jen u rodinou milovaného bazénu. Která jídla nejčastěji královna soulu, Rottrová, svým dětem připravuje? Jak vypadá její roční pravnouček? A u kterých knížek si zpěvačka nejlépe odpočine? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 21. 06. 2024 12:00

Zpěvačka Marie Rottrová (82), královna českého soulu, už dvakrát oznámila konec kariéry. Jak nám ovšem v rozhovoru prozradila, byla to chyba - právě na živém vystupování před publikem je totiž závislá. Po nějaké době, co nekoncertovala, jí to začalo nesnesitelně chybět. "Koncertování, to je moje zdravá závislost, kterou jsem si za ty roky vypěstovala," říká Rottrová. Nebudou to ale jen koncerty, co si v létě hodlá užít - hodně času také stráví se svou velkou rodinou.

Marie Rottrová stráví léto na Sicílii i na Vysočině

Ani letos si Marie Rottrová neodpustila letní festivaly. "Nedávno jsem se zúčastnila pár festivalů a další koncerty jsou v srpnu. Červenec mám pro sebe, udělala jsem si volno, a na jistou dobu odjedu na Sicílii," pochlubila se nám populární česká zpěvačka. "V Česku budeme čas trávit u bazénu na zahradě. Pojedeme také na naši chalupu na Vysočinu," dodává Rottrová, která se těší hned ze šesti vnoučat a jednoho pravnoučete. Vnuky má čtyři, Maxe, Bruna, Myla a Rommyho, k nim jsou "do party" ještě dvě vnučky, Vivienne a Viktorie. Pravnouček, který je od vnuka Maxe (24), se narodil před více než rokem a Marie se s ním pochlubila na svém Instagramu.

Vnoučata se u babičky vyřádí u bazénu

Zeptali jsme se Marie Rottrové, jaká je babička - a vykouzlili jsme jí úsměv na tváři. Byť zároveň přiznává, že děti nevídá tak často, jak by si přála. "To se ani neptejte, protože mám hodně své práce. Navíc, v zimě byly virózy a děti si to v rodině neustále přenášely, proto jsme se moc neviděli," postěžovala si Marie, která má navíc polovinu rodiny až v daleké Kanadě. "Teď v létě si to vynahradíme, budeme spolu na dovolené a také u toho mého bazénu, protože milují vodu a plavání."

Marie Rottrová také patří mezi velké milovnice dobrého jídla. Rodině vyváří, kdykoliv najde volnou chvíli. "Ano, jsem vařící babička, vařím celý svůj život a vařím úplně všechno. Italskou kuchyni, řeckou, a samozřejmě českou. A různé jiné," dodává Marie potutelně s tím, že u bazénu bude dostatek jídla pro všechny.

Nejlépe si odpočinu u britských detektivek

A když už si Marie Rottrová najde chvilku pro sebe, stráví ji povětšinou u dobré knížky. "Mám ráda různé žánry. Líbí se mi jak životopisy, tak knihy z oblasti filosofie, psychologie, nebo jemně ezoterické," směje se Marie a dodává, že ezoterické musejí být opravdu jen jemně. "Miluji také ty detektivky, hlavně ty klasické, staré. Nejvíce se mi líbí britské detektivky," odkazuje na ikonickou Agathu Christie.

Ostatně, také náš rozhovor vznikal během křtu nové knihy - Sudičky od populární autorky Markéty Harasimové. "Seznámily jsme se na jiném křtu, paní Harasimová mě oslovila a poslala mi také krásné knížky pro mé vnučky. Pohádky o kočičce a také svoji detektivku – také o kočce. Mám ráda kriminální filmy a detektivky, takže se mi to hrozně líbilo," pochvaluje si Marie a dává tip všem knihomolům, kteří stále neví, jakou knihu letos přibalit k moři.

Na fotografie zpěvačky Marie Rottrové se synem Vítem se můžete podívat v naší fotogalerii.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články