Slavní hubnou do plavek: Bendová se vzdala sacharidů, Zounar sází na sladké snídaně

Slavní hubnou do plavek: Alice Bendová se vzdala sacharidů, Martin Zounar sází na sladké snídaně
Zdroj: Herminapress/koláž Lifee
Moderátorka Lucie Borhyová přiznává, že je velká gurmánka.Moderátorka Lucie Borhyová si dopřává delikátní jídla hlavně o víkendu.Moderátorka Lucie Borhyová se pyšní dokonalými mírami.Lucie Borhyová tvrdí, že v jídle nemá záklopku.+ 14 fotek+ 15 fotek

Jídelníčky známých osobností mohou být skvělá inspirace pro úspěšné hubnutí do plavek. Magazín Lifee.cz zjistil, že herec Martin Zounar (56) dokázal pohádkově zhubnout díky výživným sladkým snídaním a herečka Alice Bendová (50) zase sází na dietu s minimálním poměrem sacharidů. Kolik kilo už mají dole české hvězdy a jak se jim to povedlo, se dozvíte v článku. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 15. 05. 2024 09:00

Není to tak dávno, co nám v talkshow Na kafeečko odhalila tajemství své štíhlosti například modelka Simona Krainová. Podle ní spočívá kouzlo v umírněnosti - všeho s mírou a zároveň si nic neodpírat. "Dám si svíčkovou se čtyřmi a z toho sním dva," odhalila modelka známou pravdu. Na salát ji paradoxně neužije. "Já si tu svíčkovou dám, když mám na ni chuť, ale nejím ji samozřejmě každý den. Poňafrám se v tom, sním maso a třeba dva knedlíky. Nebo si dám sachr, dám si ten dort. Ale nedám si to sedmkrát v týdnu, dám si to třeba dvakrát," radí Simona Krainová ženám, které by si po padesátce rády udržely štíhlou postavu. "Naučila jsem se zdravě jíst věci, které mi chutnají. Salát nikdy nebude můj kamarád, ale sushi třeba ano. Vybírám si jídla, která nejsou kalorické bomby."

Doporučené video: Herec Martin Zounar v talkshow Na kafeečko

Martin Zounar si oblíbil avokádo a rizoto

Herec Martin Zounar (56) ve své knize Jíst, či nejíst detailně popisuje, jak teď vypadá jeho jídelníček. Den začíná zdravou snídaní. „Když mám ráno trošku času, tak si nakrájím banán, jablko, dám si jogurt, do toho müsli, a to miluju," říká herec, který je po této zdravé snídani zpravidla sytý dobré tři hodiny. Pak přichází čas na svačinu. „Protože mám rád fresh džusy, i když je v nich vlastně přirozený cukr, tak si dám. A k tomu třeba obloženou housku nebo chleba, celozrnný. Je v tom šunka, kousek mozzarelly, rajčata, pesto, paprika," poukazuje.

Zdravé svačiny si Zounar dopřává i na place během natáčení. „Udělají mi třeba takový ten hranatý chleba, máznou ho zlehounka pomazánkovým máslem, na to tři čtyři plátky avokáda a do toho sázený vejce a plátek rajčete," radí Zounar, jak by chutná svačina měla vypadat.

V čase oběda si nic neodpírá, ale volí menší porce. „Když už si dám guláš, tak mi stačí klidně jeden knedlík, jsem spokojený a užil jsem si to. Ale jinak si dám jakékoli maso, těstoviny, cokoli," říká oblíbený bavič, který si například velmi oblíbil rizoto, které může být plné zeleniny a zdravých bílkovin.

Když potom odpoledne vyráží na divadelní zájezd, bere si s sebou proteinové tyčinky a proteinový nápoj. Po představení se odmění lehkým salátem s grilovaným masem. „Doma už pak nejím, dám si zase minerálku. Jdu spát s mírným pocitem, že budu mít brzy hlad, a můžu se těšit na ráno," uzavírá Zounar.

Alice Bendová konzumuje minimum sacharidů

Herečka Alice Bendová (50) už zhubla osm kilogramů prostřednictvím diety založené na minimu sacharidů. Pochvaluje si, že konzumuje skutečná jídla, žádné koktejly - byť právě s proteinovým koktejlem a kávou své ráno začíná. "Mám ráda kafe, takže si k tomu dám kafčo. Ráno si také dávám vodu s citrónem, kterou miluji," dodává herečka, která po ránu tělo hydratuje. "Do ní si dávám erythritol, což je sladidlo na bázi ovocného cukru. Má sice nula kalorií, ale není to umělé," pochvaluje si Alice.

V průběhu dne si Alice Bendová vystačí s proteinovou tyčinkou, k obědu si potom doma předem připravuje plněné tortily, jak už v talkshow Na kafeečko zmiňovala nutriční terapeutka slavných Lada Nosková. "K tomu přidám kedlubnu, papriku, okurku, abych měla vlákninu. Do toho hodně piju, což je podle mě základ. Jídel mám pět denně a mezi pátou a šestou hodinou to zakončuji velkým jídlem, což je třeba ta pizza, která mně krásně zasytí a nemám chutě," překvapuje herečka. Těsto na pizzu pochopitelně není z mouky, ale z produktů, které keto dietu podporují. Pohyb zařazuje Alice do své životosprávy sporadicky - běhat zvládá jednou týdně. Přesto zatím úspěšně hubne.

Lucie Borhyová hřeší o víkendech

Moderátorka Lucie Borhyová (46) si štíhlou postavu udržuje především hodinami boxu. Jak nám totiž prozradila v talkshow Na kafeečko, nikdy nepoznala takzvanou záklopku z přejezení a vždy dojídá do posledního sousta na talíři. Realizuje se tedy o víkendech, kdy si dopřává zasloužené a opulentní snídaně. Ve všední dny prý kolikrát ani snídat nestíhá.

"Děti mají rády toasty ve vajíčku, francouzské toasty a často udělám obojí. Nebo míchaná vajíčka. To si dám s nimi. Miluji také ovesnou kaši s ovocem, palačinky nebo lívanečky. Snídaně je opravdu vydatná, pokud má člověk čas vařit. Na svačinu mám ráda jogurt nebo ovoce," odhaluje populární moderátorka svůj jídelníček.

Oběd si Lucie Borhyová užívá se vším všudy, jak má být. "Na oběd klasika, na Velikonoce jsem třeba dělala kuře s nádivkou a k tomu brambůrky na másle s petrželkou. A salátek," dělá nám chutě Lucie. Její babička byla profesionální kuchařkou, takže inspirace může čerpat mnoho díky knihám, které ručně sepsala. Chybět nesmí dezert v podobě meruňkového koláče nebo Luciina oblíbeného punčáku.

K večeři si Lucie dopřeje studenou kuchyni, pokud jí doma, a pokud venku, neváhá si v restauraci dopřát něco lepšího. A místo se najde také pro druhou večeři. "Než jdu spát, dám si nějaký jogurt. Přeci nepůjdu spát s prázdným žaludkem. Takže nějaký jogurtík nebo čokošku. Ale pozor, to jsem popisovala víkend. V týdnu se držím zkrátka," naznačuje Lucie Borhyová, jak funguje její dietní taktika.

Na fotografie našich známých osobností se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články