Spisovatelka Bára Nesvadbová prozradila, v čem se jí nejvíc podobá dospělá dcera Bibiana

Spisovatelka Bára Nesvadbová o své dospělé dceři Bibianě (20): Máme enormně otevřený vztah
Zdroj: Herminapress
Spisovatelka Barbara Nesvadbová je matkou Bibiany, která nedávno dokončila anglické gymnázium.Bára Nesvadbová je s dcerou Bibianou sehraná dvojka.S Bibianou prý má spisovatelka velmi otevřený vztah a mohou se spolu bavit o všem.Z Bibiany možná roste doktorka filosofie.+ 8 fotek+ 9 fotek

Spisovatelka Barbara Nesvadbová (49) se v rozhovoru pro Lifee zamýšlí nad svým vztahem k mužům, protože jsou to právě milostné a vztahové zápletky, které jsou nosnými tématy jejích nejčtenějších románů. Vymírají v době sociálních sítí gentlemani? Varovala v otázce milostných dobrodružství svoji dceru Bibianu (20)? Jak vychází s jejími partnery a v čem to má generace spisovatelčiny dcery jiné? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 27. 02. 2024 05:00

Spisovatelka Barbara Nesvadbová (49) po letech znovu slaví úspěch s jednou ze svých nejprodávanějších knih. Román Bestiář se od letošního dubna chystá na divadelní prkna a spisovatelka v našem rozhovoru prozradila, zda za ty roky už nahlédla do zákoutí mužské mysli. "Muže mám moc ráda. Mám mezi muži spoustu kamarádů, takže asi ano, asi jim dost rozumím," míní spisovatelka.

Bára Nesvadbová: Generace mé dcery už gender neřeší

Radost dělá Nesvadbové i to, že muži se k ženám stále chovají s úctou, bez ohledu na vzrůstající moc sociálních sítí. "Nemyslím si, že by se ze společnosti vytrácelo gentlemanství – naopak, já gentlemanství vnímám v dnešní době enormně. Naštěstí je ve společnosti pořád a já mám ráda, když mi muž otevře dveře," pochvaluje si Nesvadbová, která zároveň odmítá používat seznamovací aplikace jako je Tinder.

Od dob vydání jejího bestselleru Bestiář se podle autorky mezi mužsko-ženskými vztahy tolik nezměnilo. Posun vidí někde jinde. "Spíše si myslím, že velký vývoj je v generaci mé dcery – u nich už gender vůbec žádnou roli nehraje. Oni už muže a ženy nerozlišují," konstatuje spisovatelka. "Osudová zamilovanost, láska, to je jasné, že v jejich životech naštěstí funguje pořád. Ale na druhé straně nejsou tolik kastující. A to mi přijde fajn."

Dodnes se mi stýská po prvním klukovi mé dcery

Jak nám spisovatelka prozradila, žádné rady ohledně milostných vztahů své dceři dávat nemusela. "Myslím, že ona má tak krásný partnerský vztah, že se ve svých rolích navzájem podporují. Na jedné straně se umí podržet a na straně druhé se umí i pohladit," obdivuje Nesvadbová nastupující generaci. "A jestli jsem ji před něčím varovala? Vůbec! Já měla moc ráda jejího prvního kluka a dodnes se mi po něm stýská! Nepřišlo mi, že by potřebovala radit. A utěšovat, to potřebujeme občas každý, to je normální," dodává spokojená máma, které dcera Bibiana dělá radost.

Je nepatřičné vidět se ve svých dětech

Dcera Barbary Nesvadbové, Bibiana, v roce 2022 úspěšně dokončila studium anglického gymnázia. Láká ji klasická filosofie, napsala sbírku básní, hraje divadlo a vlastně tak trochu kráčí ve šlépějích své mámy, byť ne prvoplánově. "Jsme si hodně podobné, to je pravda, ale já se v ní snažím nevidět. Nepřijde mi to patřičné. Myslím, že člověk nemůže své ambice nebo sny implementovat svým dětem. To bych jí nepřála. Bibi je samostatná osobnost a je to její cesta životem," míní slavná spisovatelka. V minulosti zvěčnila svoji dceru i s cigaretou v ruce - zcela záměrně. "Není nic, co bych jí vymlouvala, to bych si nedovolila. Já se s ní snažím o všem mluvit, máme enormně otevřený vztah. Myslím, že něco zakazovat asi ve výchově vůbec nemá cenu."

Na fotografie spisovatelky Barbary Nesvadbové a její dcery Bibiany se můžete podívat v naší fotogalerii.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články