Být věčně mladá jako Claudia Schiffer? Sledujte trendy roku 2022 a vsaďte na asijskou kuchyni

Být věčně mladá jako Claudia Schiffer? Sledujte trendy roku 2022 a vsaďte na asijskou kuchyni
Zdroj: Showpix
Claudia Schiffer se i v jednapadesáti letech pyšní zářivou pletí, a to díky pravidelnému pitnému režimu.Věk byste německé topmodelce Claudii Schiffer hádali jen těžko. Za svoji štíhlost vděčí Claudia Schiffer genům, ale také zdravému životnímu stylu. Claudia Schiffer říká, že dlouhé cestování zvládá díky tradiční japonské miso polévce. + 3 fotky+ 4 fotky

Německá supermodelka Claudia Schiffer (51) nepřestává fascinovat dokonalým tělem, gazelíma nohama a hladkou pletí. Zabránit stárnutí se jí daří i díky zdravému jídelníčku. Již dlouhá léta se, co se týče stravy, inspiruje v asijských zemích a nedá dopustit na litry zeleného čaje, rýži a miso polévky. Vyzkoušet to můžete i vy a uvidíte, že vaše tělo tuto změnu uvítá.

Veronika Nováková
Veronika Nováková 6. ledna 2022

Rok 2022 s sebou přináší v oblasti výživových trendů to, na co si již delší dobu zvykáme – odpustit si jednou pro vždy hladovění, nebo naopak přejídání průmyslově zpracovanými potravinami. Stále častěji raději saháme po zelenině, rostlinných olejích a kvalitních bílkovinách. Pandemie koronaviru nás mimo jiné naučila nakupovat potraviny online a díky tomu jsme objevili více takových, které prokazatelně zlepšují naši imunitu a vitalitu.

Rýže existuje velké množství druhů. Každá se hodí na něco jiného.
Mohlo by Vás zajímat:

Tajemství rýže: Jaký druh používat na rizoto a jak tu klasickou nikdy nerozvařit?

Zdravá kuchyně asijských národů stále inspiruje

Podle Madelyn Fernstrom, redaktorky zdravotnických témat NBC News, budeme v roce 2022 stále více kopírovat životní styl moudrých asijských národů. Vietnam, Japonsko, Singapur nebo Filipíny, právě odtud přicházejí trendy, které slibují zdravé, odolné a štíhlé tělo, odhodlaně vzdorující známkám stárnutí. Německá supermodelka Claudia Schiffer se jimi inspiruje už roky a její tělo je toho důkazem.

Jezte hodně ovoce a zeleniny.
Mohlo by Vás zajímat:

Ovocný horoskop: Kdo by si měl pochutnávat na jahodách a komu nesedí exotické ovoce?

Claudia Schiffer miluje miso polévky

Trojnásobná maminka dodržuje zásadu tří hlavních jídel denně, přičemž největší je oběd. Když cestuje a nemá čas na přípravu složitějšího jídla, sází na japonskou instantní miso polévku. V kabelce jí mívá vždy několik balíčků.

Základem je pasta ze sójových bobů, rýže, ječmene, soli a tofu. Nezbytným doplňkem je pak řasa wakame, která čistí krev, snižuje hladinu cholesterolu a obsahuje velké množství omega-3 mastných kyselin.

Kdykoli Claudii přepadne hlad, zahání ho rýžovými krekry. V jejím jídelníčku dále nechybí velké porce listové a obecně zelené zeleniny, která je extrémně výživná, málo kalorická a bohatá na vlákninu. K večeři si dopřeje malou porci lehkého masa, většinou jde o tuňáka nebo kuře. Přes den modelka vypije alespoň litr zeleného nebo mátového čaje a dále doporučované množství čisté vody. Úplně se vyhýbá alkoholu, kofeinu a sladkostem.

Užijte si lákání dálek!
Mohlo by Vás zajímat:

Exotické recepty: Poznejte kouzlo Indie, Argentiny nebo Koreje

Vykouzlete na talíři magickou chuť umami

V čem spočívá jedinečnost těchto asijských chutí? V jejich komplexnosti a také v kombinacích specifického, ale funkčního koření, zeleniny a bylinek, na které si my Evropané z velké části zatím stále zvykáme. Není to přitom jen chuť, co by nás mělo přitahovat. Asijské pokrmy nás hloubkově zahřívají, chrání proti virům a bakteriím, a také povzbuzují na těle i na duši. 

Vzpomenout můžeme na zázvor, limetku, kokosové mléko, citronovou trávu, aromatický koriandr, tamarind, probiotické kimchi nebo chilli, které dokáže velmi účinně zrychlit metabolismus. V kombinaci s rýží, nudlemi a také nezbytnými proteiny ze sóji můžeme na talíři jednoduše vykouzlit legendami opředenou pátou chuť umami. Příprava takto nutričně bohatého, a navíc chutného jídla zabere jen pár minut a nezdravé smažení si přitom můžeme zcela odpustit. Také se vám sbíhá chuť na kari nebo v Česku stále populárnější rýžové poke bowls?

Zdroje informací:
MSNBC.com
Healthyceleb.com

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články