Tajemná Melova díra: Bezedný otvor v zemi, kde prý ožívají mrtvá zvířata a hoří led

Tajemná Melova díra: Bezedný otvor v zemi, kde prý ožívají mrtvá zvířata a hoří led
Zdroj: Pixabay

Posluchači nočního rozhlasového programu Coast to Coast se v únoru roku 1997 dozvěděli o existenci údajné bezedné díry, která je schopna vykonávat zázrak jménem vzkříšení. Tato anomálie se měla nacházet na pozemku jednoho fanouška pořadu...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 06. 12. 2023 16:00

Fanoušek pořadu Coast to Coast se jsmenoval Mel Waters a tvrdil, že na jeho pozemku v okrese Kittitas ve Washingtonu se nachází v zemi otvor, který vykazuje hned několik magických vlastností. Jenomže to mělo háček. Následné pátrání prokázalo, že žádný Mel Waters neexistuje, ani jeho tajemná jáma. Proč ale pak tento člověk volal do rádia až pětkrát?

Tajemství bezedné jámy Mela Waterse

Mel Waters poprvé v telefonátu tvrdil, že když jámu objevil, snažil se zjistit její hloubku a zda v ní není na konci voda tím, že na rybářský vlasec přivázal tehdy oblíbené kulaté bonbony Lifesavers. Kdyby byla na dně díry voda, po čase by se rozpustily. Jenomže ani po 24 metrech nedosáhl dna.

A to nebylo vše. Když do díry zavolal, neozvala se ozvěna. Otvoru se také měla vyhýbat zvířata. A prý z ní někdy vycházel černý paprsek. Přenosná rádia u ní hrála programy a hudbu z dob minulých, a když jste u ní drželi v ruce kov, proměnil se na jinou látku. A velké finále – když jednou do díry hodil jeho soused mrtvého psa, vrátil se živý a zdravý. Poté, co tyto informace zveřejnil, ho z domu měla vystěhovat vláda, která mu údajně poté měla měsíčně platit čtvrt milionu dolarů za pronájem nové nemovitosti. Luxus ho měl zřejmě nadobro umlčet, byť jde evidentně o nesmysl.

Záhada Melovy jámy pokračuje

Mel volal do rádia celkem pětkrát. Jednou dokonce tvrdil, že mu kvůli díře zmizela manželka. A že při výletě v Nevadě objevil další, velmi podobný, otvor. Zde se prý provedl průzkum, při němž byl do díry spuštěn led. Ten se vrátil v podobě hořlavé látky, která měla vydržet plápolat celé měsíce.

Zajímavě také dopadla nebohá ovce, která v díře skončila taktéž. Na povrch byla vyzvednuta mrtvá a s velkým nádorem. Po jeho rozříznutí v něm bylo objeveno stvoření připomínající tuleně, ale s lidskýma očima. Bylo vráceno zpět do díry, později se ale mělo několikrát vrátit zpět. A to byla Melova poslední informace.

Pátrání po Melově magické díře

Po tajemném a bezedném otvoru v zemi pátral i Gerald Osborne, šaman, který vystupuje pod pseudonymem Red Elk. Poprvé ho k ní prý zavedl jeho otec. Sám Gerald věřil, že vede k tajnému vládnímu zařízení, kde operují mimozemšťané. V roce 2002 pak dal dohromady pátrací skupinu, která měla toto místo znovu najít. Bohužel.

A nebyl jediný. Zdá se ale, že se lidé honí za obyčejnou fantasmagorií. Dle expertů jde jen o povídačky. Kdyby taková díra existovala, již by se dávno, vlivem okolních vrstev, zhroutila do sebe. S největší pravděpodobností Waters narazil na šachtu dolu, kde se těžilo zlato, a zbytek si vymyslel. Nevzdává to jen Red Elk. Je přesvědčený o tom, že díra existuje, je však prý dobré, že ji nikdo nenašel. Přineslo by to více škody než užitku.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Mel's Hole
Allthatsinteresting.com: The Legend of Mel's Hole, The Magical Bottomless Pit Said To Be Hiding Somewhere In Washington State

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články