Gabriela Lašková o třetím těhotenství: Synové už miminku vymýšlejí jméno, inspirací jim jsou ale sprosťárny od kamarádů ze školky

Modelka a bývalá moderátorka televize Prima, Gabriela Lašková, vyrazila v pátém měsíci těhotenství na Česko-Slovenský ples.Gabriela Lašková vynesla róbu od návrhářky Martiny Pipkové Loudové.Gabriele Laškové dělal společnost manžel Filip.Gabriela Lašková se za čtyři měsíce stane trojnásobnou maminkou.+ 26 fotek+ 27 fotek

Bývalá moderátorka Gabriela Lašková (34) čeká třetí dítě a synové Beník (5) s Vincentem (3) se tak do čtyř měsíců dočkají sourozence. V rozhovoru pro Lifee teď Gabriela promluvila o tom, jak se chlapci na příchod nového člena party těší. Prozradila, že jsou kreativní ve vymýšlení jmen, zda po nich miminko podědí oblečení, ale naznačila také, čemu se hodlá věnovat po skončení mateřské dovolené. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 20. 02. 2024 12:00

Bývalá moderátorka Gabriela Lašková (34) vyrazila v pátém měsíci těhotenství na tradiční Česko-Slovenský ples, kde se pochlubila malým, ale čile rostoucím bříškem. Jak nám prozradila v rozhovoru, na příchod třetího dítěte je dokonale připravená ona i její manžel Filip (35). "Když jsem mu řekla, že nám to opravdu vyšlo hned, tak byl nejšťastnější ze všech tří. Takové to: „Jo!“ pochlubila se nám spokojená nastávající maminka, která na ples vynesla večerní šaty v nude barvě s pelerínovými rukávy do vlečky a s holými zády.

Gabriela Lašková je v pátém měsíci těhotenství

Gábi, šijí podle tebe čeští návrháři dostatek plesových šatů pro těhotné ženy?
Dokud jsou ochotní je navrhovat na míru, tak si myslím, že ano.

Co jsi od těch šatů vlastně očekávala, když jsi za návrhářkou přišla s tím, že čekáš miminko? V jaké fázi vlastně bude tvé bříško?
Chvilku jsem byla troufalá a říkala jsem si, že konfekce by to mohla nějakým způsobem vykrýt. Nicméně můj stylista Lukáš Macháček si byl jistý v tom, že to určitě nedopadne – a taky nedopadlo. Ale věděla jsem, že jsem v dobrých rukou módní návrhářky Martiny Pipkové Loudové a věděla jsem také, že Lukáš ví, co bych si představovala. Nejsem milovník odhaleného těla a mám ráda víceméně všechno zakryté, takže si myslím, že nakonec to dopadlo krásně. Cítím se v nich hezky.

Jak moc ještě bříško poroste? Jakou zkušenost máš s jeho velikostí po dvou předchozích porodech?
Myslím, že teď teprve začíná růst. Teď je ten pátý zlomový měsíc a ty největší měsíce mě čekají. Do devátého měsíce máme před sebou ještě hodně velký kus cesty. Myslím, že velikost bříška bude ještě mnohem větší a jsem ráda, že ples jsem stihla zrovna v tom pátém měsíci.

Máš doma nějakou těhotenskou módu, kterou teď můžeš recyklovat?
Já jsem si všechno poschovávala. Až na dvoje džíny, které jsem vyhodila, tak ve finále – stejně byly k ničemu, já mám radši pohodlí a legíny. Takže já jsem si opravdu všechno schovávala s tím, že to ještě jednou vyjde a naštěstí to vyšlo.

Budou po sobě dědit oblečení také tvoji synové?
Dědí už teď a dědí i po bratrancích, mám to ráda. Ségra má po synovi vždycky krásné oblečení, které my jenom přejímáme a kluci to nosí. Ať to bude cokoliv, tak stejně bude dědit.

Synové Vincent s Beníkem vymýšlejí sourozenci jména

Dělali jste s tím třetím těhotenstvím velké tajnosti, nebo jste to tolik neřešili?
Upřímně, já bych si to pro sebe klidně nechala po celé těhotenství a využívala jsem toho, že teď moc nechodím do společnosti. Opravdu mi bylo hezky doma. Ale později už člověk cítí takovou tu touhu podělit se. Přeci jen, je to naše velké štěstí, tak když je to naposledy – a já věřím, že do třetice to naposledy je – tak to bylo radostná zpráva.

Jak se na přírůstek těší oba tvoji synové?
Velmi, velmi se těší. Teď když už mám bříško a miminko kope, vnímají to mnohem intenzivněji. Už řeší, kde bude spinkat, jestli u jednoho nebo u druhého, jaké budou hračky a kdo bude vozit kočárek. Vymýšlí i trošku kreativní jména, ta asi úplně nevybereme. Ale musím říct, že se na to těší moc hezky. Myslím, že to bude hezký!

Kreativní jména? Pochlub se!
Myslím, že každá maminka ví, že jisté období kolem tří až šesti let jsou ve školce slovíčka, která se velmi často používají. Já je nahlas říkat nebudu, ale i ta tam padla. Týkají se vyprazdňování, víc bych to nerozebírala.

Pohlaví třetího dítěte už Gabriela Lašková ví

Chtěli by víc sestřičku nebo bratříčka?
Beníček, ten starší syn, ten mluvil hodně o sestřičce. Mladší syn si víc přál bratříčka. Ale já si myslím, že jim je to jedno a že berou do party cokoliv. Ať to bude klučičí parta, nebo ji rozbije holčička, nám je to skutečně a ze srdce upřímně jedno. Hlavně ať je to zdravé.

Necháte si pohlaví prozradit, nebo počkáte až na porod?
My už to na 90 % víme. Už jen čekáme na potvrzení na druhém screeningu a potom už to budu brát za stoprocentní. Buď vytáhnu všechny věci po synech nebo to něčím ještě doladíme.

Jak moc budete v tomto ohledu sdílní s veřejností? Budete do poslední chvíle tajnůstkařit?
Ne, myslím, že to nevydržím a budu ráda, že se o to podělím. Uvidíme.

Na televizní obrazovky se jen tak nevrátím

Teď je tedy jasné, že máš před sebou další mateřskou dovolenou, ale čemu by ses později chtěla věnovat profesně?
Já jsem si postavila fotoateliér. Velmi dlouho jsem o tom mluvila a vždy jsem o tom snila. Co jsme se nastěhovali do domu, byla tam jedna nevyužitá místnost a manžel mě do toho vždycky ponoukal – ať to udělám, ať to posunu někam dál. Tak věřím, že to třetí těhotenství a mateřství obecně bude pro mě příležitost, jak to posunout a věnovat se také této kreativní části. Snila jsem o tom vždycky. A jestli se někdy vrátím na televizní obrazovky? To uvidíme. Když jsem čelila tomu rozhodnutí, jestli se vrátit, tak jsem byla nakloněná to spíše odmítnout.

Budeš fotit miminka? Kdo bude před tvým objektivem?
Myslím, že hlavně miminka, děti a rodinky. Zatím to trénuji na všech kamarádkách a to mě velmi baví. Děti zbožňuji, s dětmi se mi hezky pracuje, byť je to náročné. Ale je to hezká práce.

Jak se na přírůstek těší manžel?
Myslím, že velmi. Navíc on už ví, co to bude, takže tím je také trochu ovlivněn. Těší se velmi. Když jsem mu řekla, že nám to opravdu vyšlo hned, tak byl nejšťastnější ze všech tří. Takové to: „Jo!“.

Jak to Gabriele Laškové a jejímu manželovi Filipovi slušelo na 10. ročníku Česko-Slovenského plesu, na to se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články