Tělové punčocháče nesluší nikomu: Markéta Pekarová Adamová a další hříšnice ukazují, jak hyzdí nohy

To se nepovedlo: Markéta Pekarová Adamová na premiéru provětrala nenáviděný doplněk
Zdroj: Profimedia, Herminapress, Pavel Dvořák/Extra/koláž: Lifee
Markéta Pekarová Adamová si v doprovodu manžela vyrazila do kina. Silonky ale měla nechat raději doma.Elegantní outfit jejího muže vzbudil zájem. Mnozí si neodpustili komentáře narážející na zdánlivý nelichotivý věkový rozdíl manželů Pekarových.Markéta Pekarová Adamová tíhne, i díky své profesi, k elegantní klasice. Do kina je ale i političkám povoleno trochu povolit sešněrovanost sněmovní elegance.Drobný módní přešlap se nevhyne ani Lucii Borhyové. a její tělové silonky se zbytečně lesknou. Módní černý outift mohla raději doplnit tenkými černými punčocháči.+ 7 fotek+ 8 fotek

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je v hledáčku módních kritiků poměrně často. Nelze ale říci, že by Markéta Pekarová Adamová neměla vlastní styl. Jen se občas zbytečně drží zkrátka a působí mnohem starším dojmem. Anebo se, jako na premiéře snímku o Siru Nicholasi Wintonovi, rozhodne sáhnout po zatracovaných punčochových kalhotách v tělovém tónu. 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková08. 02. 2024 18:00

Silonky, nebo chcete-li punčochové kalhoty, jsou, zdá se, stále více pro módu spíš přítěží. Od nošení tělových modelů se výrazně ustupuje a považují se téměř vždy za přešlap. A to i ve vyšší společnosti, kde dřív platily za nedílnou součást dress codu. Když už si nějaké punčocháče podle aktuálních trendů a pravidel můžete a chcete navléci, ať jde o ty tmavé a co nejtenčí. Političce Markétě Pekarové Adamové se poslední angažmá třpytivých “tělovek,” které ji doprovodily na filmovou premiéru, doslova vymstilo.

Strohý sněmovní styl přidává političce roky

Půvabná krátkovláska svůj styl rozhodně má. Na mnohé ale působí spíše odměřeným a příliš strohým dojmem, který své nositelce zbytečně přidává roky. Vysoká politická funkce Markétě nedovoluje přílišné úkroky od striktní elegance. A to se pak přešlap s nevhodnými punčochami dá skoro očekávat. Po boku manžela, který navíc sklidil za svůj elegantní outfit s rolákem mnoho pochvalných reakcí, působila Pekarová Adamová v černých pouzdrových šatech a šátečku kolem krku zbytečně staře. Zkázu navíc dokonaly právě absolutně nevhodné tělové punčocháče s leskem, kterým nepřidal ani poněkud příliš umírněný vzhled lodiček.

Rada odbornice zní: Když už je nosit, tak jen ty nejtenčí!

Odbornice Lifee na etiketu, Mgr. Julie Balobanova, sice silonky v tělových odstínech zcela nezatracuje, radí ale, jak vybírat, abyste se přešlapu vyhnuly: “Musíte dbát na to, abyste si zvolily správný odstín, který bude odpovídat tónu vaší pleti. Ideální jsou matné, jemné, téměř neviditelné silonky o síle maximálně 4-8DEN,” radí Julie ve videu.

Dobře vybrat si, dle snímků v galerii, kterou najdete pod článkem, dovede například herečka Kateřina Brožová. Nehodlá se světlých punčoch vzdát a nepřijde jí vhodné do společnosti je nahradit tmavými, sahá tedy po opravdu nenápadných, ultratenkých modelech. Volí je i moderátorka Lucie Borhyová. Pro neformální odpolední módu, navíc k celočernému modelu, je ale škoda nezvolit při výběru slušivou a adekvátní černou variantu.

Doporučené video: Škola etikety s expertkou Julií Balobanovou nejen o nevhodnosti tělových punčoch

Drobná změna, velký efekt

U černého outfitu Markéty Pekarové Adamové stačilo při výběru sáhnout po jednoduchých tenkých “silonkách” (max. 20DEN) v černém odstínu. Střevíčky s uzavřenou špičkou mohou mít propracovanější vykrojení i vyšší podpatek, působí pak také mladistvěji. A mimo sněmovnu to projde i její předsedkyni. Černočerné outfity jsou v současnosti hitem, jistě by tak energické političce rázem neměli hlasití kritici co vytknout. Možná by ještě mohla popustit uzdu fantazii a vyměnit šátek u krku za výraznější náhrdelník nebo náušnice, které by příjemně oživily její typický krátký sestřih.

Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová stále není jediná dáma, které ještě zatracované punčocháče zůstaly v šatníku. Ukončení jejich angažmá by tak mohla zvážit třeba herečka Kristýna Leichtová nebo Regina Řandová. Zlatě Adamovské se do garderoby také ještě občas vloudí, i když mnohem častěji i tato sympatická herečka volí černé varianty.

Na zcela nevhodné i akceptovatelné punčochové volby zmíněných dam se můžete podívat v přiložené fotogalerii.

Související články

Další články