Herec Jiří Schmitzer slaví 70. narozeniny: S otcem Jiřím Sovákem se nikdy neusmířil, neodpustil mu odchod od matky

25. října 2019
TV Nova
TV Nova

Jiří Schmitzer je český herec, písničkář a především syn legendárního herce Jiřího Sováka. Smutné však je, že i když tito dva herci spolu zářili v nejednom filmu, ve skutečnosti byly jejich vztahy na bodu mrazu. Co Jiří nedokázal svému otce nikdy odpustit?

Herec Jiří Schmitzer dnes slaví životní jubileum, tudíž se sluší zavzpomínat na jeho život, ale i vztahy se slavným otcem Jiřím Sovákem.

Divadelní začátky

Schmitzer v roce 1974 absolvoval DAMU a začal hrát v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Následně byl od roku 1985 členem souboru Studia Ypsilon.

Společné role

Ve filmu debutoval v roce 1970. Hrál ve slavných filmech Marečku, podejte mi pero!, kde hrál právě syna svého vlastního otce, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Černí baroni, Báječná léta pod psa, Kytice, Chalupáři, kde zase hrál vnuka svého vlastního otce, Kanárek, Kráska v nesnázích a mnoha dalších. V roce 1997 získal jako „nejlepší herec v hlavní roli“ ve filmu Bumerang Českého lva.

Rodinné rozepře

Úspěch na kariérním poli ale u Jiřího vyvažoval nepříliš šťastný osobní život. Rodiče se mu rozvedli, přesněji Jiří Sovák rodinu opustil, což mu právě Schmitzer nikdy nedokázal odpustit. Navíc měl Sovák velmi rád alkohol a nebylo to s ním vždy úplně snadné. A také neměl rád děti, tudíž se k synovi před rozchodem ani po rozchodu nějak zvlášť neměl.

Dopravní nehoda

Jejich neshody se ještě prohloubily poté, co Schmitzer v roce 1976 v opilosti způsobil dopravní nehodu, při které přišel o život člověk. Byl odsouzen na tři roky odnětí svobody a otec se k němu otočil zády v momentě, kdy potřeboval podpořit. Jiří Sovák zemřel 6. září roku 2000 ve věku nedožitých 80 let a ani v den jeho pohřbu se s ním jeho syn Jiří nepřišel rozloučit.

NA NEJPOVEDENĚJŠÍ FOTOGRAFIE HERCE JIŘÍHO SCHMITZERA S OTCEM SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu