Herečce Simoně Babčákové je 47 let: Díky velkému nosu dostala několik rolí, uvádí své vlastní improvizační večery

Simona Babčáková je oblíbená česká herečka, která je známá svým komediálním talentem a velkým nosem.
Zdroj: Profimedia
Simona Babčáková je oblíbená česká herečka, která je známá svým komediálním talentem a velkým nosem.Simona Babčáková je oblíbená česká herečka, která je známá svým komediálním talentem a velkým nosem.Simona Babčáková je oblíbená česká herečka, která je známá svým komediálním talentem a velkým nosem.Simona Babčáková je oblíbená česká herečka, která je známá svým komediálním talentem a velkým nosem.+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška vystudovala Zlínskou školu umění a následně působila v Městském divadle Zlín a pražském Divadle v Dlouhé. Nakonec zakotvila v Dejvickém divadle, kde působí dodnes. Je známá především z českých komedií, kde hraje výrazné role. Sama říká, že je to především díky jejímu nosu, který je také výrazný.

Petra Járková
Petra Járková 21. února 2020

Simona Babčáková vystudovala Zlínskou školu umění, improvizačnímu umění se učila u Jaroslava Duška  a nyní sama uvádí své improvizační večery Second sekec aneb Hlava nehlava, také účinkovala ve stand-up show Na stojáka. Simona Babčáková rovněž provozuje improvizační workshopy, které jsou velmi oblíbené.

Velký nos a kariéra

Herečka je známá tím, že má velký nos. Na rozdíl od svých kolegyň, které podstupují plastické operace, má svůj nos ráda a chlubí se jím. Také aby ne, když díky němu dostala několik zásadních rolí, které ji vynesly mezi nejoblíbenější české herečky.

Hřebejkova hvězda

Hrála ve filmu Jana Hřebejka U mě dobrý nebo ve filmu Nestyda. Zahrála si také ve snímcích Nuda v Brně, Stop, Děti noci nebo Zoufalci. Skvěle excelovala po boku Tomáše Matonohy a Martina Dejdara v oblíbeném českém seriálu Comeback. Za zmínku rozhodně stojí i komedie Hodinový manžel a Manžel na hodinu v režii Tomáše Svobody, seriál Ohnivé Kuře nebo rodinný film Přání k mání v režii Víta Karase.

Muži v naději je film Jiřího Vejdělka, který volně odkazuje k předchozímu Vejdělkovu filmu Ženy v pokušení.
Mohlo by Vás zajímat:

Česká komedie Muži v naději: Kerekes a Macháček při natáčení milostných scén zničili dvě křesla

Ocenění

Cenu kritiky za hlavní ženskou roli a nominaci na Českého lva získala ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů. Cenu filmové kritiky za vedlejší ženskou roli získala i za film Rodina je základ státu. Skvělá byla v seriálu Čtvrtá hvězda. V roce 2014 hrála ve filmu Díra u Hanušovic v režii Miroslava Krobota. Ve stejném roce se objevila i v seriálu České televize Neviditelní.
V roce 2015 byla vybrána pro film Vybíjená v režii Petra Nikolajeva podle knihy Michala Viewegha. V tomto roce byla nominovaná na cenu TýTý v kategorii herečka.

Rodina

Simona Babčáková má jedno dítě, syna Alberta Olivera Tošnera. S ním vystupuje v reklamě na obchodní řetězec Albert.

NA TO, JAK ŠEL ČAS SE SIMONOU BABČÁKOVOU, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články