Implantáty vs. modelace: Velké srovnání faktů o úpravách poprsí

Trendem plastické medicíny je momentálně lipotransfer
Zdroj: Profimedia
Prsa by zároveň nikdy neměla klesnout pod okraj obvodového pásu. Nezapomínejme – podprsenka vznikla, aby vzdorovala gravitaci.Dobře zvolená podprsenka udělá s vaším poprsím divy9. Zelné listy. Zvětšováním prsou antické Řekyně a Římanky posedlé nebyly. Zelnými listy zklidňovaly prsa podrážděná od kojení. Zelí disponuje úžasnými protizánětlivými účinky. A ulevuje do bolesti.Toto tajemství je v hlavách chlapů zakořeněno už od dob pravěku+ 2 fotky+ 3 fotky

Pokud nejste spokojená se vzhledem svého poprsí, můžete jej buď remodelovat nebo si jej nechat zvětšit. Udělejte si pořádek v tom, co se na poli plastické chirurgie nabízí a pak se správně rozhodněte, co bude právě pro vás to pravé.

Petra Járková
Petra Járková 20. 03. 2019 16:00

Tvar poprsí můžeme zlepšit buď aplikací silikonových implantátů, nebo modelací prsou. Zvětšit poprsí a upravit mírnou asymetrii je možné i aplikací vlastního tuku pacientky, pro výraznější remodelaci a změnu tvaru prsou však tento typ zákroku není vhodný. Možností tak je zmenšení příliš objemného hrudníku, které se s modelací prsou mnohdy pojí.

Modelace pro žádoucí tvar prsou

Modelace prsou čili mastopexe nebo mammaplastika nemá vliv na velikost poprsí, upravuje pouze jejich tvar. Vhodná je zejména pro ženy po porodu a kojení, kdy dochází ke ztrátě objemu a tvaru prsou. Indikována bývá i po výrazném zhubnutí, úbytku tukové tkáně a souvisejícím poklesu prsou nebo při běžném ochabnutí prsní tkáně kvůli přirozenému stárnutí organismu.

Jak se operace provádí jsme se zeptali přímo odborníka.

„Operaci provádíme v celkové anestezii a trvá zhruba dvě hodiny. Odstraňujeme během ní nadbytečnou kožní tkáň, která je příčinou povadnutí prsou,“ popisuje plastický chirurg Václav Poláček s tím, že před samotným zákrokem se na hrudníku rozkreslují linie operačních řezů, které zajistí dokonalý vzhled poprsí po zhojení. „Na základě vyměřených řezů vymodelujeme prsy a prsní dvorce ukládáme do požadované vyšší polohy. A samozřejmě se snažíme, aby pozákrokové jizvy byly minimální,“ dodává lékař.

Co se týče rekonvalescence, pacientka tráví první den či dva po zákroku na klinice. V průběhu té doby se provádí první převaz a odstraňují se drény. Klidový režim je třeba dodržovat asi po dobu dvou měsíců, kdy je třeba vyhnout se sportům, zvedání těžkých předmětů a celkově náročným aktivitám.

„Nošení elastické modelační podprsenky je povinností minimálně šest týdnů od operace a návrat do práce bývá možný po dvou týdnech,“ popsuje rekonvalescenci MUDr. Poláček.

Výhody modelace prsou

- přirozený vzhled poprsí

- obnovuje tvar prsou

- pozvednutí pokleslých ňader a pozice bradavek

- řeší pouze tvar, nikoliv velikost poprsí

- v případě zhubnutí, stárnutí pokožky či těhotenství může dojít k opětovnému poklesu poprsí

- cena: 30–50 000 Kč

- jizvy: ve tvaru obráceného písmene T, které vedou dolů od linie bradavek a pod prsní rýhou, v některých případek také okolo prsních dvorců

Větší prsa a hezčí tvar díky implantátům

Pokud neřešíte pouze tvar, ale také velikost prsou, řešením je augmentace pomocí silikonových implantátů. Ta je jednou z nejžádanějších plastických operací. Silikonový implantát se při ní zavádí pod prsní sval nebo prsní žlázu.

Operace se stejně jako modelace provádí v celkové anestezii. Trvá zhruba hodinu, při níž se implantáty zavádí. Jejich vstup umožní asi čtyřcentimetrové operační řezy, které se sešívají samovstřebatelným stehem.

Rekonvalescence je kratší než u modelace prsou. Hospitalizace je podle odborníka běžná jeden až dva dny, následující dva týdny je třeba dodržovat klidový režim. Zpět k běžným denním aktivitám a do práce se lze vrátit po pěti až deseti dnech po zákroku. Sport a jiné náročné fyzické aktivity je třeba vynechat asi na dva měsíce.

Výhody zvětšení prsou silikonovými implantáty

- trvalá změna velikosti a tvaru poprsí

- výrazné zpevnění ňader

- hubnutí nemá na vzhled poprsí vliv

- cena: 30–40 000 Kč + implantáty

- jizvy: pod prsní rýhou, případně okolo dvorce

Kombinace modelace a augmentace

Jak tvrdí plastický chirurg Václav Poláček, někdy je možné, a dokonce žádoucí kombinovat modelaci a augmentaci v jediném zákroku.

„Takový typ zákroku je vhodný pro ženy, které nejsou spokojeny ani s tvarem, ani s velikostí poprsí. Během zákroku tak nejprve vkládáme do prsou implantáty a následně upravujeme tvar poprsí redukcí kožní tkáně,“ vysvětluje lékař s tím, že hospitalizace trvá obvykle jeden až dva dny a rekonvalescence je obdobná jako v případě modelace prsou, tedy o něco delší než v případě samostatné augmentace.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články