Krásná bestie Irma Grese. Osud zvrácené dozorkyně z koncentračního tábora

Irma Grese, krutá dozorkyně z nacistických koncentračních táborů. Přezdívali jí Krásná bestie.
Zdroj: archiv
Irma Grese, dozorkyně v nacistických koncentračních táborech. Pro její šarm jí přezdívali Krásná bestie.Irma Grese ve věku dvanácti let. Irma Grese, věk 21 let. Nacismus ji fascinoval už v pubertě. Ve čtrnácti vstoupila do Svazu německých dívek a v devatenácti se přidala k SS. Jako dozorkyně v koncentračním táboru proslula svou brutalitou, říkalo se jí Osvětimská hyena nebo Anděl smrti. Odsouzena byla trestem smrti oběšením.Dozorkyně Irma Grese a velitel koncentračního tábora Bergen-Belsen Josef Kramer po zatčení ve vězení v Celle v srpnu 1945. + 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Říkali jí Krásná bestie. Mezi dozorkyněmi v nacistických koncentračních táborech skutečně vynikala půvabem. A také neobyčejnou brutalitou. Irma Grese – psychopatka, která za válečné zločiny skončila na popravišti.

Karel Kleban
Karel Kleban 20. dubna 2020

Irma Grese byla jednou z nejmladších dozorkyň v koncentračních táborech, která již v 18 letech zahájila svoji „kariéru“ v Ravensbrücku. Narodila se 7. října 1923 v Meklenbursku do lékárnické rodiny se čtyřmi sourozenci. Její matka spáchala v roce 1936 sebevraždu vypitím kyseliny chlorovodíkové, když zjistila, že její manžel má poměr s dcerou hospodského. Irmin otec vstoupil o rok později do NSDAP. O směřování mladé Irmy bylo rozhodnuto…

Bič obalený celofánem

V 15 letech Irma Grese opustila základní školu, která jí prý nemohla dát správné vzdělání pro život v Německu v následujících letech. Proto vstoupila do dívčí obdoby Hitlerjugend s názvem Bund Deutscher Mädel. Živila se všelijak, vystřídala několik zaměstnání. Jednu dobu byla dokonce asistentkou zdravotní sestry v sanatoriu SS Hohenlychen. V roce 1942 dobrovolně nastoupila jako dozorkyně v Ravensbrücku.

V březnu 1943 byla převelena do Osvětimi-Birkenau. Ke konci tohoto roku i přes své mládí sklízela plody svého „studia“ v Hitlerově ženském spolku, když se stala hlavní dozorkyní (SS-Oberaufseherin). Mučila nejen vězně, ale též své psy, které nechala vyhladovět, aby byli při útocích na Židy co nejdivočejší.

Potrpěla si na přesně padnoucí uniformu a těžké holínky. Při sobě měla vždy nabitou pistoli a pletený bič, který si z praktických důvodů nechala potáhnout celofánem, aby z něj snadněji smyla krev vězňů…

Říkali jí Kobyla z Majdanku: Vězně v koncentračním táboře týrala speciálními botami
Mohlo by Vás zajímat:

Říkali jí Kobyla z Majdanku: Vězně v koncentračním táboře týrala speciálními botami

Sexuální zločiny

Podle svědků měla Irma Grese – blondýnka s modrýma očima – zálibu v sexu, hovořili o jejích narcistických a nymfomanských sklonech. Dlouhé hodiny se prý prohlížela v zrcadle a snila o tom, že se po válce stane filmovou hvězdou.

Kromě sexuálních styků s přinucenými vězni měla poměr i se strážnými z táborů. A také s „bestií z Bergen-Belsenu“, velitelem tohoto tábora Josefem Kramerem. Dokonce se objevily informace o milostném vztahu s Josefem Mengelem, které však nebyly hodnověrně doloženy. Potvrzeny jsou však sexuální kontakty s vězeňkyněmi.

Židovská lékařka Giselle Perl, která Irmě mimochodem musela provést potrat, svědčila, že se „Krásná bestie“ pravidelně účastnila vyšetřování žen, a když viděla, že nemocné trpí, byla sexuálně vzrušená. Navázala také vztah s dvěma vězněnými ženami – jakousi Magdou a Ninou, se kterou si prý byly podobné. Za sexuální posluhování Nině zvyšovala příděly jídla.

Krvavá Brigita z Osvětimi. Na vězně si pořídila bič se železnou koulí
Mohlo by Vás zajímat:

Krvavá Brigita z Osvětimi. Na vězně si pořídila bič se železnou koulí

Zatčení a poprava

Dva měsíce před koncem války v Evropě se nechala na vlastní žádost přeložit do Bergen-Belsenu, kde byla 17. dubna 1945 zatčena Brity. V belsenském procesu seděla na lavici obžalovaných stejně jako její milý Josef Kramer. Byla odsouzena k trestu smrti provazem.

Noc před popravou prý schválně nahlas zpívala nacistické písně (společně s další odsouzenou dozorkyní Johannou Bormann). Poprava dne 13. prosince 1945 proběhla takto: Postavila se na značku na propadliště, pohledem slízla úředníky a na popravčího opovržlivě křikla „schnell“, tedy „rychle“…

NA KRÁSNOU BESTII SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Škola líčení: Jak si správně nalíčit oči? S podrobným videonávodem od vizážistky Diany to bude hračka

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články