Leonardo DiCaprio ve filmu Krvavý diamant: Neproměněná nominace na Oscara i čekání na slíbené protézy

Krvavý diamant je americko-německý dobrodružný film z roku 2006. Režisérem filmu je Edward Zwick. Hlavní role ve filmu ztvárnili Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou, Jennifer Connelly, Kagiso Kuypers a Arnold Vosloo. Snímek získal smíšené recenze od kritiků, většina však chválila výkon DiCapria a Hounsoua. Oba byli nominováni na Oscara.
Zdroj: TV Nova
Krvavý diamant je americko-německý dobrodružný film z roku 2006. Režisérem filmu je Edward Zwick. Hlavní role ve filmu ztvárnili Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou, Jennifer Connelly, Kagiso Kuypers a Arnold Vosloo. Snímek získal smíšené recenze od kritiků, většina však chválila výkon DiCapria a Hounsoua. Oba byli nominováni na Oscara.V Sierra Leone zuří občanská válka o nadvládu nad diamantovými poli. Její obětí se stane i rodina rybáře Solomona. Při přepadení vesnice rebely z revoluční armády se jeho ženě a dětem podaří uprchnout, on je však zajat a skončí jako otrok v diamantovém nalezišti. Když objeví velký růžový diamant, pokusí se ho ukrýt, je však přistižen brutálním kapitánem Poisonem. + 6 fotek+ 7 fotek

Krvavý diamant je americko-německý dobrodružný film z roku 2006. Režisérem filmu je Edward Zwick a hlavní roli ve filmu ztvárnil Leonardo DiCaprio. Snímek získal smíšené recenze od kritiků, většina však chválila výkon právě DiCapria.

Petra Járková
Petra Járková19. 10. 2019 16:00

Tržby

Film vydělal 57,3 milionů dolarů v Severní Americe a 114 milionů dolarů v ostatních oblastech, celkově tak vydělal přes 171 milionů dolarů po celém světě. Rozpočet filmu činil 100 milionů dolarů. V Severní Americe byl uveden dne 8. prosince 2006 v 1910 kinech. Za první víkend vydělal přes 8 milionů dolarů a stal se pátým nenavštěvovanějším snímkem týdne. Druhý víkend se stal sedmým nejnavštěvovanějším s výdělkem 6,5 milionů dolarů. Třetí týden se stal dvanáctým nejnavštěvovanějším s výdělkem 3 miliony dolarů.

Hodnocení

Film získal smíšené recenze od kritiků. Většina však chválila výkon DiCapria a Hounsoua. Oba byli nominováni na Oscara. Na csfd.cz si snímek drží 84 procent a je 285. nejoblíbenějším filmem.

Věk

Danny Archer v podání Leonarda DiCapria ve filmu zmíní, že mu je 31 let. Stejně bylo v době natáčení DiCapriovi i ve skutečnosti.

Jízda autem

V Sierra Leone se jezdí vpravo, ale protože se film natáčel ve skutečnosti v Jihoafrické republice, všechna auta jezdí vlevo.

Honorář

Za hlavní roli dostal Leonardo DiCaprio dvacet milionů dolarů.

Neproměněná nominace za Oscara

Snímek získal pět nominací na Oscara, ale nakonec neuspěl ani Leonardo DiCaprio v hlavní, ani Djimon Hounsou ve vedlejší roli. Pro DiCapria to byla třetí neproměněná nominace po filmech Co žere Gilberta Grapea a Letec.

Čekání na protézy

Tvůrci do komparzu získali několik desítek místních lidí s amputovanými končetinami a slíbili jim mimo peněz i nové protézy. Nešťastníci na ně ale museli počkat až do prosincové premiéry, aby zvýšená publicita pomohla filmu v kinech.

Maminka i babička

Když dorazí Danny Archer na letiště v Jihoafrické republice, tak stojí před vstupem dvě ženy. DiCaprio právě projde kolem své matky a babičky.

NA SNÍMKY Z FILMU KRVAVÝ DIAMANT SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

REDAKČNÍ TIP: NA FILM KRVAVÝ DIAMANT SE PODÍVEJTE DNES VEČER VE 20:20 NA NOVA CINEMA

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články