Deodorant či antiperspirant: Odborníci poradili nejlepší způsob, jak ho aplikovat

pocení, stres
Zdroj: Pixabay.com

Kdy vám naposledy někdo řekl či rovnou předvedl, jak se správně používá deodorant/antiperspirant? Ano – opravdu to není tak jednoduché, jak si nejspíš myslíte.

Jana Jánská
Jana Jánská 5. října 2016

Server The Huffington Post požádal Janyl Plante – vědkyni pracující na vývoji produktů značky Old Spice – aby se s jeho čtenáři podělila o několik tipů.

Podle Plante je v první řadě důležité znát rozdíl mezi antiperspiranty a deodoranty. Zatímco první zmíněné dokážou redukovat zápach a současně pocení v podpaždích, druhé pouze pomáhají snižovat nepříjemný odér.

Přirozené zdroje vitamínu C: Na které ovoce a zeleninu rozhodně nesmíte zapomenout
Mohlo by Vás zajímat:

Přirozené zdroje vitamínu C: Na které ovoce a zeleninu rozhodně nesmíte zapomenout

Muži musí přitlačit

Co se týče aplikace, deodorant/antiperspirant by měl pokrývat celé podpaždí (pro většinu mužů to znamená, že musí vyvinout odpovídající tlak, aby se dostali přes chlupy).

Na přetřes přišla také otázka, kolik deodorantu/antiperspirantu je dobré použít. Zde se ovšem jedná o individuální záležitost (je třeba zohlednit například velikost podpaží, osobní potřeby a tak dále). Na oblečení by každopádně nemělo ulpívat příliš mnoho zbytků.

nehty, ruce, prsty
Mohlo by Vás zajímat:

Bílé, hnědé nebo černé skvrny: Co se vám nehty snaží říct o vašem zdraví?

Nejlépe před spaním

A nejlepší čas na aplikaci antiperspirantu? Jednoznačně před spaním – tehdy se naše těla potí nejméně, a účinné látky tak mohou účinně působit.

Zdroj: The Huffington Post

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články