Tomáš Řepka dnes ve vězení slaví 46. narozeniny: Dostane se brzy za Kristelovou na svobodu?

Tomáš Řepka je bývalý profesionální český fotbalový obránce a reprezentant. Typ důrazného nekompromisního obránce, známý i disciplinárními prohřešky. V zahraničí působil v italském klubu ACF Fiorentina a anglickém West Ham United.
Zdroj: Profimedia.cz
Tomáš Řepka je bývalý profesionální český fotbalový obránce a reprezentant. Typ důrazného nekompromisního obránce, známý i disciplinárními prohřešky. V zahraničí působil v italském klubu ACF Fiorentina a anglickém West Ham United.Tomáš Řepka je bývalý profesionální český fotbalový obránce a reprezentant. Typ důrazného nekompromisního obránce, známý i disciplinárními prohřešky. V zahraničí působil v italském klubu ACF Fiorentina a anglickém West Ham United.Tomáš Řepka je bývalý profesionální český fotbalový obránce a reprezentant. Typ důrazného nekompromisního obránce, známý i disciplinárními prohřešky. V zahraničí působil v italském klubu ACF Fiorentina a anglickém West Ham United.Tomáš Řepka je bývalý profesionální český fotbalový obránce a reprezentant. Typ důrazného nekompromisního obránce, známý i disciplinárními prohřešky. V zahraničí působil v italském klubu ACF Fiorentina a anglickém West Ham United.+ 4 fotky+ 5 fotek

Tomáš Řepka je bývalý profesionální český fotbalový obránce a reprezentant. Typ důrazného nekompromisního obránce, známý svými disciplinárními prohřešky i vztahem s kontroverzní moderátorkou Kateřinou Kristelovou.

Petra Járková
Petra Járková 2. ledna 2020

Zamítnutí předčasného propuštění Tomáše Řepky z vězení provází jedna záhada za druhou. Podle médií totiž soudce, který o osudu bývalého fotbalového reprezentanta rozhodoval, požádal o propuštění příliš brzy, takže to nevyšlo. Jenže se ukazuje, že to není tak úplně pravda.

Odůvodnění zamítnutí žádosti

Ze zákona lze požádat o propuštění z výkonu trestu už po absolvování jeho třetiny a tato lhůta uplyne až patnáctého prosince. I tímto soudce obhajoval svoje rozhodnutí, proč nepustil Tomáše Řepku na svobodu. Přidal také svou domněnku, že se sportovec za mřížemi nepolepšil. Jenže minimálně první tvrzení se ukazuje jako nepravdivé.

Upřesnění zákona

Podle trestního zákoníku totiž odsouzenec může požádat o propuštění i předtím, než by na něj měl podle zákona právo. V tu chvíli ale musí mít kladné dobrozdání od ředitele věznice, kde si trest odpykává. Pokud by ho neměl, žádost se automaticky zamítá. Tomáš Řepka ale souhlas šéfa vězení dostal, navíc získal i kázeňskou odměnu, naopak žádný trest si nevysloužil. A k tomu se při rozhodování také přihlíží. Nebo k tomu, jestli je naděje, že až vyjde z káznice, že povede řádný život, což se u Tomáše očekávat dá.

Petr Čech utrpěl vážný úraz hlavy, proto nosí helmu.
Mohlo by Vás zajímat:

Brankářská legenda Petr Čech slaví 37. narozeniny: Čím je tento fotbalista tak výjimečný?

Vánoce bez Katky

Podle serveru eXtra.cz se oslovení právníci shodují na tom, že obhajovat nepropuštění vězně nesplněním podmínky, kterou přitom splnil, je nepřijatelné. Navíc také z pár slov odsouzeného u jednání soudce nepozná, jestli se dotyčný skutečně nepolepšil. Čekací lhůty na „odvolačku“ jsou různé a evidentně se Řepka nedočkal ani na Vánoce a i ty nakonec musela jeho partnerka Kateřina Kristelová strávit sama. Dnes slaví fotbalista své 46. narozeniny a je nad slunce jasné, že by je trávil raději všude jinde než za mřížemi.

NA FOTOGRAFIE SPARŤANSKÉHO BOUŘLIVÁKA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články