Začnou lékaři předepisovat sex? Turečtí vědci učinili vskutku nebývalý objev

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Dočkáme se receptu, ve kterém bude stát: „milujte se třikrát týdně“? Vše je na dobré cestě. Výzkumníci z Univerzity v Ankaře objevili revoluční metodu odstraňování ledvinových kamenů.

Jana Jánská
Jana Jánská 22. září 2016

Tedy revoluční… Sama o sobě je nám všem velice dobře známá – stačí se s partnerem pomuchlovat. A dosáhnout orgasmu.

Léčba ledvinových kamenů ale není tak úplně snadná. Nejprve je nutné kameny změřit a podle velikosti stanovit metodu léčby. Doposud se řešila doplněním tekutin, prášky proti bolesti a svalovými relaxanty. Větší ledvinové kameny vyžadovaly vlnovou terapii schopnou je rozbít nebo léky, které je dokázaly rozpustit. Když byly příliš velké, přišel na řadu chirurg.

sexy zralá žena
Mohlo by Vás zajímat:

Dana (41): Manžel o mě neměl vůbec zájem. Pak mi šéf řekl, že jsem kočka, a já se neovládla

Jak se to ale má s účinky sexu na ledvinové kameny? Experti vycházeli z jednoduché souvislosti – když uvolněné svaly umí kameny vypudit, proč toho nedosáhnout jednou z nejoblíbenějších slastí?

Aby svůj předpoklad otestovali, vyzvali 75 pacientů k léčbě. Dle požadavků nesměly být jejich ledvinové kameny větší než 6 mm. Jejich velikost změřili ultrazvukem.

Pacienty pak rozdělili do tří skupin podle metody ošetření: první předepsali sex třikrát až čtyřikrát týdně, druhé 0,4 mg/dl svalového relaxantu Tamsulosinu a třetí standardní léčbu v podobě příjmu tekutin a léků proti bolestem.

Přirozené zdroje vitamínu C: Na které ovoce a zeleninu rozhodně nesmíte zapomenout
Mohlo by Vás zajímat:

Přirozené zdroje vitamínu C: Na které ovoce a zeleninu rozhodně nesmíte zapomenout

Turečtí výzkumníci zvěstují velmi pozoruhodné a nepochybně radostné zprávy:

1. Sex je dvakrát efektivnější v léčbě ledvinových kamenů!

A to v porovnání s Tamsulosinem a standardním klinickým ošeřením. Pacienti, kterým odborníci předepsali sex několikrát týdně, byli nejúspěšnější ze všech testovaných skupin! Ledvinových kamenů se díky něžným chvilkám s partnerem zbavilo 26 z 31 účastníků (tedy 83,9 %).

Skupina užívající Tamsulosin si vedla dvakrát hůře – jen 10 z 21 pacientů (47,6 %) dokázalo svým ledvinám odlehčit. Nejhůř překvapivě dopadla poslední skupina, která se zbavovala svého problému standardní hydratací organismu a podpůrnými léky (34,8 %).

Nevěra je nemoc, tvrdí psychoterapeutka! Sledujte 7 změn chování
Mohlo by Vás zajímat:

Nevěra je nemoc, tvrdí psychoterapeutka! Sledujte 7 změn chování

2. Sex může vypudit ledvinové kameny nejrychleji

Pacienti dopřávající si pravidelnou soulož vyčistili své ledviny už po 10 dnech. Ti, co brali Tamsulosin, završili léčbu po 16 dnech. A poslední skupina po 18 dnech.

Věda opět válí, co říkáte? Nečekejte ale, až se s ledvinovými kameny budete muset potýkat. Nasaďte vhodnou prevenci – pijte dostatek vody a vyhýbejte se co nejvíce soli. A když vaše ledviny ztěžknou, víte, co máte dělat…

Zdroj: Elite Readers

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články