Adéla ještě nevečeřela: O hlavní roli se svedl boj, z Dočolomanského měl největší radost Gott

Adéla ještě nevečeřela
Zdroj: se souhlasem TV Seznam
Adéla ještě nevečeřelaAdéla ještě nevečeřelaAdéla ještě nevečeřelaAdéla ještě nevečeřela+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Adeptů na roli detektiva Nicka Cartera v komedii Adéla ještě nevečeřela bylo opravdu mnoho, včetně jedné hollywoodské hvězdy. Vyhrát ale mohl jenom jeden. Mezi poraženými byl i Ladislav Štaidl, který ale nakonec patrně byl rád, že prohrál. Kdyby totiž tuto roli získal, pěkně by tím naštval Karla Gotta...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 13. dubna 2021

Detektiv Nick Carter je povolán do Prahy, aby vyřešil případ, se kterým si místní policie neví rady. Má k dispozici převratné vynálezy, a hlavně geniální mozek, díky kterému se dokáže naučit češtinu doslova za pochodu. Jenomže po příjezdu do Čech zjišťuje, že to u nás chodí trochu jinak než v Americe. Podaří se mu překazit plány padoucha knížete von Kratzmara? Na film Adéla ještě nevečeřela z roku 1977 se můžete podívat dnes ve 20:00 na TV Seznam.

Ladislav Štaidl je český hudebník, kytarista, pianista, dirigent, kapelník,skladatel, textař, hudební aranžér, zpěvák a podnikatel.
Mohlo by Vás zajímat:

Ladislav Štaidl, parťák Karla Gotta: Kvůli Bartošové se spolu dlouho nebavili

Redford v Praze?

Režisér Oldřich Lipský psal roli detektiva Nicka Cartera původně pro hollywoodského herce Roberta Redforda. Když se ale spojil s jeho agentem a sdělil mu, že by byl ochoten za celý film zaplatit honorář ve výši třiceti tisíc korun, dočkal se v telefonu výsměchu. Redfordovi se sice námět velmi líbil, ale co naplat, musel poslouchat svého manažera. A tak přišel na řadu Ladislav Štaidl…

Hrají v něm herecké hvězdy jako Meryl Streep, Robert Redford a Klaus M. Brandauer.
Mohlo by Vás zajímat:

Vzpomínky na Afriku: Roberta Redforda obsadili do filmu ze zoufalství a lvi byli dovezeni z Kalifornie

Tajnosti před Karlem Gottem

Když se Ladislav Štaidl dozvěděl o nabídce na roli Nicka Cartera, neváhal a okamžitě přiletěl z Německa, kde byl zrovna na turné s Karlem Gottem. „Nic nám neřekl,” uvedla pro deník Blesk sboristka Štaidlova orchestru Vlasta Kahovcová. „Už ani nevím, co si vymyslel, když na den zmizel. Úzkostlivě to tajil, protože věděl, že by nás s tím opravdu pobavil.” 

Štaidl musel mlčet hlavně před Gottem. „Nejdřív by se mu strašně chechtal, pak by mu vyčetl, že se nesoustředí na koncert a bude večer unavený. Kdyby tu roli dostal, to by byl úplný průšvih. Karel by mu to záviděl a bylo by s ním k nevydržení,” dodala Kahovcová. Karel Gott totiž vždy toužil získat hlavní roli v nějakém filmu.

Dědictví aneb kurvahošigutntag
Mohlo by Vás zajímat:

Film Dědictví aneb Kurvahošigutntag: Gotta kvůli němu okradli a Irenku si pletli s lehkou děvou

Do třetice opět nic

Na konkurz se Štaidlem přišel také Jaromír Hanzlík a Jiří Kodet. Tvůrci se nakonec rozhodli pro Kodeta. Zdál se jim pro tuto roli perfektní. Upravily se kostýmy i scénář. Jenže vtom přišlo nařízení od soudruhů, že Kodet tedy rozhodně ne. Kvůli špatným stranickým posudkům byl pro Barrandov zcela nepřijatelný. Pak přišel konečně na řadu Michal Dočolomanský.

Nebylo to ale ono. „Když nám ho zakázali, bylo to pro nás velké zklamání,” prozradil kostýmní výtvarník Theodor Pištěk. „Kodet byl prostě Američan jako ulitý, Dočolomanský to jen hrál, jako v divadle. To už by byl i lepší Štaidl. Oba byli aristokraté tělem i duší,” dodal Pištěk.

Zdroje informací:
TV Seznam: Adéla ještě nevečeřela

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články