M.A.S.H: Kapitána McIntyra neměl nikdo rád. Byl konfliktní a vedl dvojí život

MASH
Zdroj: Prima
MASHMASHMASHMASH+ 6 fotek+ 7 fotek

Herec Wayne Rogers bude všem fanouškům seriálu M.A.S.H. navždy známý jako kapitán McIntyre. Koho by ale napadlo, že tento, na první pohled nekonfliktní muž je ve skutečnosti pro své herecké kolegy hotovou noční můrou. Jak se projevila jeho skutečná osobnost poté, co odešel z tohoto slavného seriálu?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 1. června 2020

Seriál M.A.S.H. lze bez obav zařadit mezi nejlepší televizní počiny všech dob. Máme v něm možnost sledovat osudy lékařů, sester a vojáků v nemocnici, jenž funguje uprostřed války v Koreji. Hrdinové pořadu mnohdy zažívají velmi dramatické chvíle, které ale dokáží obrátit ve srandu a prožít tak další těžký den v jejich životech.

Seriál M.A.S.H. můžete sledovat každé dopoledne na Primě.

Jedno velké kdyby

Kdyby kdysi Wayne Rogerse nepřesvědčili o tom, aby se zúčastnil zkoušky na Broadwayi, zřejmě by k herectví ani nepáchl. Prkna, která znamenají svět však v něm vyvolala neochvějnou touho po tom, stát v záři reflektorů. A bylo mu jedno, že mu z kapsy trčel právnický titul. Vše vsadil jen na jednu kartu.

To je vražda, napsala
Mohlo by Vás zajímat:

Hvězda seriálu To je vražda, napsala: Angela Lansbury si vzala gaye, dcera propadla vražednému kultu Charlese Mansona

Zrození kapitána McIntyra

Wayne byl sám o sobě velmi ctižádostivý, o tom žádná. Nejprve mu nabízeli roli Pierce, ale on usoudil, že je tato postava na jeho vkus až moc hodná, potřeboval někoho, kdo umí být sarkastický. A tak si vydobyl roli kapitána Johna McIntyra, se kterou udělal díru do světa.

Jenomže byl na smetišti ještě jeden pořádný kohout – Alan Alda. Alda, coby nový Pierce, dokázal svou postavu kvalitativně pozvednout, takže dostával logicky v seriálu mnohem větší prostor. A to Rogerse strašně štvalo. Připadal si jako poskok.

A právě tehdy vznikly mezi oběma herci první třenice. Wayne to nakonec neustál a ze seriálu odešel. Producentům se to samozřejmě nelíbilo a považovali jej za nevděčného. Když se ale poté štáb dozvěděl, jak se Wayne chová, ani jeden z nich nelitoval toho, že se spolu rozešli.

Alan Alda z M.A.S.H. slaví 84. narozeniny: V dětství překonal obrnu, teď trpí Parkinsonovou chorobou
Mohlo by Vás zajímat:

Alan Alda z M.A.S.H. slaví 84. narozeniny: V dětství překonal obrnu, teď trpí Parkinsonovou chorobou

Pro ránu nešel nikdy daleko

Seriálová komedie House Calls sice Waynovi přinesla nominaci na Zlatý glóbus, povahu mu však nezměnila. Dokázal naštvat jak své herecké kolegy, tak i režiséra filmu. Pustil se do nich hned v první sérii. Scénáristovi vynadal za absolutně nesmyslné dialogy, které by přece v normálním životě nemohl nikdy vypustit z úst. A když se proti jeho výtkám autor textu ohradil, herec do něj nevybíravým způsobem strčil.

Chybělo málo a ti dva by se do sebe pustili. Rogers nakonec dokázal své přebujelé ego zkrotit, polkl naprázdno a jal se hrát dle předepsaných linek. Ještě předtím však každého zpražil nenávistným pohledem.

Situace se však nadále vyostřovala. Nikdo ho neměl rád a všichni se mu raději vyhýbali na kilometry daleko. Když byla ze seriálu vyhozena herečka Lynn Redgrave, Wayne se jí ani trochu nezastal. Přitom byla jediná, kdo ho alespoň trochu uznával.

WTR
Mohlo by Vás zajímat:

Kultovní seriál Walker Texas Ranger: Chybělo málo a Chuck Norris by se natáčení seriálu nedožil

Mlátičkou na celý život

O pár let později prosákla na veřejnost informace, že i během natáčení M.A.S.H. došlo na vyříkání názoru ve stylu jasně a stručně. Představitel Radara, Gary Burghoff si to s Waynem rozdal v pěstním souboji… Další obvinění z napadení pak na sebe nenechala dlouho čekat.

Naposledy se však Rogers dočkal odplaty v duchu božích mlýnů. Během natáčení filmu Na dlažbě dostal od herečky Elizabeth Ashley takovou facku, že kdyby se tento moment natočil, bylo by nasnadě jej doplnit hláškou Kelišky: “Panečku, ta sedla.” Elizabeth později zavzpomínala, že mu na tváři zanechala pěkný otisk své dlaně.

Zdroj textu: csfd.cz, Dotyk, Hollywood Reporter, wikipedie
Zdroj fotek: Prima

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články