Prokletý film Nejistá sezóna: Po natáčení zemřeli dva herci. Další měl těžkou nehodu s celoživotními následky

Svěrák, Nejistá sezóna
Zdroj: Čsfd
Divadelní zkušenosti Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka se staly podkladem pro hořkou „cimrmanovskou“ komedii, kterou spolu natočili v roce 1987. Svěrák, Nejistá sezónaKomorně laděné vyprávění se odehrává v prostorách kulturního domu a v jeho okolí.Hlavním dějištěm epizodicky pojatého příběhu je pak stísněné zákulisí, kam si s sebou protagonisté nosí i své všednodenní starosti, například Kydal zanedbává divadlo kvůli lukrativní práci v televizi. + 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Stigma prokletých filmů se vznáší spíše na filmech zahraniční produkce, nicméně i u nás máme snímky, z jejichž pozadí nás mrazí v zádech. Patří mezi ně i Nejistá sezóna. Po skončení natáčení zemřeli dva herci a další se velmi těžce zranil.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 16. září 2020

Hořká komedie o problémech jednoho malého divadelního souboru, který má úspěch u publika, zároveň však bojuje s nadřízenými orgány. Podstatnou část filmu tvoří také ukázky z her Divadla Járy Cimrmana. Snímek se inspiroval skutečnými událostmi a odehrává se pouze v prostorách kulturního domu a blízkém okolí.

Na Nejistou sezónu se můžete podívat dnes ve 20:00 na Nova Cinema

Hádka

Jak už bylo uvedeno výše, film se inspiroval skutečnými historkami. Jenomže ne všem bylo po chuti, co se ve scénáři odtajnilo. Třeba pohřeb kolegy Petišky. “Láďa (Smoljak) měl tehdy mladou ženu a chtěl s ní trávit každou volnou chvilku,” uvedl Zdeněk Svěrák. “Takže na pohřeb nedorazil. Byl na horách.” A právě z této nešťastné situace vznikla hláška: „Kluci, ale na pohřby bychom si měli chodit.“

Zdeněk Svěrák je český dramatik, scenárista, herec, autor písňových textů a spisovatel.
Mohlo by Vás zajímat:

Herec a režisér Zdeněk Svěrák slaví 84. narozeniny: Dostal stejné jméno jako jeho zesnulý bratr, původní profesí je učitel

Prokletí?

Musí se člověk připravit na to, že když hraje v hořké komedii, bude hořký i jeho konec? Herec Jaroslav Vozáb se premiéry filmu sice dožil, ale za dva dny zemřel. Jenomže by nikoho nenapadlo, že se dožije jen 69 let.

Vozáb měl prohlašovat, že se jako jeho otec a dědeček nedožije sedmdesátky. A bohužel měl pravdu. Přitom byl na svůj věk velmi vitální. “Měl ještě všechny zuby. Dokonce mu je nikdy nespravovali,” zavzpomínal jeho kolega Miloň Čepelka. A co se vlastně stalo? Zničehonic dostal na ulici infarkt.

Mistři zastavárny
Mohlo by Vás zajímat:

Rváč a hazardér s bandáží žaludku. Pravá tvář hvězdy reality show Mistři zastavárny

A smrt řádila dál

Dalším na řadě byl Ludvík Toman. Rok před svou smrtí skončil jako hlavní dramaturg Barrandova. Ve filmu si zahrál ředitele agentury, a tak trochu vlastně sám sebe. Tohoto cenzora cedila skrze zuby většina herců a režisérů. Navíc o něm kolovaly zvěsti, že měl být napojený na KGB i Brežněva.

Těžká nehoda

Do třetice nešlo o úmrtí, ale těžkou nehodu. Půl roku po natáčení spadl ze stromu herec Jan Kašpar. Až do své smrti zůstal připoutaný na vozík. Sám později prozradil, že mu bylo hned jasné, že je něco v nepořádku. Od pasu dolů nic necítil.

Verdikt lékařů zněl jasně: přerušená mícha. Přesto ještě dokázal pronést vtipnou poznámku. “Když jsem tam tak ležel, řekl jsem si, že pokud pro mne nepřijede sanitka značky Land Rover, nikam nepojedu,” prozradil.

Zdroj textu: čsfd, Aha!
Zdroj fotek: Nova Cinema

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články