Výstřední Josef Kemr: Pobožný milovník žen spal v rakvi a bílil kaple

Výstřední Josef Kemr: Pobožný milovník žen spal v rakvi a bílil kaple
Zdroj: se souhlasem České televize
Původně měl v Chalupářích postavu vysloužilého kontrolora Evžena Humla hrát Jaroslav Marvan. Před natáčením bohužel zemřel, takže na jeho místo nastoupil Jiří Sovák.Chalupáři jsou jedenáctidílný československý komediální televizní seriál z roku 1975 režiséra Františka Filipa s Josefem Kemrem a Jiřím Sovákem v hlavních rolích. Úvodní píseň „Když máš v chalupě orchestrion“ nazpíval Waldemar Matuška.Premiéra prvního dílu (v neděli 23. listopadu 1975) patří mezi nejsledovanější premiéry v historii československých seriálů, sledovalo ji 93 % populace ve věku od 15 do 70 let.+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Josef Kemr, kterého si můžeme dnes připomenout v kultovních Chalupářích, nebyl jen excelentní a všemi oblíbený herec, ale také pořádný exot a proutník. Ač silně věřící, rád ze sebe dělal playboye a lva salónů. O milenky neměl nikdy nouzi. Míval rovněž spoustu šílených nápadů. Jako třeba ten se spaním v rakvi.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 22. srpna 2021

Děj seriálu Chalupáři: V Třešňové se dějí velké věci, zkouší se divadelní hra pro dospělé publikum. Zkoušky probíhají v chalupě pod Bohoušovým dohledem. Když se ale žárlivý Čihák dozví, že Anička musí v hlavní roli políbit někoho jiného, nastanou potíže… Na osmý a devátý díl slavných Chalupářů se můžete podívat dnes od 20:20 na ČT1.

Chalupáři
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární seriál Chalupáři: Filipovi se do natáčení nechtělo. Řanda dostal kvůli Bočanové infarkt

Josef Kemr se vírou nikdy netajil

Josef Kemr byl oddaný katolík a nikdy si to nedal vzít. Celý svůj profesní život se snažil sladit hraní s návštěvami kostela. Jednou ho dokonce musel omluvit i jeho kolega Josef Bek. Kemr mu pak nechal za stěračem vzkaz: „Křesťane Beku, nikdy ti tuto službu nezapomenu!”

Když měl volno, bílil malé kapličky v polích. Dokázal tam strávit celé hodiny. V těchto chvílích zvážněl a pohroužil se do sebe. Když ale převzala otěže jeho herecká stránka, dokázal vymyslet pěkné blázniviny. Třeba po Praze jezdil v trabantu, který měl sedadlo pouze pro řidiče, spolucestující se museli spokojit s nepohodlnou podlahou. Navíc říkával, že „bez alkoholu umí jezdit každej blbec.” Jindy zase přišel do nemocnice na návštěvu za kolegou a měl na sobě masku vodníka (zkoušel ho tehdy v Národním divadle), během toho na něj přišla únava, a tak si lehl na volnou postel. Po pár hodinách se probudil a odkráčel jako by se nic nedělo.

Fero z Chalupářů: Otto Lackovič zemřel přehlížen a v chudobě
Mohlo by Vás zajímat:

Fero z Chalupářů: Otto Lackovič zemřel přehlížen a v chudobě

Milenky i nemanželský syn Josefa Kemra

V Kemrově životě byly ve skutečnosti jenom dvě ženy. Jeho manželka Eva Fousková a o dvacet let mladší herečka Marie Skopalová. Na nich mu skutečně záleželo. Ostatní aférky patřily do krátkodobého povyražení. „Líbil se babám, i když nebyl žádný krasavec, měl velké charisma,” řekla pro deník Blesk Květa Fialová. A právě kvůli tomu byl u opačného pohlaví velmi žádaný.

Chalupáři
Mohlo by Vás zajímat:

Končí seriál Chalupáři: Schmitzera do něj protlačil otec Sovák. Veterán v posledním díle byl unikátní kousek

Josef Kemr měl rakev místo postele

Rakovina žaludku připravila Josefu Kemrovi nejedno trápení. „Vůbec o tom nemluvil, ale měl šílený bolesti. Ke konci nemohl ani polykat, protože to měl i v krku,” uvedla pro Blesk Ljuba Skořepová. Sám Kemr se ale smrti nebál, tvrdil, že je na ni připravený.

A nescházel mu ani humor. „Pepíček míval zvláštní nápady. Jednou se třeba chystal na smrt tak důkladně, že nějakou dobu spal v rakvi,” prozradila kdysi Helena Růžičková. Boj se zákeřnou nemocí prohrál v roce 1995. „Jednou budu ležet na nejvyšším místě na hřbitově a budu se kochat výhledem,” prohlásil Kemr v době, kdy byl ještě relativně zdravý. Dožil se 72 let. Místem jeho posledního odpočinku je pražský hřbitov Šárka.

Zdroje informací: 
Wikipedia.cz: Josef Kemr 
Katyd.cz: Kemre? Proč smekáte u kaple? 
Česká televize: Chalupáři

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články