Vyzkoušeli jsme recept na neBesky dobrou snídani od Besky z MasterChefa. Půjdete do toho s námi?

Vyzkoušeli jsme recept na neBesky dobrou snídani od Besky z MasterChefa. Půjdete do toho s námi?
Zdroj: Veronika Nováková/koláž Lifee.cz
Sladká snídaně podle Besky vás překvapí - je rychlá, sladká a zvládnou ji i děti.Toastový chléb obalíme ve směsi vajíčka, mléka, medu, soli a skořice. Následně ho smažíme na másle na mírném plameni, 2 až 3 minuty z každé strany.Pokud máte lesní ovoce mražené, dejte ho večer rozpustit do lednice. Ve směsi horkého másla ho v závěru smažení zahřejte, přidat můžete také cukr.Chleby by měly být opečené dozlatova a mít křupavou kůrku. Uvnitř by však měly zůstat vláčné.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Besky, pátá vítězka soutěže MasterChef Česko, se s redakcí Lifee.cz exkluzivně podělila o recept na sladkou snídani, který využijete nejen na valentýnskou oslavu. Příprava francouzského toastu s lesním ovocem vám nezabere ani patnáct minut a určitě s ním budete u drahé polovičky slavit úspěch. Naše redaktorka Veronika už ho vyzkoušela!

Veronika Nováková
Veronika Nováková 29. ledna 2022

Během přípravy tohoto receptu jsem se snažila držet instrukcí tak, jak mi je Besky poskytla. Toastům opravdu stačily přibližně tři minuty opékání z každé strany, aby byly na povrchu křupavé a uvnitř zůstaly vláčné.

Velikonoční pečení trochu jinak: Vyzkoušejte úžasný věnec od Pavla Berkyho z MasterChefa
Mohlo by Vás zajímat:

Velikonoční pečení trochu jinak: Vyzkoušejte úžasný věnec od Pavla Berkyho z MasterChefa

Fantazii se při přípravě meze nekladou

V závěru mě lesní ovoce lákalo přizdobit ještě šlehačkou, proto radím také vám, našim čtenářům, vyzkoušet více variant, fantazii se meze nekladou. Nebála bych se toasty vyšperkovat ani čokoládovou pomazánkou a lesní ovoce rozehřát na pánvi ve zbylé směsi másla a cukru.

Pokud budete mít chuť recept vyzkoušet, neváhejte se nám pochlubit výsledkem! Fotku můžete na Instagramu označit hashtagem #nebeskydobrasnidane nebo nám ji poslat na email veronika.novakova@lifee.cz.

Vítězka soutěže MasterChef Česko, Besky.
Mohlo by Vás zajímat:

Vítězka soutěže MasterChef Besky: Bulvár respektuji, lepší být těhotná než tlustá

Francouzský toast s lesním ovocem podle Besky

Budete potřebovat: 2 vejce, 230 ml mléka, 2 polévkové lžíce medu, 6 – 8 plátků toastového chleba (čím tlustší, tím lepší), 100 g másla, 1 čajovou lžičku skořice, 1/2 čajové lžičky soli, javorový sirup, lesní ovoce, moučkový cukr na dozdobení

Příprava: Vejce, mléko, med, skořici a sůl smíchejte v misce do úplného spojení. Chleby ve směsi obalte. Na mírném plameni rozpusťte na pánvi máslo. Před smažením intenzitu o trochu zvyšte a chléb opékejte 2 – 3 minuty z každé strany. Před servírováním ozdobte ovocem, polijte sirupem a posypejte moučkovým cukrem.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články