Vendy (42): Tchyně byla snesitelná, než se nám narodily děti. Pak k nám začala jezdit na dovolené a do všeho mi kecat

Příběhy o tchánech a tchyních: Tchyně byla snesitelná, než se nám narodily děti. Pak k nám začala jezdit na dovolené a do všeho mi kecat
Zdroj: Freepik

Rodina je důležitá a někdy vás prostě může zaskočit. Nesednete si s ní, pohádáte se nebo se nepohodnete kvůli nějaké maličkosti. Vendy to zná. Maminka jejího manžela ji dokáže přivést k šílenství, a to velmi snadno a rychle.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 05. 12. 2023 07:00

S manželem jsme svoji deset let, narodily se nám dvě děti. Starší Daře je šest, mladšímu Erikovi byly letos čtyři. Moje tchyně byla celou dobu zlatá, teprve když se narodily děti, ukázalo se, co v ní doopravdy je.

Po narození dcery mi tchyně začala do všeho kecat

Začalo to narozením Dary. Tchyně mi do všeho mluvila. Říkala mi, jak mám uspávat, jak mám kojit, jak Daru správně oblékat ven. Všechno jsem podle ní dělala špatně. Cítila jsem se jako nejhorší máma na světě. Byla jsem v těžkých depresích. Manžel to na mně viděl, a proto s matkou domluvil, že u nás týden pobude a se vším mi pomůže.

Byl to nejhorší týden v mém životě. Místo toho, abych se cítila lépe, bylo mi daleko hůř. Neustálé shazování, ponižování a ukazování, jak všechno dělám špatně, si na mě vybraly daň. Nebyla jsem schopná cokoliv říct. Nemám konfliktní povahu, nedokážu se lidem postavit, a tak jsem to trpěla dál.

Tchyně k nám jezdí pravidelně na "dovolenou"

I potom, co se narodil syn, to bylo stejné. Zase se k nám tchyně vnutila. „Máš teď dvě děti, na to nesmíš zapomenout, aspoň ti pomůžu s Darou,“ řekla mi a já nebyla schopná ji odmítnout. Od té doby k nám začala jezdit se železnou pravidelností. Aspoň jednou, spíš dvakrát ročně, k nám zajede na týdenní „dovolenou".

„Pomůžu ti se dětmi a ty budeš mít aspoň víc času na domácnost. Vypadá to u vás jak ve chlívku,“ řekla mi jednou. Manželovi jsem několikrát říkala, že ji tu nechci, on se jí ale bojí a nic jí neřekne, proto mě za pár dní čeká další její návštěva.

Za chvíli mě to čeká znovu, už teď mám nervy v kýblu

Přijede těsně před Vánoci. Prý abych měla čas na úklid a mohla dětem vystrojit kouzelné Vánoce. Já ale dopředu vím, jak její návštěva dopadne. Bude mě sekýrovat a kritizovat, že všechno dělám špatně a že kdyby Vánoce připravovala ona, udělala by to rozhodně lépe.

Nemám náladu to zase poslouchat. Místo toho, abych si užila předvánoční čas, mám z tchyně nervy v kýblu a jsem zralá na psychiatrii. Manžel nic nevidí, ten si užívá klidu v práci a já tu zatím trpím. To je taková nespravedlnost, že se mi chce až brečet.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články