Veronika (34): Manžel od nás před dvěma lety zbaběle utekl. Teď má novou rodinu a na dceru si ani nevzpomene

Rodinné příběhy: Manžel od nás před dvěma lety zbaběle utekl. Teď má novou rodinu a na dceru si ani nevzpomene
Zdroj: Freepik

Veroniku opustil manžel. Ani dcera ho nedonutila zabojovat a vyřešit problémy. Po dvou letech exmanžel založil novou rodinu a na minulost zapomněl. Tu mu každý měsíc připomíná jen trvalý příkaz v podobě alimentů.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 27. 05. 2024 13:00

"Adélko, oblékej se, přijdeme pozdě do školy," popoháněla jsem dceru. Nesčetněkrát mě napadlo, o kolik by byl svět jednodušší, kdyby od nás neodešel manžel a otec Adélky.

Manžel před problémy zbaběle utekl

Manžela jsem si vzala, když mi bylo dvacet pět let a za rok se nám narodila Adélka. Asi jsme nebyli připravení mít miminko. Krátce po jejím narození jsme se začali hádat. Nejprve jsme byli podráždění z nevyspání, potom ze ztráty svobody a nakonec i kvůli financím. Manželovi vadilo, že chci, aby se podílel na chodu domácnosti, a jemu vadila moje přecitlivělá povaha.

Dnes, s odstupem času, jsem ochotná si připustit, že jsem větším viníkem rozpadu našeho manželství byla já. Neustála jsem izolaci od okolního světa s brečícím miminkem. Jakmile se manžel objevil po práci ve dveřích, bombardovala jsem ho dotazy, chtěla si povídat a vyčítala mu malý zájem o batole. Necelé tři roky jsme se hádali a každým měsícem u nás bylo větší a větší dusno.

Rozpad manželství bylo asi jediné řešení

Ani nevím, proč jsme hádky nechali zajít tak daleko. Neuměli jsme se zastavit a vzpomenout si, proč jsme se vzali a co nás spojovalo. Po mnoha měsících stresu jsme si uměli jen ubližovat a zasazovat slovní rány. Když mi manžel oznámil, že už je ze mě unavený a končí, došla mi celá tragédie. Otočila jsem a začala ho prosit, že začneme znova. Jenže ani dcera ho nepřiměla zabojovat. Sbalil si věci a odešel.

Já se přestěhovala k rodičům do jiného města, a když jsme prodali společný dům, koupila jsem byt v paneláku. Ze začátku si Adélku exmanžel pravidelně bral, ale po pár týdnech jeho snaha opadla a neměl čas. Alimenty posílal pravidelně a vyšší, než mu stanovil soud. Ani ne po dvou letech od rozvodu se exmanželovi narodil syn s novou partnerkou.

Exmanžel založil novou rodinu a vypadá spokojeně

Občas se podívám na sociální sítě a podle fotek vypadá exmanžel spokojeně. Adélce je dnes osm let a má už dva nevlastní bratry. Na fotkách se všichni smějí, jezdí na výlety, a ač je jeden z nevlastních sourozenců novorozenec, nová partnerka exmanžela evidentně vše s lehkostí zvládá. Když vidím, jakou bezva rodinu můj bývalý manžel má, nechápu jeho chování. Proč odstřihl ze života své prvorozené dítě?

Pokud jsem ho já svým chování natolik znechutila, chápu, že mě vyškrtnul, ale naše dcera přeci za nic nemůže. Asi pětkrát jsem se v minulosti snažila ohledně dcery zavést hovor, ale bývalý manžel mě okamžitě utnul. Doporučil mi, abych si našla partnera a založila novou rodinu. Popřál mi v životě hodně štěstí a hovor ukončil. Jeho jednání nechápu a kvůli dceři mi je to upřímně líto.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články