Klára (25): Pořídila jsem si dítě se špatným chlapem. Svoji dceru ale miluju

žena, dívka
Zdroj: pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Klára krátce chodila s Matějem (28), když zjistila, že je těhotná. Klára si rozhodla dítě nechat, i když Matěj o něj neměl žádný zájem. Teď se Klára potýká s finančními problémy, protože jí Matěj odmítá platit alimenty.

Kateřina Niekurzáková
Kateřina Niekurzáková 12. července 2020

Matěje jsem potkala v jednom baru a tenkrát mi připadal sympatický. Párkrát jsme si spolu vyšli a já krátce na to zjistila, že jsem těhotná. Spousta lidí asi řekne, že jsem si měla dávat větší pozor, a já to vím taky, ale dítě bylo už na cestě a já jsem se rozhodla, že si ho nechám. Když jsem Matějovi oznámila, že jsem těhotná, byl úplně v šoku a tak nějak nepočítal s tím, že si dítě necháme. Já jsem si ale trvala na svém.

Na miminko jsem se těšila

V průběhu těhotenství jsem se začala na dítě těšit. Mezi mnou a Matějem to bylo čím dál tím horší, proto jsme se rozešli. Já jsem ale svého rozhodnutí, že si dítě nechám, nelitovala. Narodila se mi krásná holčička Nela (1) a já byla hrozně šťastná, že ji mám, i když jsem věděla, že budu na všechno sama.

žena ve středních letech
Mohlo by Vás zajímat:

Táňa (45): Přála bych si ještě miminko. Manžel mi ale řekl něco strašného

Trápí mě naše finanční situace

Bydlím v malém pronajatém bytě a nájem teď utáhnu jen tak tak. Rodičovský příspěvek zas tak vysoký není a dítě stojí spoustu peněz. Co mě ale trápí víc, je, že Matěj nechce platit alimenty. Jsem schopná pochopit, že o dceru nemá zájem a nevídá se s ní, ale jednou mi udělal dítě, tak by si měl základní povinnosti ve formě placení alimentů plnit, ale to ho ani nenapadne.

muž, žena, pár, kolo
Mohlo by Vás zajímat:

Simona (42): Mladší partner touží po dítěti. Já už ale další nechci, takže o něj asi přijdu

Situace je dost beznadějná

Bohužel není způsob, jak peníze z Matěje efektivně vyrazit. Má adresu na městě a je registrovaný na úřadě práce. Já vím, že byt ve kterém bydlí, mu pronajímá kamarád a on mu dává peníze za nájem bokem, ale to mi nepomůže. Pokud jde o práci, tak nejspíš chodí na nějaké brigády na černo. Já a dcera jsme na tom finančně dost bídně, proto přemýšlím, že si najdu nějakou brigádu. S ročním dítětem není chození do práce ale vůbec jednoduché. Nejspíš ji budu muset vodit do jeslí a okradu ji tak o čas, který mohla strávit jenom s maminkou.

žena věší prádlo
Mohlo by Vás zajímat:

Anna (30): Ve švagrových montérkách jsem našla spodní prádlo, které mi vzal. Nevím, co mu mám říct

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články