Žaneta (27): S přítelem jsme se rozhodli žít na čas odděleně. Chybí nám samota a prostor

Příběhy o lásce: S přítelem jsme se rozhodli žít na čas odděleně. Chybí nám samota a prostor
Zdroj: Shutterstock

Žaneta bydlí s přítelem téměř od seznámení. Po třech letech mají oba chuť zkusit bydlet odděleně, protože jim chybí prostor. Okolí to považuje za začátek konce.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 18. 04. 2024 10:00

Kamil (28) to má stejně jako já, chtěl by bydlet občas sám. To neznamená, že se nemilujeme a jednou bychom se nechtěli vzít. Jen jsme vynechali tu část, kdy má každý svůj byt.

S přítelem jsme bydleli prakticky hned

Když jsem se seznámila s Kamilem, končila mu zrovna nájemní smlouva v bytě. Tehdy jsme se dali dohromady a já mu v největším okouzlení navrhla, ať se ke mně nastěhuje. V bytě po babičce platím pár korun. Kamarádi si klepali na čelo, že spolu po týdnu randění bydlíme. Já si ale myslím, že to nebylo špatné.

Rychleji jsme se poznali, na nic jsme si nehráli a brzy z nás byl stabilní pár. Někomu trvá roky, než se sehraje. My jsme byli zamilovaní a nadšení prvních několik let. Jenomže pak přišla chvíle, kdy jsme oba potřebovali prostor. Ani nevím, jak se stalo, že jsme najednou neměli doma místo.

Nemyslím to fyzicky, místnosti máme hned tři. Jenže jsem se doma o víkendech jakoby dusila. Cestou z práce domů moje nálada klesala, a když jsem si o tom s Kamilem promluvila, byl na tom stejně. Po těch společných letech jsme měli potřebu dělat občas něco každý zvlášť.

Postupně jsme zjistili, že nám chybí samota

A tak jsme si rozdělili čas trávený doma, abychom měli každý občas soukromí. Chodila jsem si za svými zálibami, kamarádkami a Kamil dělal totéž. Zkoušel s kapelou a občas přespal u kamaráda. Takové noci jsem si vyloženě užívala. Chyběla mi samota.

Kdysi jsem si samotu užívala, jsem vyloženě introvert. Když jsem sama, načerpám nejvíc energie. Kamil na tom byl kupodivu stejně, a tak jsme se rozhodli, že bychom na čas zkusili žít odděleně. Není to sice běžný postup, ale proč bychom měli dělat jen to, "co se má"?

Naše nejbližší okolí nevychází z údivu, zatímco si Kamil hledá garsonku a balí si věci. Těžko někomu vysvětlujeme, že je příjemné mít vlastní prostor a čas a o to víc se pak na sebe těšit. Dali jsme se dohromady naplno a příliš brzy. Pokud bychom se neshodli na nápadu se dvěma byty, asi by časem došlo na rozchod.

Moje máma čekala svatbu a vnoučata

"Žanetko, strašně riskujete. Objeví se někdo třetí, začnete každý žít vlastním životem," hořekuje moje maminka. Ta čekala, že spíš přijde klasika - svatba a děti. Já se tomu nebráním, jen si chceme dát chvíli prostor a užít si ho. Asi nám chybí něco, co jsme spolu nezažili.

Všichni kolem nás očekávají rozchod a já jsem tedy sama zvědavá, co to přinese. Možná se po pár měsících zasnoubíme. Docela by mě zajímalo, jak by vypadalo takové manželství se dvěma domácnostmi.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články