Kamila Nývltová připravuje kuchařku plnou vlastních receptů: Přibírá během jejího psaní?

Kamila Nývltová připravuje kuchařku plnou vlastních receptů: Přibírá během jejího psaní?
Zdroj: Se souhlasem Kamily Nývltové
Muzikálovou zpěvačku Kamilu Nývltovou jsme zastihli během focení její první kuchařky Homemade by Kamila.Kuchařka Homemade by Kamila bude plná sladkých domácích receptů na dezerty.Recepty pocházejí převážně z rodinného archivu její rodiny. Kamila je podědila po mamince a po babičce.S moderními technikami a vizuály těchto dezertů si nechává poradit od odborníků v oboru.+ 4 fotky+ 5 fotek

Kamila Nývltová je nejen zpěvačka, ale také mimořádně zručná a úspěšná cukrářka. Teď připravuje vlastní kuchařku Homemade by Kamila a web Lifee.cz byl u toho.

Veronika Nováková
Veronika Nováková18. 04. 2022 12:00

Muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová (32) je v jednom kole. Zastihli jsme ji během focení její první kuchařky Homemade by Kamila, která vyjde před Vánoci. V červnu vyjíždí na velké turné Two steps from hell, kde bude jedinou sólistkou z Evropy.

V rozhovoru pro Lifee.cz Kamila prozrazuje, jak zvládá péct tak velký objem dezertů a neztloustnout, jak se jí daří ve sladkém, ale náročném podnikání. A co na její plný diář vlastně říká přítel Pepa. Ušetří si kousek času jen sami pro sebe?

Kamila Nývltová o knížce receptů pro amatéry

Kamilo, přiblížila byste čtenářům Lifee.cz, jaká bude vaše první knížka ?

Najdete v ní celkem 31 receptů, které jsou rozdělené podle ročních období. Většinou jde o recepty klasické, ale pár jich bude také lehce moderních. Říkám tomu spíše pekařka než kuchařka a chtěla bych, aby si ji oblíbili hlavně ti, kteří se trochu bojí péct a myslí si, že je to složité. Lidé kolikrát opravdu neví, jak na to. Proto bych jim recepty chtěla přinést v pochopitelné a jednoduché formě, tak, aby si zapekl každý. Nebude to kniha pro profesionály. Spíše pro lidi, kteří mají rádi domácí kuchyni, rádi v ní tráví čas a chtěli by nějak začít.

Kde se inspirujete?

Moje kniha bude plná domácích receptů. Občas samozřejmě brouzdám po sociálních sítích a koukám hlavně na fotky. Většina z nich se u nás doma dědí z generace na generaci. Mám je dlouho a jsou ozkoušené, takže sázím na jistotu. Docházím také na kurzy do HF Pastry Academy, která patří Heleně Fléglové. Od té čerpám moderní postupy a techniky. Ze všeho si člověk něco vezme, hezky se to poskládá a něco nového vznikne.

Sportujete a žijete zdravě. Odráží se to v receptech?

Jsou založeny na skvělé chuti a poctivých surovinách. Určitě tam nehledejte dietní recepty ani žádné odlehčené verze. Myslím, že to do klasických zákusků a dortů nepatří. 

Kniha si žádá hodiny a hodiny zkoušení a pečení. Teď své výrobky fotíte. Co potom děláte s tolika dezerty?

Většinou peču pro celou rodinu, v Krkonoších je nás opravdu hodně a tam se to většinou sní. Doma, pro přítele a pro mě, paradoxně, tolik nepeču. Když tady dva dny fotíme, většinu z toho roznesu po známých a každý si vezme kousek domů.

Kamila Nývltová o byznysu v cukrařině

Netloustnete s přítelem od té doby, co pečete?

Hodně sportujeme, takže to není znát. Navíc, když na to sladké koukáš celý den a ještě ho musíš ochutnávat, tak toho máš nakonec plné zuby. Není na to chuť. Stresem a vším, co musím ke knížce zařizovat, se to vykompenzuje. Je to opravdu náročné. Někdo si může myslet, že se vydává knížka a je to legrace, ale opak je pravdou. Pečení je ruční práce, takže u plotny musím stát a všechno sama udělat. Nemám žádné milionové stroje ani zaměstnance. Ale v tom je to krásné. Lidem to chutná, sní se to a můžu začít znovu. 

Vím, že už delší dobu pečete na zakázku a objednávky letí nahoru raketovou rychlostí. To asi doma v bytě napéct nezvládáte, že?

V prosinci jsem měla v pronájmu pekárnu u nás v Podkrkonoší. Měla jsem objednáno přes půl tuny vánočního cukroví a v takovém objemu už to nešlo zvládat. Teď mám sice svatby, ale většinou to zvládám v domácích podmínkách, maximálně dojdu sem do akademie, kde to je uzpůsobené větším zakázkám. Moc bych si chtěla nějakou výrobnu založit a přítel by chtěl jít do toho se mnou. Jen pořád hledáme prostory, finance a čas. Jsou to milionové investice do vybavení. 

Nemůžu se nezeptat, zda sledujete pořad Peče celá země.

Na Peče celá země koukám, to mám moc ráda. Je to pro mě výborný relax a baví mě koukat na kreativní lidi, kteří něco umí.

Kamila Nývltová na velkém turné po Evropě

Pořád jste hlavně zpěvačka a v létě máte před sebou velké evropské turné Two steps from hell. Stihnete se na to vůbec připravit?

Začátkem června odjíždím do Vídně na čtrnáct dní zkoušek, a potom vyrážíme. Do Paříže, Londýna do Bruselu a dál. Už bych se měla začít připravovat a učit se všechny ty songy. Jsou to skladatelé z Ameriky a já jedu jako jediná sólistka z Evropy. Moc se těším, ale jsem trochu ve stresu. Počítám, že se tři dny budu otrkávat, a potom už to bude v pohodě. Těším se na to. Pro zpěvačku je tohle zásadní moment v kariéře.

Když jsme se dnes potkaly, říkala jste, že vstáváte v šest ráno a zřejmě také chodíte spát pozdě večer. Máte čas na svého přítele Pepu?

Pepa je vlastně také pořád v práci, ale na osobní život čas máme. Občas si někam vyjedeme, teď se třeba za čtrnáct dní chystáme do Neapole. Sice musím plánovat hodně dopředu, ale potom je to hezké. Nám ke štěstí úplně stačí si po práci vyjet někam na kafe a dobrý zákusek. Pepa má rád sladké a rád hodnotí různé zákusky. Asi už se připravuje na ten náš provoz.

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Související články

Další články