Šprt Mark z Kroku za krokem: Christopher Castile odložil herectví i obří brýle, stal se učitelem a tátou

Šprt Mark z Kroku za krokem: Christopher Castile odložil herectví i obří brýle, stal se učitelem a tátou
Zdroj: se souhlasem TV Nova
Christopher Castile byl v 90. letech hvězdou prvních dvou filmů ze série Beethoven.Další slavnou rolí Patricka Duffyho byl Frank ze sitcomu Krok za krokem.Obrýlený šprt Mark zbožňoval počítače a vědu.Mark byl ukázkou toho, že inteligence někdy člověka ve skutečném životě limituje.+ 2 fotky+ 3 fotky

Mark ze seriálu Krok za krokem byl malý chytrolín, který dokázal najít chybu i v encyklopedii. Jeho poznávacím znamením byly nápadně velké brýle, uhlazený zjev i mluva. Marka hrál Christopher Castile, kterému je dnes 42 let a od své slavné seriálové postavy se možná až tak moc neliší. Podívejte se, jak mu to sluší jako dospělému.

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta 12. listopadu 2022

Christopher Castile patří mezi herce, kteří zazářili, ale pak si řekli, že naplnění najdou v úplně jiné oblasti. Jak se ale zdá, ke slavnému seriálovému Markovi nakonec nemá tak daleko.

Kouďák ze seriálu Krok za krokem je kus chlapa: Sasha Mitchell je dvakrát rozvedený otec čtyř dětí
Mohlo by Vás zajímat:

Kouďák ze seriálu Krok za krokem je kus chlapa: Sasha Mitchell je dvakrát rozvedený otec čtyř dětí

Chytrolín Mark z Kroku za krokem

Christopher Castile se narodil 15. června 1980 v kalifornském Orange County. O jeho soukromém životě se toho moc neví. Největší slávu získal jako dětský herec. Před kamerou stál již v sedmi letech a objevil se v mnoha reklamách. Pak byl k vidění v prvních dvou dílech série Beethoven o obrovském bernardýnovi, který pořádně zamíchá život rodině Newtonových.

A mezi tím přišel Krok za krokem, jeden z nejslavnější devadesátkových sitcomů. Christopher si v něm zahrál šprta Marka, nejmladší dítě Carol. Je vždy jako ze škatulky, mluví uhlazeně a často působí víc jako suchopárný dospělý, než jako dítě, které by mělo být bezstarostné a užívat si život.

Ovšem i Mark měl své chvilky. Jednou třeba od svého nevlastního otce Franka dostal videoherní konzoli, aby se trochu uvolnil. Nejdřív oceňoval technické parametry zařízení a grafiku, ale vzápětí pařil jako o život. Byl plný emocí a uhlazenost šla stranou. Návrat ke starému já přišel, když jej Frank jednou o třetí hodině nad ránem odnesl do postele a konzoli vypnul, protože Mark se videoher nedokázal vzdát. Jak Mark rostl, stával se z něj puberťák a dokonce měl chvíli i holku.

Frank ze seriálu Krok za krokem: Patrick Duffy se po sedmdesátce znovu zamiloval a prodává kvásek
Mohlo by Vás zajímat:

Frank ze seriálu Krok za krokem: Patrick Duffy se po sedmdesátce znovu zamiloval a prodává kvásek

Co dělá Christopher Castille dnes?

Těžko uvěřit, že ten malý obrýlený chlapeček letos v červnu oslavil 42. narozeniny. Když mu bylo šestnáct let, vydal knížku o práci v Hollywoodu a svém životě. Svěřil se v ní i s tím, že byl terčem šikany. V roce 1998 pověsil řemeslo na hřebík, došlo k tomu hned po skončení natáčení seriálu Krok za krokem. Prý ho toto povolání už nenaplňovalo. „Chtěl jsem být normální. Neměl jsem čas dělat to, co v té době dělal kterýkoli jiný normální teenager,“ vzpomíná pro magazín Downey Legend. Chtěl prostě trávit čas se svými přáteli a přítelkyní, hrát golf a jít na vysokou.

Ukázalo se, že Christopher se od Marka moc neodlišuje. Místo herectví šel studovat, získal magisterský titul a stal se profesorem politologie na soukromé Biola University v Kalifornii. Má také licenci pilota. V porovnání s Markem ale působí víc přirozeně a sebejistě. Své soukromí moc nesdílí se světem, kdysi občas něco napsal na Twitter. Díky tomu se ví, že ještě v průběhu studií potkal svou budoucí ženu Alison. V roce 2002 se vzali a mají spolu dvě děti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ash_blonde (@ifyouknow_whatimean9)

Christopher moc rozhovorů nedává a když už, věnuje se vlastně jenom práci. Jednou řekl, že navzdory hereckému úspěchu považuje učení za své skutečné povolání. Vždy najde způsob, jak naplnit třídu humorem a vytvořit pozitivní prostředí. Prý to studenty přiměje věnovat mu pozornost. „Jako středoškolský učitel musím být dobrý v tom, co dělám. Na vysoké škole je na studentech, aby si získali materiály. Když učíte na univerzitě, nemusíte být nutně dobrý v učení, ale musíte vědět, o čem mluvíte,“ cituje Christophera web Chalkboard Champions, který se věnuje inspirativním učitelům. Kdyby Krok za krokem neskončil a vysílal by se dodnes, Mark by se asi moc nelišil od Christophera.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Christopher Castile
Doyouremember.com: ‘Step By Step’ Star Christopher Castile Left The Acting World To Become A Professor

Dvojnásobná maminka Lucie Šafářová: Mateřství je náročnější než tenis. Třetí dítě už určitě nechci

Další články