Ze zákulisí Ulice: Svatba Gábiny a Jirky se točila tři dny, nevěsta měla dvoje šaty

Polibek Gábiny a Jirky, na který se tak dlouho čekalo.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
O svatbě Gábiny a Jirky se v seriálu Ulice mluví už několik měsíců.Teď konečně nastal ten velký den, který toužebně očekávali nejen Gábina s Jirkou, ale také spousta věrných diváků seriálu Ulice.Natočit svatbu není jen tak. Herci strávili před kamerami tři dny......produkce všechno připravovala několik měsíců.+ 12 fotek+ 13 fotek

Svatba Gábiny a Jirky je vrcholem 19. sezony seriálu Ulice. Nebude nouze o slzy štěstí a dojetí, ale také překvapení. Zajímá vás, co všechno uvidíte a jak se to točilo? Prozradit můžeme třeba to, jak probíhal výběr šatů pro nevěstu, kolik maskérek se staralo o herce a co bylo na hostině...

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta 20. 06. 2024 11:52

O svatbě Gábiny Pumrové a Jirky Hermana se v seriálu Ulice mluví již od začátku roku. Je to obrovská událost nejen pro seriálové postavy, ale také pro herce i štáb, protože zorganizovat takové natáčení dá docela zabrat. Přípravy trvaly několik měsíců. Co bylo pro produkci nejsložitější a jak vypadalo samotné natáčení? Na svatbu Gábiny a Jirky se můžete v seriálu Ulice podívat v pátek 21. června od 18:30 na TV Nova.

Jak se točila svatba v seriálu Ulice

Je to jako v životě. Čím více lidí někam pozvete, tím větší komplikace mohou nastat. Pro produkci seriálu Ulice byl jeden z prvních úkolů určit termín natáčení svatby a nahlásit ho více než čtvrt roku předem všem hercům, kterých se to týká. V těchto dnech neměli mít žádné jiné herecké závazky. To samé platilo také pro štáb, který se v podobných případech vždy téměř ztrojnásobí.

Tou dobou už ale intenzivně probíhalo hledání místa, kde se svatba bude točit. Muselo odpovídat představám tvůrců a mít třeba velké parkoviště v blízkosti a dostatek místa pro zázemí herců i štábu. Muselo také být co nejblíže u Prahy, aby se na natáčení dalo pouze dojíždět, nikoliv na místě nocovat.

Je to pokaždé jako hledání jehly v kupce sena. Trvá to měsíce, než to pravé místo objevíte,“ říká lokační produkční Viktor Snížek v materiálech TV Nova. Tentokrát všechny zaujala usedlost na okraji Prahy, v Holyni, která byla pro natáčení veselky Gábiny a Jirky Hermana jako stvořená.

Jak se vybíraly šaty pro nevěstu?

Divačky seriálu Ulice ale stejně nejvíc zajímá to, jaké šaty bude mít nevěsta Gábina. Budou se závojem? A co účes a líčení? Nevěstu v podání Anety Krejčíkové si vzaly do parády oděvní výtvarnice Iva Kulhánková a Pavla Kleis, které oblékají Ulici již 20 let a mají zkušenosti se svatebními přípravami.

Úkol byl zdánlivě snadný - vybrat co nejkrásnější svatební šaty pro Gábinu, aby přesně odpovídaly jejímu naturelu. Mělo to ale háček. Gábina je úspěšnou módní návrhářkou, má vlastní salon, ve světě módy je jako doma. Proto si Gábina šaty "sama navrhla" a její zaměstnankyně je ušily. To znamená, že se pátralo po originálních šatech jako stvořených pro Gábinu. Bude mít dvoje a pochází ze svatebního salonu Adina.

Šaty musí herečce především slušet a padnout jako ulité, aby se v nich cítila dobře. To je pro nás to nejdůležitější. Přeci jen, svatba je vrcholem celé sezony,“ vysvětluje kostýmní výtvarnice Iva Kulhánková. Tím to ale pro ni a její kolegyni zdaleka nekončilo. Jen co měly šaty pro nevěstu, začaly dávat dohromady šatník pro svatebčany, kterých není málo - v jednu chvíli se na place sejde až třiatřicet herců. Všem to musí samozřejmě slušet, kostýmy navíc musí odpovídat i charakteristice postav.

Doporučené video: Jaké šaty zvolit na svatbu vám poradí stylistka Nikola Marková

Líčení nevěsty

O vizáž nevěsty se pak postaraly maskérky Dáda Erychlebová a Lucie Rabanová. Před natáčením vyladily k dokonalosti účes i make-up, aby vše ladilo se šaty i prostředím, ve kterém se svatba odehrává. „Víme, jak to má vypadat, ale stejně se to uspíšit moc nedá. Trvá to přibližně hodinu, než Anetu na natáčení upravíme. Lucie ji češe, já souběžně s tím líčím,“ odhalují tajemství maskérny Dáda a Lucie.

Jen co z Anety Krejčíkové vznikne nevěsta, pouští se usměvavé maskérky do líčení a česání dalších postav. Naštěstí v tom nejsou samy. Na svatebním place je denně sedm maskérek, které mají po celou dobu plné ruce práce. Herci měli nástup o hodinu dříve, než je zvykem, aby se stihlo všechny včas upravit a připravit na natáčení. Dalším oříškem je pro maskérky nalíčit a učesat všechny herce včetně nevěsty každý natáčecí den stejně, aby diváci nic nepoznali a jednotlivé scény ze svatby na sebe plynule navazovaly. Svatba se sice odehraje v jednom díle, její natáčení ale zabralo celé tři dny...

Pohoštění na svatbě Gábiny a Jirky

Na natáčení mají od rána až do večera plné ruce práce také rekvizitáři. Na květinovou svatební výzdobu a kytici padlo šest set padesát květin, z nichž spousta se musí denně měnit, aby byly stále krásně čerstvé. Na samotnou výzdobu bylo použito sto dvacet metrů látky a stovky metrů žárovek.

Pojďme se ale podívat na pohoštění. Na natáčení byla zajištěna dvě dvacetikilová selata. Jedno se peklo přímo na místě přes noc, aby si na něm mohli svatebčané v ději pochutnat, druhé si zahrálo v příběhu, rožnili ho Patrik (Jiří Hána) a Mára (Kryštof Rímský). Pro svatebčany bylo na natáčení objednáno pro jistotu šedesát porcí guláše a dvě stě padesát koleček knedlíků. A protože guláš musí plavat, počítalo se s tím, že se během celého natáčení spotřebuje přes sto litrů nealkoholického piva. Na svatebním stole samozřejmě nemohl chybět ani obrovský dort a něco k zakousnutí. Bylo zde například deset kilogramů svatebních koláčků a šest kilogramů dalších zákusků.

Zkusme si to tedy shrnout. Na natáčení svatby Gábiny a Jirky se spotřebovalo:

  • 10 kg koláčků
  • 6 kg zákusků
  • 2x 20kg sele
  • 60 porcí guláše
  • 250 koleček knedlíků
  • 110 l nealko piva
  • 120 m látky na výzdobu
  • stovky metrů žárovek
  • 650 kusů květin

Speciální hosté v seriálu Ulice

Na svatbu Gábiny a Jirky dorazí spousta přátel a kolegů nevěsty i ženicha. V Ulici se díky tomu objeví i speciální hosté v čele s Radimem Fialou, který je na první pohled takřka k nepoznání. Zdobí ho totiž švihácký knírek a výrazné obroučky brýlí. Koho hraje, je zatím tajné. Diváci se ale prý mohou těšit na odtajnění další uliční paní Columbové...

Největším lákadlem pro fanoušky Ulice asi bude svědkyně nevěsty v podání Patricie Pagáčové, která hraje Terezu Kučerovou (Jordánovou), Gábininu nejlepší kamarádku. Na svatbě budou po delší době k vidění i Veronika a Patrik, jehož představitel Jiří Hána si odskočil na plac Ulice z natáčení Specialistů.

Kromě nich se na svatbě ukáže spousta dalších známých tváří z Ulice - Marek Vašut (Jiří Herman st.), Alena Štréblová (Milena Pumrová), Markéta Stehlíková (Karla Marečková), Ilona Svobodová (Jitka Farská) a další.

A co vlastně na natáčení svatby říká její hlavní postava, nevěsta Gábina v podání Anety Krejčíkové? „Bylo to super! Byla tam spousta lidí, se kterými se tak často nevidím a který mám ráda. Takže jsem si to užívala opravdu moc. Jediná vada na kráse byla ta příšerná zima,“ směje se Aneta. „A musím říct, že jsme měli fakt výborný svatební koláčky. Tomu se prostě nedalo odolat...

Zdroj informací:
TV Nova: Seriál Ulice

Související články

Další články