Zmizení dvouleté Caylee Anthony: Amerika je přesvědčena, že ji zabila její matka. Ta si spokojeně žije na svobodě

Caylee Anthony
Zdroj: Profimedia

Caylee Anthony byla ještě batole, když v roce 2008 zemřela krutou smrtí. Zmizela v červnu téhož roku. Její případ tehdy sledovala celá Amerika. A všechny zajímala jen jedna věc - kdo je vrah.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 19. 06. 2024 16:00

Spousta lidí si myslela, že Caylee zabila vlastní matka. Ta tvrdila, že prý Caylee unesla chůva. Jenomže její příběh měl v sobě zásadní trhliny. Zmizení navíc nenahlásila ona, ale její matka Cindy.

Zmizení Caylee Anthony

Caylee Marie Anthony se narodila 9. srpna 2005 v Orlandu na Floridě. Její matce Casey bylo devatenáct a své těhotenství měla údajně několik měsíců popírat. Neprozradila ani jméno otce. Přesto se zdálo, že Caylee bude mít poměrně dobrý start do života. Casey s ní bydlela u rodičů v pěkném a velkém domě. Po hádce, k níž došlo 6. června 2008, se ale Casey rozhodla odejít.

Mysleli si, že jde o krátkodobý rozmar, jenomže dny utíkaly a nikdo se nevracel. Zhruba o měsíc později se našlo Caseyino auto. Když ho otevřeli, vyvalil se z něho mrtvolný puch. Znamenalo to snad, že uvnitř někdo zemřel? O den později byla Casey zatčena.

Hlavní podezřelá

Při výslechu Casey tvrdila, že její dceru unesla chůva Zenaida Fernandez-Gonzalez. Jenomže její byt byl již několik měsíců prázdný. Když onu ženu vyšetřovatelé dohledali, zjistili, že Caylee ani nikdy nehlídala. A to nebyla jediná Caseyina lež. Tvrdila také, že pracuje v Universal Studios, což byl také holý nesmysl.

To policii stačilo k tomu, aby ženu obvinila z křivé výpovědi, zasahování do vyšetřování a zanedbávání výchovy dítěte. A o několik dní později k tomu přibylo obvinění ze zmizení malé Caylee.

Vyšetřovatelé prozradili, že v jejím autě byly nalezeny známky rozkladu. Na počátku srpna téhož roku byla Casey obviněna z vraždy své dcery. Šlo o mimořádně sledovanou událost. U diváků se nezdárná matka stala "nejhorší ženou Ameriky."

K objevení Cayleeiných ostatků došlo až v prosinci 2008. Na její kosti narazil pracovník veřejných služeb poblíž rodinného domu ženiných rodičů. Soudní lékař uvedl jako příčinu smrti vraždu s "neurčenými prostředky." Státní zástupce i obyčejní lidé měli jasno - vrahem je samozřejmě Casey Anthony. Soud to ale viděl jinak...

Mediální senzace

Soud s Casey Anthony započal 24. května 2011. Sledoval ho celý národ. Obžaloba ženu vykreslila jako milovnici večírků, které role matky nic neříkala. Po hádce s rodiči prý celý měsíc jen pila a bavila se. Noční kluby, bary i soutěž o "nejžhavější tělo". A také nové tetování Bella Vita, což v italštině znamená Krásný život. V tomto okamžiku to pro ni nevypadalo vůbec dobře.

Obhajoba ovšem přišla se šokujícím tvrzením: Caylee se měla tragicky utopit v bazénu jejích rodičů. Otec George se měl poté smrt holčičky snažit ututlat. Proč ale Casey lhala? George ji prý dlouhodobě sexuálně zneužíval. Lhaním se prý snažila zakrýt své vnitřní trápení. Otec obě obvinění popřel.

Soud trval šest týdnů a byl plný zvratů. Úřady kupříkladu odhalily, že někdo v počítači Anthonových hledal, těsně předtím než Caylee zmizela, informace o chloroformu. Zpočátku se to jevilo jako konečné vítězství pro žalobce. Musela to hledat Casey. Dceru ochromila a udusila. To by ale nesměla vystoupit matka Cindy s prohlášením, že se velmi omlouvá, byla to ona. Místo chlorofyl, napsala do vyhledávače chloroform.

Ke konci stání tak žalobě nezbývalo nic jiného, než vše vsadit na Caseyinu pochybnou morálku. Marně. Byla uznána nevinnou. Porota pouze souhlasila se lhaním policii, což je však pouhý přečin, který se sice trestá čtyřmi roky, ale jelikož si už něco odseděla, odešla ze soudní síně, k pobouření všech, jako svobodná žena.

Otázkou tak zůstává, zda svou dceru skutečně zabila. Dle průzkumu si 64 % Američanů myslí, že ano. Dále 27 % žen vadí, že byla Casey zproštěna obvinění, u mužů to je jen 9 %. Jeden z porotců se dokonce vyjádřil, že nikdo neměl Casey rád, žalobce ale bohužel nepředložil pádné důkazy. Svého rozhodnutí ale lituje. Pronásleduje ho prý dodnes. A Casey? Ta je prý sama se sebou spokojená.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Death of Caylee Anthony
Allthatsinteresting.com: How Caylee Anthony Died At Just Two Years Old - And Her Mother BecameThe Most Hated Woman In America

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články