Zmizení Timmothyho Pitzena: Jeho matka ho odvezla neznámo kam a pak spáchala sebevraždu. Pátrání pokračuje dodnes

Zmizení Timmothyho Pitzena: Jeho matka ho odvezla neznámo kam a pak spáchala sebevraždu. Pátrání pokračuje dodnes
Zdroj: Pixabay

James Pitzen viděl svého šestiletého syna Timmothyho naposledy 11. května roku 2011, kdy ho vysadil u základní školy Greenman v Illinois. Stihl mu jen říct, že ho má rád. O hodinu později ho vyzvedla jeho matka Amy, prý že musí vyřešit nenadálou rodinnou situaci. O několik dní později byla mrtvá a Timmothy nezvěstný.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 04. 07. 2024 16:00

Amy Pitzen trpěla záchvaty hluboké deprese a nestability. Přesto se snažila být starostlivou a milující matkou. Když James zjistil, že vyzvedla Timmothyho ze školy, aniž by mu o tom řekla, okamžitě se jí snažil dovolat. Bohužel nebyl úspěšný. Po obou se slehla zem.

Podivné zmizení Timmothyho Pitzena

Jediný, kdo s ní ten den mluvil, byl Jamesův bratr. Ten slyšel, jak si jejich syn v pozadí hraje. Zarazila ho však Amyina slova: "Timmothy je v pořádku. Patří mně. Oba budeme v pořádku. Timmothy je v bezpečí." Téhož dne ještě zavolala své matce: "Jsme v pořádku. Za den dva budeme doma. Potřebuji jen nějaký čas na rozmyšlenou." Svůj slib o návratu ale nedodržela.

Sebevražda Amy Pitzen

Tělo Amy Pitzen bylo objeveno 14. května zaměstnanci hotelu v Rockfordu v Illinois. Spolykala prášky a podřezala si zápěstí. Timmothy tam ale nebyl nikde k nalezení. A nenašel se ani jeden důkaz, že by tam kdy byl. Policie objevila pouze záhadný vzkaz, kde Amy napsala, že je v bezpečí a že ho nikdo nikdy nenajde.

Je možné, že ho odvedla do jiné rodiny. Před sebevraždou se totiž spojila s bývalým manželem. Když to James zjistil, dal jí ultimátum. Buď on, nebo bývalý. Pokud se ale k němu vrátí, Timmothy půjde s ním. Amy tak mohla zpanikařit a svého syna někam odvlekla.

Spousta podivných stop

Během následujících let vyšetřovatelé vytipovali oblasti, kde by se mohl Timmothy nacházet, ale ani v jednom případě nebyli úspěšní. Jisté bylo jenom to, že dle zachyceného plevele v nárazníku Amyina auta s ním musela sjet z hlavní silnice. Na zadním sedadle byla také objevena chlapcova krev. Pravděpodobně krvácel z nosu, což se mu stávalo poměrně často.

Rodina stále věří, že je živý a zdravý. Jak již bylo uvedeno, mohla ho dát jiné rodině, když jí hrozila ztráta opatrovnictví. Napovídal tomu i fakt, že mu před jeho zmizením koupila nové oblečení a hračky.

Začátkem dubna roku 2019 se v Kentucky objevil mladý muž, jenž tvrdil, že je Timmothy Pitzen. Prý byl celou dobu vězněn a zneužíván. Až nyní se mu podařilo utéct. Po porovnání vzorků DNA ale vyšlo najevo, že lže. Ve skutečnosti se jmenoval Michael Rini, a když uviděl v televizi dokument o Timmothym, rozhodl se, že by mohl tímto způsobem utéct od vlastní rodiny.

Pátrání stále pokračuje. Najde někdy otec svého ztraceného syna?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Disappearance of Timmothy Pitzen
Allthatsinteresting.com: What Happened To Timmothy Pitzen, The Six-Year-Old Who Vanished After His Mother's Brutal Suicide?

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články