Zvrácený Tyler Hadley: Vlastní rodiče ubil kladivem jen proto, že mu nechtěli doma povolit párty

dům rodičů Tylera Hadleyho
Zdroj: Profimedia

V červenci roku 2011 se na facebookovém profilu 17letého Tylera Hadleyho objevil status: "Dnes večer párty u mne doma... snad". Jenomže tady byl jeden problém - doma byli rodiče, kteří dali svému synáčkovi za pití a užívání drog domácí vězení. Ve 20:15 se ale jeho status změnil na: "Párty u mě teď." Jak se mu to podařilo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 13. 06. 2024 11:00

Když mu několik kamarádů poté nevěřícně napsalo, co rodiče, jen záhadně odpověděl, že je to vyřízeno. To ještě nikdo netušil, co se za tak prostou větou ukrývá...

Brutální vražda rodičů

Klidně zabil své rodiče a pak uspořádal párty, kde bylo až šedesát lidí. Blake a Mary-Jo Hadleyovi se o svého syna báli již delší dobu. Vzali ho k psychiatrovi i zapsali do programu proti zneužívání návykových látek. Nic z toho ale nepomohlo. Když tak jedné noci přijel Tyler domů opilý, vzali mu za trest auto i mobil.

Tylera to pořádně naštvalo. Svému nejlepšímu kamarádovi Michaelu Mandellovi se poté svěřil, že chce zabít svou matku. Mandell to ale přešel, myslel si, že jen tak plácl do větru ze zlosti. To se ale mýlil. Tyler už to měl vymyšlené. Osudného dne vzal rodičům nejprve jejich telefony, aby si nemohli zavolat pomoc. Pak si dal kolem sedmnácté hodiny trošku extáze. Obával se, že střízlivý by to nedokázal dokončit.

Poté si vzal z garáže těžké kladivo. Mary-Jo zrovna seděla u počítače. Pět minut jí zíral na zátylek, pak se vší silou rozmáchl. Otočila se a stačila ještě zakřičet: "Proč?". Když vběhl do místnosti jeho otec, zopakoval otázku. Nevěřil, že je jeho syn něčeho takového schopný. Tyler mu odpověděl: "A proč sakra ne?" A ubil k smrti i jeho. Jejich těla odtáhl do ložnice, kde také pohodil zakrvácené věci. Teď už večírku nic nestálo v cestě.

Vražedná párty

Do půlnoci se u Tylera sešla pěkná řádka lidí. Nikdo neměl tušení, že ve vedlejším pokoji leží dvě mrtvoly. Každý se tam bavil po svém. Kouřil, hrál beer pong nebo močil na sousedův trávník. Ke svému činu se Mandellovi přiznal ještě téhož večera. Uvěřil mu to, až uviděl na vlastní oči těla rodičů.

Ihned poté si s Tylerem udělal selfie. Bylo mu jané, že s ním je úplně naposledy ve svém životě. Pak vraždy ohlásil.

Zatčení a odsouzení Tylera Hadleyho

Když do Tylerova domu dorazila policie, párty ještě zdaleka nekončila. Zpočátku je vůbec nechtěl pustit dovnitř, pak ale ustoupil. Byl nervózní, roztěkaný a velmi upovídaný. Tvrdil, že jsou jeho rodiče mimo město.

Po prvotním ohledání narazili strážníci na velké množství lahví od piva. Bylo také poznat, že někdo nedávno hýbal s nábytkem. A pak tu bylo to nejdůležitější - zaschlá krev na stěně. Když pak násilím vnikli do ložnice, našli na posteli konferenční stolek a židle. Pod nimi byly mrtvoly jeho rodičů.

Tyler byl zatčen za vraždu, o tři roky později odsouzen na doživotí. Kdyby se policie neukázala včas, pravděpodobně by našla tři mrtvoly. Plánoval si vzít život. V době zatčení bylo ale ještě vše "fajn". Ještě měl v sobě dost extáze. Pak ho ale čekalo tvrdé vystřízlivění.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Murder of Blake and Mary-Jo Hadley
Allthatsinteresting.com: The Disturbing Story Of Tyler Hadley, The Teenager Who Killed His Parents So He Could Throw A House Party

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články