5 důvodů, proč se stát veganem

10. Března 2018
Redakce Lifee.cz
Být veganem ve skutečnosti vůbec není špatné. Přinese vám to spoustu výhod.
Témata: vegan , zdraví , jídlo , styl
Pojem veganství vzniklo už v roce 1951 a jeho filozofie spočívá v tom, že odmítá nejen zabíjení zvířat pro potravu, ale i veškeré živočišně produkty. Možná to zní jako omezení, ale být veganem ve skutečnosti vůbec není špatné. Přinese vám to spoustu výhod.

1. Zdraví především

Veganská strava působí příznivě na zdraví. Budete se cítit lépe a navíc správným stravováním můžete dokonce vyléčit alergii, kterou třeba už léta trpíte.

2. Budete mít více energie

Nemálo sportovců přesedlalo na veganskou (rostlinnou) stravu a setrvali u ní dodnes. Tento způsob stravování vám totiž dodá neskutečnou energii a budete se cítit fit.

3. Nebuď sobec

Jedna věc je, že nám maso prostě chutná, ale zabíjet zvířata jen pro potravu, zkrátka není příliš fér. A vlastně ani není fér brát těm němým tvářím produkty, které „vyrobili“ oni.

Trápí vás zácpa? Poradíme, jak na to

4. Rozmazlenost

Odjakživa jsem zvyklí brát si, na co máme chuť. Naše tělo ale ve skutečnosti tolik masa a mléčných výrobků vůbec nepotřebuje. Jsme jen zhýčkaní.

5. Žádná omezení

Byli jste zvyklí se ládovat v noci pizzou a steakem? Nevadí. Internet je plný veganských alternativ, které vám oblíbené potraviny pomohou nahradit.

Diskuze

Reklama