Řadíte se mezi vášnivé pijáky kávy? Brzděte. Podívejte se, co vám může příliš mnoho kofeinu udělat v těle

17. Dubna 2018
Lenka Šebestová
Kafe vás sice psychicky uklidní, fyzicky tělu ale škodí.
Zdroj zdroj: pixabay
Káva je společensky přijatelná droga, kterou rádo konzumuje obrovské množství lidí. Káva je vlastně celkem fascinující a má plno dobrých účinků na psychiku člověka. Tělo se s ní po fyzické stránce ovšem vypořádává mnohem hůře.

Více než čtyři šálky denně zkracují život

Američtí vědci zjistili, že více než čtyři šálky espressa za den prokazatelně vedou k 21% hrozbě předčasného úmrtí, nebo mají vliv na srdeční choroby.

Kofein může způsobit inkontinenci

Kávu se tělo snaží rychle vyloučit. To je důvod, proč po jednom hrnku kafe létáme na toaletu jako zběsilé. Když se nebudete v pití kávy kontrolovat, může vám ve stáří způsobit i inkontinenci.

Neuvěřitelné závislosti Fidela Castra. Byl závislý na mléku a zmrzlině

Káva může vést k nespavosti

Kávu lidé hodně pijí ráno, aby se probudili. To je v pořádku, pokud ji nepijete i před spaním, nebo ji nemáte jako povzbuzovák, který vás má udržet vzhůru celou noc. Riskujete kompletní narušení spánkové hygieny. Později bez prášků neusnete vůbec.

 

Předávkování se kávou

Jde sice o vzácný jev, ale stává se. Velké přepití kávou může vést u slabších jedinců i k smrti, zvlášť pokud se účinky kofeinu spojí s některými jinými zdravotními problémy. Někteří lidé můžou mít nižší práh tolerance kofeinu než jiní.

Kofein nesvědčí lidem nemocným cukrovkou

Pití kávy se diabetikům druhého stupně nedoporučuje. Riskují zhoršení svého stavu.

 

Diskuze

Reklama