Stávkují vaše děti s jídlem? Vyzkoušejte zdravé sušenky ze sezonních surovin

22. Listopadu 2018
Redakce Lifee.cz
Pokud vaše dítě nejí, vyzkoušejte toto.
Zdroj Klub maminek
Dýňové sušenky jsou nejen chutné, ale především plné tolik potřebných vitaminů a živin, bez kterých se objevování všeho nového prostě neobejde.

Pokud vaše děti stávkují v jídle a vy jste bezradní, vyzkoušejte tyhle křehké dýňové sušenky. Nejen že jsou zdravé a skvělé, navíc udělají bříšku vašeho děťátka dobře.

Připravte si tyto ingredience:

1/2 menší dýně hokaido 

2 zralé banány

160 g müsli s ovocem pro děti

150 g špaldové mouky celozrnné 

1 lžička skořice 

1 lžíce medu

Dýni důkladně očistíme a aniž bychom ji loupali, nakrájíme ji na menší kousky. Ty pak vložíme do hrnce s vroucí vodou a na mírném plameni vaříme do změknutí. Poté uvařené kousky přecedíme a necháme odstát.

Vychladlé kousky dýně přendáme do mixéru a spolu s oběma banány je umixujeme na hladké pyré. Pokud budete sušenky doslazovat medem, právě teď je ten pravý čas ho přidat do mixéru a ještě chvilku směs pomixovat.

Jak na rozutíkané děti? „Vystajlujte“ jim pokoj pomocí úchvatných detailů

Müsli, mouku a skořici důkladně promícháme v hlubší míse. Do této moučné směsi přidáme hladké pyré, které jsme v předchozím kroku umixovali z dýně a banánu.

Na plech vystlaný pečicím papírem uděláme malé hrudky, které pomocí lžíce trošku zploštíme. Sušenky pečeme v troubě předehřáté na 180 stupňů cca 20 minut.

Diskuze

Reklama