3 extrémně okouzlující účesy, jež zaručeně přitáhnou pozornost

2. Února 2018
Redakce Lifee.cz
Bohémský francouzský cop, nebo andělské vlny?
Zdroj TheWonderForest.com / BridalMusings.com
Zvlněné hřívy v posledních letech jednoznačně válcují vlasy rovné jako hřebíky. Oblibu si získaly snadno – dodávají frizuře objem a působí neskutečně žensky. A v neposlední řadě vypadají mimořádně romanticky. Pak už je jedno, jestli je rafinovaně zpola zapletete, nebo necháte andělské vlny zářit v celé své kráse. Tyto 3 okouzlující účesy si žádají vaši pozornost.

1. Asymetrický holandský cop

MakeUp.com

Jak na to: Natočte vlasy pomocí dvoucentimetrové kulmy pramen po prameni. Zafixujte je lakem na vlasy, speciálně u kořínků. Natupírujte vlasy tupírovacím hřebenem a lehce nadzvedněte kořínky koncem hřebene. Vlny jemně rozčešte a ještě jednou je přelakujte.

A hurá na zaplétání! Vezměte z temene hlavy pramen široký asi 6 cm a tlustý přibližně 2 cm. Rozdělte ho na tři stejné prameny. Pravý provlečte pod prostředním, totéž udělejte s levým. Tento postup ještě jednou zopakujte.

Nyní přiberte k pravému prameni zprava trochu rozpuštěných vlasů a nový, silnější pramen provlečte pod prostředním pramenem. Vezměte trochu rozpuštěných vlasů i z levé strany, připojte je k levému prameni a ten podstrčte pod prostředním. Takto pokračujte, dokud se nedostanete k zátylku.

Svažte cop průhlednou gumičkou. Podsuňte pod něj rozpuštěné vlasy a upevněte je vlásenkou. Teď už jen jemně povolte prameny po celé délce copu, abyste dostali romantičtější vzhled.

TIP: Tento účes zkombinujte s asymetrickým výstřihem.

***

2. Andělské vlny

BridalMusings.com

Pomocí kulatého kartáče vyfénujte vlasy dohladka. Nyní si vezměte na pomoc středně velkou kulmu a po pramenech natočte vlasy. Kudrliny ale nerozmotávejte a ještě zavinuté je přichyťte sponkou k hlavě.

Až lokny vychladnou, odeberte sponky a nechte je volně spadnout. Nejprve je opatrně pročešte prsty a pokračujte s rovným kartáčem. Nakonec vlasy zafixujte lakem.

TIP: Vlny vypadají úchvatně zejména tehdy, pokud důkladně pročešete horní polovinu vlasů a dolní necháte mohutně zvlněnou.

***

3. Bohémský francouzský cop

TheWonderForest.com

Udělejte si pěšinku na straně a oddělte na temeni středně silný pramen (na té straně od pěšinky, kde zbyde více vlasů). Pramen rozdělte na tři stejné a začněte zaplétat francouzský cop: pramen nejblíže čelu přehněte přes prostřední a prostrčte jej po nejvzdálenějším. Než půjdete stejným způsobem zpátky, vezměte pramen z rozpuštěných vlasů a připojte jej k tomu základnímu, co je nejdál od čela. Takto na každé straně vždy přiberte tenčí pramen.

Až budete u ucha, všechny prameny spojte a opatřete je průhlednou, tenkou gumičkou. A alou na druhou stranu!

Vezměte pramen nad druhým uchem, zatočte jej směrem nahoru a veďte ho s rozpuštěnými vlasy ke gumičce zaplétaného copu. V tomto místě spojte všechny vlasy průhlednou gumičkou. Nyní máte všechny vlasy v jedné ruce.

Ohon začneme zaplétat do rybího copu. Rozdělte jej na dvě poloviny, vezměte tenký pramen z vnější části jedné půlky ohonu a přeložte jej zvrchu k vnitřní část druhé poloviny culíku. Totéž proveďte na druhé straně a takto střídavě pokračujte až do konce, kde vlasy svažte gumičkou.

TIP: Pro super romantický vzhled jemně povolte všechna zapletení koncem hřebenu. Ach!

Diskuze

Reklama