5 babských rad, jak říct zápachu z podpaží jednou provždy sbohem

23. Srpna 2018
Lucie Trávníčková
Suché a voňavé podpaží je v létě u žen nezbytné
Zdroj Pixabay
Vyzkoušeli jste už nepřeberné množství nejrůznějších antiperspirantů i deodorantů a žádný nefunguje tak, jak jste předpokládali?

Pak sáhněte do rad našich babiček, které vás snad nevzhledných koláčů a zápachu zbaví.

Jedlá soda

Používáte jedlou sodu, když se potřebujete zbavit zápachu v koupelně či kuchyni? Pak to klidně vyzkoušejte i na sobě. Kromě toho, že je soda bikarbona přírodní, je k vaší pokožce i šetrná. K přípravě přírodního deodorantu smíchejte trochu kukuřičného škrobu a špetku jedlé sody. Vzniklou směs naneste na pokožku, kterou bude celý den suchá a svěží.

Jablečný ocet

Jablečný ocet eliminuje bakterie, které způsobují zápach. Ideálně si tedy připravte domácí rozprašovač, do kterého nalijete citrónovou šťávu, vodu a jablečný ocet. Ráno si směs předtím, než se obléknete, nastříkejte do podpaží. Sprej si můžete také vzít s sebou a použít jej během dne.

Citron

Citrony jsou skvělé v tom, že vám pomůžou eliminovat zápach v podpaží. Jejich účinnost spočívá ve vyrovnávání pH pokožky. Vezměte plátek citronu a dejte si ho do podpaží na 15 minut. Pokud máte citlivou pokožku, tak na kratší dobu opakovaně.

Stop pocení nohou jednou provždy. Jaké babské rady skutečně pomáhají?

Alkohol

Alkohol nejen vymaže paměť, ale i zápach. No a díky bohu i ten z podpaží. Nasprejujte si tam trochu alkoholu a efektivně tím odstraňte nejen zápach, ale i bakterie, které ho způsobují. Používejte alkohol bez vůně, například vodku, abyste někde na pracovní schůzce nezapáchali alkoholem.

Přírodní mýdlo

Zápachu v podpaží se dá zbavit i tak, že se při sprchování budete mýt přírodním mýdlem. Buď si můžete vyrobit vlastní mýdlo nebo si ho můžete běžně už i koupit. Velmi dobré je pro tento účel mýdlo vyrobené například z kozího mléka.

Diskuze

Reklama