Chystáte se na vodu? Zde jsou 4 mýty o vodáctví, které o tomto sportu kolují

10. Června 2018
Pavel Dvořák
Vodáctví Češi milují.
Zdroj pixabay
Témata: voda , vodáctví , mýty , fakta , člun , loď
Dá se říci, že Češi jsou opravdu vodáci jako polena. Každoročně vyrážejí statisíce Čechů sjíždět řeky nejenom v ČR. Aby také ne. U tohoto sportu zažijete spoustu legrace, dobrodružství, poznáte nové lidi a vypnete od veškerého shonu. O vodáctví také koluje řada mýtů a nepravd. Jestli se chystáte na vodu poprvé, tomuto určitě nevěřte.
Reklama

Voda je zkouškou vztahu – jestli se spolu chcete rozejít, vyražte na vodu

Stoprocentní jistota to samozřejmě není. Mnoho párů vodu v pohodě přežilo a žijí spolu šťastně až do smrti dodnes. Jen málo se jich se rozešlo. Vodáctví je o vzájemné spolupráci, takže vás plutí po řece může dokonce i sblížit.

Vodáci vykonávají svou potřebu vždy do řeky

Tento mýtus slabší povahy samozřejmě odrazuje. Realita je ovšem jiná. Všude po proudu řeky jsou kempy, kam lze si odskočit.

Křtění nováčků je povinnost

Nováčci by se měli polít vodou z řeky a plácnout pádlem přes zadek. Tradice je sice tradice, ale rozhodně ne všichni to dodržují. Jde spíše o zábavu než o nutnost.

Zářivé vlasy i svěží dech: To vše zmůže citron

Na vodu jezdí ti lidé, kteří nemají peníze na cestu do zahraničí

To je holý nesmysl. Voda a dovolená u moře se nevylučují. Když si totiž vyrazíte na vodu třeba na týden a déle a spočítáte náklady (spaní v kempech, útrata za jídlo, půjčení lodě, vybavení, suvenýry, hotýlky), zjistíte, že za to můžete mít docela obstojnou dovču v Chorvatsku.

Toto tvrzení se tedy vůbec nezakládá na pravdě.

Diskuze

Reklama