Důkaz, že Lily a James Potterovi byly opravdové spřízněné duše

13. Února 2017
Redakce Lifee.cz
O rodičích Harryho Pottera toho autorka v sedmidílné sáze moc neprozradila.
Zdroj Bustle.com
O Lily a Jamesovi Potterových, rodičích Harryho, se toho ani v sedmidílné sáze čtenáři moc nedozvěděli. Víme o jejich nezměrné lásce vůči svému synovi. Víme i to, že toto silné pouto nepřímo dovedlo kouzelnický svět k míru. Jaký vztah ale panoval mezi nimi? A byli opravdovými spřízněnými dušemi?
Reklama

Hodnotit jen z Harryho fotografie, na níž se k sobě vinou a oči jim při tom září, by bylo příliš jednoduché.

Giphy.com

O něco rozumnější by bylo možná odezírat z Jamesovy reakce, když v jejich domě stanul lord Voldemort. Kdyby svou rodinu nemiloval, nepostavil by se pánovi zla. Možná by vzal nohy na ramena. Nebo se zbaběle přidal ke Smrtijedům.

Ani to však nepotvrzuje, co mezi Harryho rodiči skutečně bylo. A podstatu jejich vztahu bychom se nedozvěděli nebýt jednoho zvídavého fanouška. 

Právě ten položil autorce J. K. Rowling palčivý dotaz: „Byla to náhoda, že na sebe patron Jamese Pottera vzal podobu jelena, zatímco Lily vyčarovala laň?“

Giphy.com

Spisovatelka odpověděla jednoduše: „Ne, patron se často mění, aby na sebe vzal podobu lásky. Je ,šťastnou vzpomínkou‘, díky ní je vyvolán.“

Tak tady to máme. Lily a James byli nejen milující rodiče, jejichž bezpodmínečné city zachránily kouzelnický svět před temnou budoucností. Ale i ztělesněnou láskou pro sebe samé.

Zdroj: POPSUGAR

Diskuze

Reklama